torpedo

Drabina 3-częściowa

Polecane posty

torpedo    341

Witam,

czy ktoś użytkuje wysoką drabinę 3-częściową? Jaką firmę byście polecili? W poniedziałek muszę zdecydować, co kupić, a mam straszny mętlik w głowie.Ma to być 3x12 lub 3x14. Wybór w zasadzie zawęziłem już do trzech firm: Drabex, Drabest i Alve. Linia profesjonalna Drabexu jest bardzo fajna, ale trochę droga. Półprofesjonalna średnio mi się jednak podoba. Drabest strasznie kusi opisem, bo spawana przez co podobno bardzo stabilna i mocna. Jednak na razie najbardziej podoba mi się drabina Alve Forte. Sprawia wrażenie dopracowanej, profil też ma najszerszy. Uprzedzając ew. pytania Krause i Faraona sobie odpuściłem ze względu na cenę.

Linki:

Drabex 3x12

http://allegro.pl/dr...2787554862.html

Drabest 3x12

http://allegro.pl/dr...2787554631.html

Alve Forte 3x12

http://allegro.pl/dr...2787555397.html

3x14 sa droższe, jednak w przypadku Drabesta różnica w cenie jest najmniejsza.

Czekam na Wasze opinie, sugestie i dobre rady :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ja mam, ale chyba Krause. bardzo fajna lekka, tylko mam chyba 3x11. Ale trzeba uważać jak się schodzi, bo z przyzwyczajenia do drewnianych można spaść z aluminiowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1168    0

Ja też polecam drabinę krause. Aha co do długości to radzę wziąć tę dłuższą ponieważ po zdjeciu tej najmiejszej czesci można kożystac z niej samej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341

Rozumiem, że Krause jest fajna i lekka, ale ja nie biorę jej już pod uwagę. Podoba mi sie jedynie wersja Stabilo, a tutaj cena jest wysoka. W obecnej chwili zawęziłem pole wyboru do Drabesta i Alve. Kusi mnie wersja spawana, bo może się nie rozchwieje po pewnym czasie. Drabina będzie dość często użytkowana na nierównych powierzchniach i o takie rozchwianie może nie być trudno. Tyle, że Drabest produkuje te drabiny od niedawna i nie ma dużej sieci sprzedaży. Wolałbym na żywo zobaczyć, co kupuję, a w centralnej Polsce nie ma żadnego punktu sprzedaży tej firmy. Wysyłkowo można je kupić tylko w ich sklepie internetowym i na aukcjach wystawionych przez hurtownię Higher z Wałbrzycha. Zastanawia mnie tylko fakt, że hurtownia ta nie ma drabin drabesta na swojej stronie, a sprzedaje je tylko przez Alledrogo(?!). Trochę to dziwne, ale może współpraca z Drabexem wyklucza taką możliwość?

Jeżeli to faktycznie jest taki superprodukt, to cena w przypadku 3x14 jest bardzo atrakcyjna:

http://moto.allegro.pl/drabiny-drabina-aluminiowa-3x14-spawana-na-schody-i2787554376.html

A może któryś z kolegów użytkuje takiego Drabesta? Albo może odezwie się zadowolony użytkownik drabiny Alve Forte? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeżeli ta duża drabina http://allegro.pl/dr...2787554631.html jest takiej jakości jak ta mała to daj sobie spokój, tą małą używam na budowie i po użytkowaniu przez 1 dzień stopnie się poprzeginały (ważę 100 kg) ta co ja mam jest tego producenta : http://allegro.pl/show_item.php?item=2800809265

Edytowano przez Sadek
  • Like 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341

Dzięki za cenną uwagę. Aloss, Alve i Itoss to ten sam czesko-słowacki producent. Muszę chyba odkochać się w drabinie Alve Forte :) Dość mocno mi się podobała :wub: Trochę szkoda. Cały czas na placu boju pozostaje jeszcze Drabest. Jeżeli faktycznie jest to polska produkcja, to nie powinna być taka tragiczna. Widziałem dzisiaj w praktikerze drabiny BayerSystem. Nic specjalnego. Półprofesjonalny Drabex o wiele bardziej mi się już podoba od tej marketówki.

A może na forum jest ktoś z okolic Morawicy? I ma wiedzę w temacie, czy jest to polski producent min. drabin, czy konfekcjoner jakiejś chińszczyzny?

Podaję adres firmy:

Drabest

Mników 281

32-084 Morawica

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341

Cóż, problem rozwiązany. Jednak kupiłem Faraone'a 3x14. Trafiła się okazjonalnie nowa sztuka, więc wziąłem. Strasznie wysokie bydle :) Ale solidne. Na pełną długość chyba nigdy jej nie rozłożę, ale kto wie, może kiedyś. Jak upoluję na pchlim targu jakąś 3x9 albo nawet 3x8 dobrej firmy to jeszcze uzupełnię warsztat pracy o taką bardziej mobilną wersję :) . A na razie temat do zamknięcia. Dziękuję za cenne uwagi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Odświeżam.

 

Od pewnego czasu też rozglądam się za drabiną 3*9 lub max 3*11 i stoję przed dylematem co kupić ?

Ostatnio miałem przyjemność pracować na drabinie Elkop i mam pozytywne wrażenia, więc może napiszecie koledzy jakie posiadacie drabiny aluminiowe i szczere opinie na jej temat.

Drabina do użytku w gospodarstwie (nieraz brak coś wyżej poprawić/zamontować).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką http://allegro.pl/dr...3693369701.html, wiem że dłuższa ale jak dla mnie to krause jest warta swojej ceny.Odradzam drabiny ze spawanymi szczeblami widziałem kilka i po krótkim czasie spawy pękały i drabina dosłownie sie rozsypywała pod nogami.

 

Ogólnie sam szukałem niedawno drabiny i nie do końca rozumiem tego bumu wokół Krause, osobiście kupiłem coś takiego http://www.alve.pl/linia/drabiny-i-podesty-robocze/drabiny-czesciowe-uniwersalne/drabina-aluminiowa-profesjonalna-forte,240,326 dość spora, ale jest przydatna wykonanie bardzo solidne szczerze mówiąc nie ma do czego się przyczepić i co najważniejsze na pełnym zasięgu jest stabilna bo spaść z kilku metrów to nic dobrego. Więc w moim odczuciu jak ktoś szuka dobrej i solidnej drabiny powinien wziąźć pod uwagę również firmę ALVE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanja    0

Witam.Moge Wam polecić drabinę która sam użytkuje i jestem z niej meeeeega zadowolony i mam nadzieje, ze każdy który się zdecyduje na drabiny firmy Altrex-Lero będzie bardzo zadowolony. Ja obecnie uzytkuje drabine Altrex Mounter 3x14 drabina wazy 34kg a wyskosc robocza to 10.10m do tego jest specjalny czerwony szczebel okreslajacy maksymalna wysokość pracy, rolki do przesuwania po scianie, zresztą sami zobaczcie,jest to drabina godna polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rusto    1

A ja szukam drabiny dwunożnej, z której można zrobić też przegubową. Czy te Altrex Mounter mają takie modele?


happy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Masz na myśli taką aby ją można też normalnie rozsunąć jako jednoczęściową czy tak jak przegubową ma się na środku przełamywać i rozkładać?

Od tego wyżej odp nie oczekuj. Zalogował się aby dodać reklamę i tyle go na forum widzieli... I te drabiny Altrex może są dobre ale jedne z droższych. Do domowego użytku wystarczą tańsze marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotraz30    0

Witam,

wybierając drabinę warto zastanowić się czy zależy nam na naszym życiu i zdrowiu ile tak na prawdę jest dla nas warte

czy nie lepiej dołożyć trochę pieniędzy i kupić porządny atestowany sprzęt??. Dla mnie życie i zdrowie jest bezcenne dlatego nie patrzyłem na allegro, poszukałem firmy w internecie która zajmuje się sprzedażą drabin i rusztowań od 20 lat dla mnie to dużo czasu więc chłopaki mają duże doświadczenie polecam zajrzeć na www.rusztowania-drabiny.com.pl naprawdę miła i fachowa obsługa doradzą co najlepiej wybrać do jakiej pracy co najważniejsze dają fajne rabaty warto pytać :) polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Ja kupując drabinę najdłuższą na rynku kierowałem się ceną i wybrałem Aloss Forte do użytku domowego, bo w tedy była najtańsza + dostałem pisemny atest. Drabina bardzo masywna na szerokich profilach bocznych i ciężka. Ale brakuje mi bardzo kółek na końcu trzeciego przęsła jak chodzi o stawianie na ścianie przy długości np. 11m. Mam też pojedynczą drabinę o długości jednego przęsła (ostatniego) czyli coś 4m jak dobrze mówię innej firmy Bayer System i ta już delikatna, lekka ale daje radę i ta służy mi do wchodzenia na baloty czy w stodole. Bo to taka taktyczna drabina do szybkich codziennych zadań a tamta 3x15 do zadań ciężkich, profesjonalnych albo do sadu stawiając ją w literę A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Dziękujemy za nachalną reklamę!

 

Ostatnio to częściej posty z reklamą niż posty związane z forum.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotraz30    0

Witam, to nie jest reklama tylko próbuję pomóc i doradzam gdzie kupować sprzęt jeśli ktoś jest przekonany do zakupu drabiny niewiadomego pochodzenia

to już jego ryzyko polecam po prostu dobry sklep w którym miałem okazję zrobić zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1447

Rozglądam się za drabiną o wysięgu ok. 5 m, czyli 3x9. Na allegro w promocji są drabiny Higher (3x9 250 zł +przesyłka). Użytkuje ktoś taką, jakie wrażenia? Ewentualnie co myślicie o najtańszej serii Krause (Corda)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mógł byś wstawić link , bo tak taniej nie widzę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj