Zaloguj się, aby obserwować  
dawid20

opony do odśnieżania

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dawid20    1

mam ciągnik MF 3060 z szerokim ogumieniem jakie jest lepsze ogumienie do odśnieżania wąskie czy szerokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

Jesli masz szerokie to pozostaw je z waskimi jest tak jak i w terenie im szersze tym lepsza przyczepnosc - to jest tylko moje zdanie


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

to czemu do aut zimowki polecaja wezsze?

mniejsza powierzchnia nacisku - wieksze cisnienie - wiekszy docisk pionowy.

fakt do pola to chyba lepiej szersze ale tez z umiarem :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laraks    26

Lepsze sa szerokie bo w 60-tce mam waziutkie oponu i czasem sam nie moze ruszyc z miejsca. Tez myslalem ze wąskie sa lepsze bo w samochoddach takie sie zaklada ale to w przypadku traktorów sie nie sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

na widziałem mf na 3065 na szerokim ogumieniu w zimie tył 520 a przód 380 nie mógł wyrwac przyczepy z zaspy tylko sie slizgał ale to inna sprawa b o on miał prawie łyse i druga sprawa jest taka ze jak bedziesz odsniezał zwiezy sniek na jakiejs swojej drodze to dawaj szerokie a jezeli zajezdzony ubity to tylko łancuchy cie ratuja ja w zimie staram sie utrzymywac w przejezdnosci odcinek o długosci 2 km i wiem se swiezy snieg ójdzie na samych oponkach a jezeli jest mokry lub uzezdzony to zebys płakał to nie da rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

przy sniegu podstawa to dobry protektor, a łańcuchy to już na ekstrymalne warunki ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Łańcuch to dobra rzecz żadne super opony ich nie zastąpią wąskie się wcinają do twardego szybciej a szeroki ślizgają się po wierzchu zanim przetną śnieg i złapią podłoża taka jest moja praktyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

u mnie zetor 12145 dociazony turem na prawie lysych oponach z tylu a z przodu nowe 420/70 praktycznie nigdy nie mial problemow z odsniezaniem nawet 70cm zasp na drodze, w tym roku na tyle sa 520/70r38 wiec mysle ze bedzie jeszcze lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja też turem odśnieżam ale mam opony KLEBER traker i one są strasznie kiepskie na śnieg ale znowu mało. się zużywają mam 1200 mth i nie widac aby ubyło bieżnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laraks    26
Łańcuch to dobra rzecz żadne super opony ich nie zastąpią wąskie się wcinają do twardego szybciej a szeroki ślizgają się po wierzchu zanim przetną śnieg i złapią podłoża taka jest moja praktyka

I co z tego ze szybciej sie wzynaja do ziemi jak ona jest zmarznieta i zaraz robi sie lud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

U mnie są Goodyear DT 806 -i w zimę sam się zdziwiłem jak toto idzie po śniegu-jechałem po prosiaka na jakąś kolonię przez takie fest zaspy-mój Zetor siedział by tam już po 5 metrach :)-opony są bardzo miękkie-ale ciekawe jak będzie z żywotnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

4x4 sporo daje nawet jak ciągnik stanie w zaspie to lewo-prawo kierownicą i daje rade pojechać mój sam to spoko idzie po zaspach bo ma duży przeswit no i zawsze turem mogę się odepchnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Przypomniało mi się jak mój brat cioteczny kupił paroletniego Case z Turem coś grubo ponad 200kM ,wyszedł za budynki przestraszył się zasp (Giżycko a więc zawsze śniegu od metra) i zadzwonił po kumpla (Case ponad 270 kM z Turem)-i tak sobie już we dwóch odśnieżali-fajnie to musiało wyglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

270 km + tur!??to do czego on to używa??


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

W odśnieżaniu niechodzi oto żeby jechać jak krew z nosa,czy odpychać sie ładowaczem czołowym,zrozumie to ten co odśnieża drogi zarobkowo.A codo opon to choćby były ze złota z lodem i śniegiem niemają szans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
270 km + tur!??to do czego on to używa??

Tura używa jedynie do zdejmowania czegoś cięższego a kupił go z Zachodu gdzie zdaje się był używany w dużym kurniku do usuwania pomiotu (piszę teraz o Case mojego kuzyna-o tym mniejszym-myślę ,że to jedyne sensowne zajęcie dla tak dużego zestawu)-po co jego koledze większy nie mam pojęcia-podaj maila to wyślę Ci fotkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

maila??a od czego agrofoto????? :D no może juz nie długo :( ale puki jest to wal na AF ! no chyba że właściciel sprzętu mówi-NIE :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wiesz po prostu nie mogę ot tak po prostu wystawić zdjęcia sprzętu nie należącego do mnie na widok publiczny-mail to co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

OK-rozumie doskonale!

piotr_milczek@interia.pl

czekam :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

nie no swir z kolesia i tyle!zajeb... jest to z C-330 powinieneś je wstawić do galerii! ;) ciekawe co by zotało z 330 jakby się tak ty case'm rozpędzic i na czołowo? :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dlaczego świr ?:)W końcu to mój bliski kuzyn.Jeżeli chodzi o maszyny to o ile się nie mylę to ma coś 12-14 dużych ciągników (od 912 po 1614),parę małych i tego Case-a sam chyba nie umie nimi jeździć.Aha i oprócz tej beczki ma jeszcze zdaje się 5 Fortschrittów i ze dwa małe-ale to nic bo kupuje jeszcze taką 25000 l z aplikatorem ale wtedy Case mu nie wystarczy,ale to jeszcze nic bo szukają takiej beczki 30000 l do Tira (jest taka duża ?)-żeby przewozić gnojowicę między gospodarstwami.A wszystko to co ja piszę to jest mały pikuś w porównaniu z tym co tam jest.Poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

wybrażałem sobie jak takim wozi bele...ja c-330 biore po dwa to takie maleństwo by się pewnie spociło :D ale jak tam mają tyle wszytkiego to ten case akurat pasuje...mam pytanie trochę osobiste jak nie chcesz to nie pisz.dlaczego nie komentujesz zdjęć w galerii??pytam bo wydaje mi się to trochę dziwne ;) a w sumie to znalazłem jeszcze jedna osobę która jest druga w postach (bo yacentego to chyba nikt nie dogoni :) a nie rozpoczęła żadnego wątku...ale to chyba przez to że zadługo tu siedze.w domu jaby dowiedzieli się że zapłaciłem na AF to na bank pomyśleliby że to jakas sekta :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj