krzysiek16m

Gregoire-Besson

Polecane posty

black08    4
Moiże i dobra ale ceny niestety nie są przystępne :angry:

 

popieram ceny nie za niskie, a maszyny na 4+


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Maszyna francuska a ja jakos do francji nie mam przekonania. Nie wiem czy sa dobre ale drogie to na pewno no i korbanek jest dealerem ;)


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34
Maszyna francuska a ja jakos do francji nie mam przekonania. Nie wiem czy sa dobre ale drogie to na pewno no i korbanek jest dealerem ;)

Czemu wy wszyscy tak na korbanka narzekacie? Ja wszystkie nowe maszyny mam kupione u niego i jakoś nie mam powodu do narzekania...

G&B mają dobrą opinię porównywalną z najlepszymi zachodnimi firmami.

Gdzieś ostatnio czytałem, że w testach wypadają najlepiej pod względem szybkości orki, dodam, że pod względem jakości orki najlepiej wypada Kuhn.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

podobno, niegktórych regionach polski zakup pługa ( 4 w obrocie ) u korbanka wypada najkozystniej...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0
podobno, niegktórych regionach polski zakup pługa ( 4 w obrocie ) u korbanka wypada najkozystniej...

jest w tym sporo prawdy,akurat na maszyny typu pługi agregaty Korbanek potrafi zrobić dobrą cenę

 

największy najwięcej może


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

GB jest chyba najlepszym pługiem na ciężkie ziemie zgadza się?

 

nawet użytkownicy z AF którzy mają najcięższe ziemie w uprawie posiadają (i kupują) pługi własnie tej marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
GB jest chyba najlepszym pługiem na ciężkie ziemie zgadza się?

 

nawet użytkownicy z AF którzy mają najcięższe ziemie w uprawie posiadają (i kupują) pługi własnie tej marki.

zgadza sie, maja naprawde duzy udzial np. w mojej okolicy, wsrod kupowanych nowych plugow przez moich i ojca znajomych to praktycznie tylko ta marka, wszyscy wiedza jak pracuja u innych rolnikow, ze sa twarde, wiec kupuja. poza tym reszta dilerow jest bezplciowa, nie chca walczyc o klientow i dlatego tak zadko widac inny sprzet ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

to znaczy, ze uważasz, że tak naprawde jest coś lepszego? jaka marka Twoim zdaniem na super ciężkie gleby jest dobra? najlepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
to znaczy, ze uważasz, że tak naprawde jest coś lepszego? jaka marka Twoim zdaniem na super ciężkie gleby jest dobra? najlepsza?

ja narazie wybralem 4 nad ktorymi bede sie w przyszlosci zastanawial tj. GB, Lemken, Rabe i Poettinger, nie wiem ktora z nich jest najlepsza. patrzyc bede na glowice, rame, zabezpieczenia srubowe i elementy robocze, to dla mnie jest najwazniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102
Maszyna francuska a ja jakos do francji nie mam przekonania. Nie wiem czy sa dobre ale drogie to na pewno no i korbanek jest dealerem ;)

O ile mi wiadomo to nie tylko DHK oferuje te maszyny. http://www.agroshow.pl/czlon/czlon_gregoire.htm nie mają swojej strony, ale chyba to oni.

 

A jeżeli chodzi o cene, to gdzieś na forum wyczytałe, że są tańsze od np. Kverneland. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

pottinger i mocna rama? nie jestem przekonany do nich, chociaż może ta ich rama jest pełna-ale na pewno bardzo cienka. A może i są wersje z grubsza... Lemken to doświadczenie.

 

Kvernelanda uważasz za słabego i chyba masz racje(kilka przykładów na AF o pękaniu ram).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

według mnie najlepszy w pługach jest Lemken, byłem ostatnio na pokazie MF 5465+GB 4 obrut na hydraulicznym zapbezpieczeniu i jak dla mnie to żadna rewelacja a już napewno korbanek przesadził że idzie 30%lżej niż mój z UG 4x48 Ibis nie powiem że mój jest najlepszy ale narazie nic nie pękło wygląda solidnie i opory też nie stawia za duże skoro mój ciągniczek sobie radzi całkiem dobrze, i ceny części zamiennych są w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

pierwszy raz slysze o tej marce i malo na jej temat wiem ale ja tam wole polski produkty np unie bo ja i znajomi mamy dobre opinje o unji a co do zagranicznych marek to moze i dobre sa

ale cena !!!!!!!!!!!!!!!!!!!


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Co do pottingera to sie nie zgodze. Ma on rame wzmacniana oznaczenie s i o konkretnym profilu 150/150mm. Jako przyklad podam że najciezszy pług 4 skibowy tj. servo 45s wazy ok 1680kg wiec ta waga sie z czegos bierze. Podobnie masywnie wygladaja overumy, maja konkretne ramy i obrotnice. Kverneland nie imponuje masywnoscia i jak sie okazuje trwaloscia tez nie. Znajomy ma AB 100 zagonowke i mowi ze jak pług to only Kverneland.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

jezeli uwazacie ze GB jest droga firma to jestescie w bledzie

ceny sa na poziomie min kvernelanda a maszyna jest naprawde bdb!!

przyznam ze przed zakupem nawet nie slyszalem o istenieniu tej marki ale zaryzykowalismy i jestesmy naprawde szczesliwi, kupilismy go u korbanka za rozsadne pieniadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja mam od kilku miesiecy GB i jestem zadowolony cena nie jest niska ale nie odbiega od kvernelanda , overuma , Rabe ja kupiłem swojeogo w cenie V&N

 

@krzysiu ja mam porównanie orki jedngo pola 3 pługami ibis 4x48 vogel M1020 4x44 i GB 4x50

 

czas orki podobny ale GB spaliłem mniej o 20l na 7,5 ha i na dodatek orałem po kuku na kiszonke ziemia ciężka spora część to I klasa pług nigdy nie oblepiał się ziemią jak np ibis , GB ma przedpłużki pozostałe ścinacze

 

Dla mnie mój pług ma jedną wade jest za ciężki do mojego ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Gdzieś w Profi czytałem test pługa GB (zdaje się on-land)-wypadł rewelacyjnie.

Co do Unii-mam ich pług Tur 4*35 na resorze-i wiem jedno-nie kupiłbym go po raz drugi-po prostu szczęściem JD ciągający go to twarda sztuka -bo w jakimś Farmtracku (czy czymś tego pokroju)-nie wyobrażam sobie dłuższej pracy z tym klamotem (960 kg rozłożone na 4 metrach długości)-poza tym moim zdaniem pług ten idzie jakoś tak "tępo"-chociaż to moje subiektywne odczucie może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

przedpłużki...moim zdaniem ścinacze są lepsze bo nie wiem czy z przedpłużkami zaoralbyś stojącą gorczyce ;)

no i tak pozatym poswyższają koszt eksploatacji no i potrzeba większego uciagu.A ścinacza chyba nie da się zorać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

@jaro rozwiń myśl 'rewelacyjnie'? moze on idzie on-land ale korpusy tej samej firmy, rama i technika wiadomo jakieś porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Odnośnie przepłużków to napewno nie zmieniłbym ich na ścinacze , nie wiem czy jest ciężej jak z ścinaczami ( przyznam się że straszył mnie przedstawiciel rabe ze mój 110 km nie da rady z GB ale daje rade ;) ) ja mam tak ustawione przedpłużki że tylko delikatnie ścianją ze 3cm , gorczycy nie orałem ale wyrośniete rzepaczysko tak i było OK , orałem też kawałek dokupionego pola na którym po żniwach nie było nic robine i trawica była niewiele niższa od przedniego koła w MF i krył super także myśle że w gorczycy będzie OK , nie wspomne już o oraniu po kukurydzy

 

Sąsiad jak zobaczył jak orze z przedpłużkami to wyciągnął je ze złomu , wyczyścił i załozył do ruskiego pługa ( jak kupił pług to przedpłużki wywalił na złom )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@dyszkowski

 

 

hahaha :) powiedz ile Ci zabiorą mocy te biedne przedpłużki???może w C330 czuć różnicę ale w zachodnich 100KM z 4x4 zadnej... mój MF to min do tego pługa co mam, a po odkręceniu przedpłużków nie ma różnicy.

zdecydowanie większe znaczenie ma prawoidłowe ustawienie pluga. piszą, że nawet 30% mocy...

 

nie wyobrażam sobie teraz orki po kukurydzy bez przedpłużków... jedyny minus to kamienie 70ha zaoranego wygiołem 2 ;)

 

co do gorczycy to w stojącej nie będzie problemu zaorać ale w leżącej to juz nie wesoło... :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja natomiast przyznam koledze @dyczkowski racje (chyba nie za czesto sie to zdaza ;) ), wieksze zapotrzebowanie na moc jest wyraznie odczuwalne. oczywiscie pisze o pracy w swoich warunkach i tym ze zawsze ustawiam przedpluzki aby dosc solidnie zabieraly wierzchnia warstwe tj 5-6 cm.

napewno nie zamienie przedpluzkow na listwe scinajaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

U mnie we wsi w gospodarstwie które ma 3000 ha sa dwa pługi GB 7 skibowe maje je już chyba 5lat jak nie więcej chodzą bez żadnych problemów ciągną je 2 JD 8330 i 8430 i tylko te dwa zestawy orzą te pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj