Zaloguj się, aby obserwować  
Marcin95

Remont Simsona

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marcin95    0

No ogólnie to remont silnika i elektryka od podstaw.Najpierw chciałbym zrobic sam silnik bo to najpilniejsze.Tłok pierscionki i cylinder wymieniłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjKrak    0

Wszystko zalezy z jakich czesci to zrobisz. Remont silnika to koszt okolo 1000zl. Elektryka nie wiem bo nie robilem, ale za sama stacyjke do skutera zaplacilem 130zl byla oryginalna DDR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polac    0

Eeeeeee...1000 zł????Chyba was z tym remontem poroniło.Jak ja w wakacje robiłem swojego to wszystko(silnik)wyniosło mnie 250-300 zł.Elektrykę też musiałem zrobić i wyniosło mnie to około 100zł(przerabiałem 6V na 12V).Miałem znajomego elektryka i podłączał mi to za 6-pak tyskiego ale u elektryka by wziął w zależności od instalki pewnie od 50 do 150 zł nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Równierz sądzę że tak 500-800zł ładny remoncik (bez skrzyni biegów), bo za 1300zł masz cały silnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Nowy wał 115zł, cylinder około 100zł, tłok 25zł, tarczki i koszyczek sprzęgłowy około 130zł. Do tego jakieś pierdoły typu uszczelki, zimeringi, świeca okolo 50zł. Czyli 500zł powinno wystarczyc biorąc pod uwagę ceny z allegro. Plus ta elektryka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

cala generalka silnika wal, pierscienie, tlok, lozyska, tarcze sprzegla, sprawdic czy sprzeglo jest jeszcze w stanie pociagnac jak nie to remoncik mozna skozystac z rozpolawiania silnika i zrobic na wale wypelniacze i zrobic szlif cylka na 60ccm jak cylek zostanie ten sam to masz ok 80-100zl do przodu taki remon jak napisalem to ok 300-400zl napisz co konkretnie chcesz wymienic to ci napisze ile bedziesz musial zabulic


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin95    0

Cylinder i tłok mam już za sobą to zostaje korbowód, wał hm nie wiem co jeszcze bo sie na tym za bardzo nie znam ;) Ale ze skrzynią też trzeba coś zrobic bo jak stoi na stopkach i wrzuce 1 bieg to koło się pomału kręci.Simson jest z 95 roku, doradźcie co by się przydało jeszcze wymienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Jak nowy wał kosztuje około 115zł to niewarto sie bawić w wymiane korbowodu. A co do tego, że koło sie kręci na stopkach to ten typ tak ma. To samo jest w mz, w motorynce i nawet podciągnięcie sprzęgła niwiele daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin95    0

Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie czy da się coś zrobic ze "słabymi" przednimi amortyzatorami(Słabo trzymają) @Waldekps2 to skrzyni nie ruszac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Ja bym skrzyni nie ruszał. Zresztą jak masz rozpołowiony silnik to możesz ją przejżeć czy nie jest wyłamany jakiś ząb na którymś trybie, ale jak biegi nie wyskakiwały i nie było czuć szarpania przy rozpędzaniu na poszczególnych biegach to powinno być wszystko ok. Amortyzatory radze rozebrać, powymieniać uszczelniacze i zalać świeżym olejem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys123    21

wiesz co wejdź sobie na www.simsony.net i tam ci wszystko powiedzą. A jak chcesz sobie dłużej tym simkiem pojeździć to nie kupuj tanich części z allegro, typu "Cylinder 60ccm z tłokiem +dysza 72= Super moc za 79zł. Jedna wielka ściema, zestaw nie zdąży się dotrzeć i już będzie do wymiany...

Pisz na moje gg 334958 to ci wszystko powiem bo tu by było za dużo zamieszania.

Aaa instalacja do S51 kosztuje 80zł bez stacyjki (tylko kable)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

skad jestes bo jak mowisz ze sie nie znasz to moglbym Ci go zrobic ale elektryke musialbys sam zrobic

skrzyni nie ruszaj jak sie kreci pomalu i mozesz latwo zatrzymac noga to jest ok


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjKrak    0
Nowy wał 115zł, cylinder około 100zł, tłok 25zł, tarczki i koszyczek sprzęgłowy około 130zł. Do tego jakieś pierdoły typu uszczelki, zimeringi, świeca okolo 50zł. Czyli 500zł powinno wystarczyc biorąc pod uwagę ceny z allegro. Plus ta elektryka ;)

 

Zapomniales dodac ze te czesci sa nie oryginalne. Wal posypie sie po 10000km cylinder moze tez tyle wytrzyma, a tlok bedzie ze 3 razy wymieniany.

 

Dobry wal do s70 kosztuje 270zl (od 70 dluzej wytrzymuje), cylinder oryginalny 50ccm 500zl (nie warto kupowac 60ccm, ja kupilem i zaluje, cylinder po 500km mial prog jak oryginal po 20000km), czesci najlepiej kupowac oryginalne. Cylinder szlifowany za 200zl bedzie 100 razy lepszy od podrobki. Skrzynia raczej jest dobra, wystarczy kupic kulki i wybierak. Wiem co mowie bo juz kilka remontow w simsonie robilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

ale walu od s70 nie wsadzi do 50ccm

jaki to cylinder za 500zl 50ccm chyba pozlacany za 500zl zrobie tuning na 70 z niemieckich czesci a ten cylek to chyba polski kupiles najlepiej kupic RZT a wal MZA lozyska SKF i juz masz bardzo dobre czesci


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjKrak    0
ale walu od s70 nie wsadzi do 50ccm

jaki to cylinder za 500zl 50ccm chyba pozlacany za 500zl zrobie tuning na 70 z niemieckich czesci a ten cylek to chyba polski kupiles najlepiej kupic RZT a wal MZA lozyska SKF i juz masz bardzo dobre czesci

 

Tu sie kolego mylisz i widac ze nie znasz sie na budowie silnika s50 i s70. Juz dwa razy wkladalem wal od s70 do simsona z silnikiem 50. Robilem tez przerobke silnika s50 na s70.

Cylinder do 50 za 500 zl byl oryginalny zasmarowany z tlokiem i pierscieniami z roku 1989, mozesz wiezyc lub nie ale na tym cylindrze simson chodzil o wiele lepiej od 60ccm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A słyszał ktoś o skrzyni 6-biegowej (i 5 biegowej też) do simsona?

Bo kumpel pokazywał mi ostatnio jakąś ofertę z niemiec z częściami do simka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjKrak    0
A słyszał ktoś o skrzyni 6-biegowej (i 5 biegowej też) do simsona?

Bo kumpel pokazywał mi ostatnio jakąś ofertę z niemiec z częściami do simka ;)

 

Sam montowalem skrzynie 5. 6 biegowa nie wejdzie poniewiaz w 5 tryby sa wezsze od oryginalnych. Przy przerobce wymienia sie walki, tryby, wybierak i jedna czesc od automatu nic wiecej. Simson rozpedza sie normalnie jak na 4 biegach 5 mozna potraktowac jako nad bieg. W s70 simson osiaga okolo

100km/h bez problemu. Skrzynia ta jest dosc droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj