Skocz do zawartości
News
jabu

dwie pompy hydrauliczne pod jednym rozdzielaczem

Polecane posty

jabu    0

Witam, chciałem się dowiedzieć jak podłączyć 2 pompy hydrauliczne o wydajności 40 l każda pod rozdzielacz o przepływie 80 l.

Czy wystarczy sam trójnik czy potrzeba jakieś zawory?

kris14    261

Za obydwoma pompami musisz zamontować takie zawory http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/9265,

W przypadku kiedy jedna pompa nie będzie działać to olej z działającej pompy nie będzie przez nią wracał do zbiornika, tylko będzie szedł prosto do rozdzielacza, bez tych zaworów to olej będzie szedł gdzie ma lżej i rozdzielacz może nie otrzymywać odpowiedniej ilości i ciśnienia oleju ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

kris14    261

Jak ten zawór alternatywny działa? Przepuszcza tylko olej z jednego źródła, który ma większe ciśnienie?

seweryn20    798

Podłączasz dwie pompy, w obudowie jest kulka. Z racji tego że pompy mogą dawać różną ilość oleju bo różnią się wielkością, napędem lub zużyciem . Gdy nie ma obciążenia kulka będzie na środku ale pod obciążeniem pompa o większym wydatku przepcha kulkę w stronę gniazda słabszej dławiąc lekko i uniemożliwiając wciśnięcie oleju w jej stronę przez mocniejszą. Nie wiem czy jasno napisałem ale mniej więcej tak to wygląda.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Sadek    545

Jeżeli dobrze myślę to jeżeli dwie pompy o takim samym wydatku a różnych ciśnieniach np. 1 - max 100 bar ,2 -max 150 bar połączymy pod zawór alternatywny to jak będziemy używać ciśnienia max 100 bar to "działają" dwie pompy zaś jeżeli ciśnienie w układzie wzrośnie do 140 bar to będzie tylko wydatek z 2 pompy.

Dobrze rozumiem czy coś mieszam ???

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

seweryn20    798

No nie. Podłączając pompy pod ten zawór ciśnienie max. na obu będzie takie jak jest ustawiony zawór który jest zamontowany za zaworem różnicowym przeważnie w rozdzielaczach. Sama pompa nie posiada żadnego zaworu. Zawór różnicowy raczej zabezpiecza przed wciśnięciem oleju w przypadku max. obciążonej hydrauliki w słabszą pompę .

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Sadek    545

No właśnie ale słabsza da np 100 bar a w danym momencie w układzie będzie 140 bar i zawór zabezpieczy aby nie wciśnięto w słabszą pompę oleju.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Może w Hydromotor coś poratują, warto tam przedzownić albo podejść. Na Rzemieślniczej w Dębnie mają swój punkt (tu są namiary – hydromotor.pl). Mi bardzo fajnie naprawili pompę Sauer danfoss. Konkretna obsługa, wszystko tłumaczą, przed oddaniem pompy podłączaniu pod diagnostykę, także człowiek ma czarno na białym że urządzenie faktycznie działa jak powinno.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez szymonek5320
      mam problem ponieważ przy wyjściu jedna para gniazd działa bardzo ładnie dźwignia chodzi lekko natomiast druga to trzeba użyć i to dużej siły żeby ją w ogóle ruszyć.
      dziś rozebrałem odpiąłem linkę od dźwigni przy rozdzielaczy i linka chodzi bardzo lekko
      czyli wychodzi na to ze wino może leżeć w rozdzielaczu tylko co może być przyczyna
      i jak naprawić ta usterkę
    • Przez maly_1816
      Siemka Ludziska, mam problem z turem przy Ursusie C330. Otóż kupiłem tura 2 sekcyjnego jednak siłowniki od podnoszenia są jednostronnego działania, zasilanie podłączyłem bezpośrednio pod pompę a na powrocie założyłem zawór 3 drożny, jedno odejście od zaworu podłączyłem w miejsce miarki od oleju w skrzyni a drugie podłączyłem pod zawór pod siedzeniem. Wszystko niby tak jak powinno być, tylko że tur nie opuszcza się (opada tylko wtedy gry się pompę rozłączy, jednak i wtedy na wysokości metra w dół szarpie). Cierpliwość i pomysły moje już się skończyły. Gdyby jeszcze tego było mało to wcześniej wpadłem na pomysł aby nie podłączać spływu oleju w miejsce miarki od oleju tylko pod powrót na rozdzielaczu na błotniku, pech w tym że pomyliłem wejścia i zamiast podłączyć się pod powrót to podłączyłem się pod zasilanie i teraz nie ma ciśnienia na rozdzielaczu i słabo podnosi. Ręce opadają!!!! Ma ktoś jakieś pomysły???  

• Przez Arekmucha1980
      Hej,  nie wiem czy był juz poruszany temat o rozdzielaczu hydraulicznym  fahr m900. A mianowicie wymieniałem uszczelniacze na walkach w poszczególnych sekcjach i wszystko szło nieźle aż do momentu gdy sie zorjetowałem ze wypadły jakieś śruciki i teraz nie wiem w których kanalikach powinny być pomocy bo nie mogę ruszyć dalej a czy ktoś wie na jakiej zasadzie działa ten przyśpieszacz bębna młocarni  bo mam taki napedzany na łańcuszek ale to nie działa 
    • Przez Boveer
      Sprzedam Elektrozawór, rozdzielacz przedni napęd C385 nr kat: 88178901

• Przez PronarekP5
      Witam posiadam na sprzedaż części pochodzace z kombajnu Claas Dominator 88 s, a mianowicie :
      -Rozdzielacz hydrauliczny w idealnym stanie 
      -wariator jazdy kompletny stan również idealny 
      -koło pasowe skrzyni biegów w stanie idealnym 
      -pasy jezdne org claas jak nowe bez pęknięć itp. 
      Ceny do uzgodnienia 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.