Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
proximaplus

Staltech U-170 zabezpieczenie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
proximaplus    1

Witam wszystkich forumowiczów.Chciałbym sie was zapytać o zabezpieczenia śrubowe.Wczoraj gdy orałem z prędkością 6,5km/h uderzyłem w kamień i lemiesz pękł a śruba nie została ścięta,drugim razem gdy znów uderzyłem zgiąłem lemiesz.Chciałem sie was zapytać dlaczego nie zadzałało zabezpieczenie,czy może jeżdże za wolno,czy coś jest nie tak z zabezpieczeniem?

hubertuss    483

Nie wiem jakie masz tam sruby. Ja mam w agromaszu chyba o średnicy 10 mm twardość 5,8. Działa jak trzeba. Czasami nawet orząc w twardej ziemi po pewnym czasie potrafią zerwać się bez kamienia. Może masz bardzo mocno tą niżej dociśniętą. To jest pług jednobelkowy czy zagonowy. Ja mam jednobelkowy sąsiad ma zagonowy agromaza i też zdarza mu się lemiesz zgiąć.

Jak się nie mylę to masz śrube m14 pewnie o twardości 8,5. Spróbuj założyć m14 o twardości 5,8 i to moim zdaniem powinno aałatwic sprawę ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

jacus    95

u mnie dokad byly sruby oryginalne to je urywalo ,a teraz jak kupilem 8,8 to juz kilka razy lemiesze pokrzywilem-nie wiem czy wina nie jest w skreceniu pozostalych srub, chyba za mocno je poskrecalem po wymianie zabezpieczenia i to je blokuje.

a poza tym to wydaje mi sie ze szybciej urwie srube 8.8 czy 10.8 niz 5.8 bo ta jest mieksza i sie wykrzywi, a nie utnie jak te utwardzane.

simon72    0

Witam. Śruba musi być 5.8 twardości, wtedy się ścina. Przerabiałem to w swoim pługu- a mam identyczny Staltech U-170. Kwestia dokręcenia też ma znaczenie- w tych pługach wystarczy lekko dokręcić śrubę żeby miała nieco luzu i będzie dobrze.

ursusc914    48

Dla śrub utwardzanych np. 8.8 należałoby wykonać dwa rowki na odpowiedniej szerokości jak na tym zdjęciu:http://www.kramp.com/images/Details/990116.jpg

Takie bezpieczniki ze śruby M14 8.8 stosuje w głęboszu i bardzo dobrze to działa- niestety nie mam takiego pługa.A co do tego, że szybciej urwie śrubę 8.8 niż 5.8 to nie prawda.Ta pierwsza jest twardsza (mocniejsza) i zastosowanie takiej śruby może doprowadzić do zniszczenia maszyny.

wania27    1

witam nie przejmuj sie ten typ tak ma albo zerwie sróbe albo peknie lemiesz a nawet mi sie zdażyło że ze 3 razy poszło to i to -dziwne ale tak jest. po 5 latach użytkowania wiem coś na ten temat a i jeszcze jedno mi po 3 latach zaczeły sie robić odkładnie ażurowe :unsure: (bez dopłty w nich jest taka opcja) :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować