rafi1999

tytoń

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Tytoń
rafi1999    57

witam posiałem tytoń juz zebrałem i teraz wiszą na snurku ale jak je do papierosa wsade to upalić się nie da czym to jest spowodowane prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może po prostu brak żaru. Byś mógł upalić takiego papierosa z tytoniu ściągniętego ze snurka to tytoń musi być suchy i koniecznie wcześniej zapalony , choćby przy pomocy popularnych zapałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

bo na tytoniu jest napisane że można go palić od 18 roku życia, a ty jeszcze tyle nie masz.... tzw. wałek

 

 

13 lat masz. no masakra!

 

 

matka wie że ćpiesz?

Edytowano przez filantrop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Hahahah 13-latek z problem ,,bo się szlug nie chce palić".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Uhheheh dobre :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi1999    57

co za ludzie przecie mój ojciec pali a nie ja i ja rozdrobniłem ten tytoń i jest such ale ojciec muwi że upalić sie nie da dlaczego

Edytowano przez rafi1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Upalić to się może czym innym :D ja polecam słownik ortograficzny tak na dobry początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi1999    57

Hmm... palić świerzo wysuszony?? Może za mocny, niech przefermentuje, w tedy będzie zdatny do palenia.

Ale jak można zrobić żeby on przefermentował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

jak jest wilgotny to musisz go wysuszyć,musi być suchy jak pieprz,wyrzucasz nerwy kruszysz go i w gilze.Musi pójść :D

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Czy można posadzić sobie tytoń na własny użytek, jak wyglądają kwestie prawne? Z ciekawości pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianO1996    2

Proces fermentacji można zastąpiś odparowywaniem, polega to na tym, że na dno baniaka lejesz wody trochę, kładzież na to kratownicę z małymi nóżkami (chodzi o to aby liście nie dotykały dna baniaka), i wrzucasz liście po czym na gaz i odparowywujesz. Nie wiem tylko, czy się to przykrywa, czy też nie. Potem jak to odparujesz, to tylko dosuszyć i do palenia tytoń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

Czy można posadzić sobie tytoń na własny użytek, jak wyglądają kwestie prawne? Z ciekawości pytam

 

kiedyś mi się coś o tym obiło o uszy i można sadzić na własny użytek tylko do 100 sadzonek tytoniu legalnie , w każdym razie małą plantacje tylko dla siebie można sadzić

Edytowano przez Klepk995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianO1996    2

Małą plantację można, ale więcej by posadzić, to musisz mieć u siebie rejon uprawy tytoniu i umowę kontraktacyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wizacja    0

Można uprawiać tytoń na własny użytek ale nie 100 roslin , a 99 i nie u nas ale u Niemców : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

możliwe że jest tak jak piszesz kiedyś tam na to natrafiłem i już dokładnie nie wiem jak tam to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

wiadomo, że jak sobie posadzisz 2-3 ary to można, ale jak zasadzisz 0,5ha bez kontraktacji to coś nie tak będzie :D


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj