Skocz do zawartości
jabu

dwie pompy hydrauliczne pod jednym rozdzielaczem

Polecane posty

jabu    0

Witam, chciałem się dowiedzieć jak podłączyć 2 pompy hydrauliczne o wydajności 40 l każda pod rozdzielacz o przepływie 80 l.

Czy wystarczy sam trójnik czy potrzeba jakieś zawory?

kris14    259

Za obydwoma pompami musisz zamontować takie zawory http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/9265,

W przypadku kiedy jedna pompa nie będzie działać to olej z działającej pompy nie będzie przez nią wracał do zbiornika, tylko będzie szedł prosto do rozdzielacza, bez tych zaworów to olej będzie szedł gdzie ma lżej i rozdzielacz może nie otrzymywać odpowiedniej ilości i ciśnienia oleju ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

kris14    259

Jak ten zawór alternatywny działa? Przepuszcza tylko olej z jednego źródła, który ma większe ciśnienie?

seweryn20    582

Podłączasz dwie pompy, w obudowie jest kulka. Z racji tego że pompy mogą dawać różną ilość oleju bo różnią się wielkością, napędem lub zużyciem . Gdy nie ma obciążenia kulka będzie na środku ale pod obciążeniem pompa o większym wydatku przepcha kulkę w stronę gniazda słabszej dławiąc lekko i uniemożliwiając wciśnięcie oleju w jej stronę przez mocniejszą. Nie wiem czy jasno napisałem ale mniej więcej tak to wygląda.

Sadek    449

Jeżeli dobrze myślę to jeżeli dwie pompy o takim samym wydatku a różnych ciśnieniach np. 1 - max 100 bar ,2 -max 150 bar połączymy pod zawór alternatywny to jak będziemy używać ciśnienia max 100 bar to "działają" dwie pompy zaś jeżeli ciśnienie w układzie wzrośnie do 140 bar to będzie tylko wydatek z 2 pompy.

Dobrze rozumiem czy coś mieszam ???

seweryn20    582

No nie. Podłączając pompy pod ten zawór ciśnienie max. na obu będzie takie jak jest ustawiony zawór który jest zamontowany za zaworem różnicowym przeważnie w rozdzielaczach. Sama pompa nie posiada żadnego zaworu. Zawór różnicowy raczej zabezpiecza przed wciśnięciem oleju w przypadku max. obciążonej hydrauliki w słabszą pompę .

Sadek    449

No właśnie ale słabsza da np 100 bar a w danym momencie w układzie będzie 140 bar i zawór zabezpieczy aby nie wciśnięto w słabszą pompę oleju.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez traktorpolo
      witam  mam problem z podnośnikiem international 956 83r  mianowicie jedna dzwignia co reguluje prace np. pługa działa bez problemu ale ta druga co się podnosi na full znaczy do transportu przestała działać  jak mocno docisnę i pociągnę to dźwiga ale jak puszcze to opada,  po 2 dniach pracy na pusto bez obciążenia zaczęła podnosić i nie opada   jak ma np. przy rozsiewaczu ładunek 330kg to podniesie do góry i ładnie się zawiesi cos tam stuknie puknie i jest ok   lecz jak zapne np. agregat większe obciążenie to już niestety nie podniesie  podkreślam ze dotyczy to wajchy od podnoszenia na full do transportu znaczy   koledzy pozdrawiam i czekam na odpowiedzi za które będę bardzo wdzięczny 
    • Przez Darius2000
      Witam, ostatnio kupiliśmy z tatą widlak do naszego ciągnika. Widlak podpinany jest do dwóch wyjść hydraulicznych ciągnika, posiada on 4 sekcyjny rozdzielacz sterujący różnymi funkcjami masztu. Ciągnik posiada 4 wyjścia hydrauliki zewnętrznej, które są sterowane parami za pomocą dwóch wajch (osobnych). Do tych wyjść podpięty mamy tuz przedni (jedna para wyjść), oraz dwa wyjścia przeniesione na przód ciągnika. Całość jest rozdzielana za pomocą zamków, które pozwalają na sterownie wyjściami tylnymi lub przodem (tuz i wyjścia). Otóż nasz problem polega na tym, że jeśli chcemy sterować masztem musimy naciskać jednocześnie na dźwignie rozdzielacza masztu, oraz wyjścia hydraulicznego do którego podpięty jest maszt. Moje pytanie brzmi czy można rozwiązać to w taki sposób aby sterować masztem za pomocą samego rozdzielacza (na widlaku), bez uciążliwego operowania dwoma dźwigniami ? Przepraszam jeśli coś byłoby nie zrozumiałe, ale nie znam się na hydraulice i starałem się opisać wszystko swoimi słowami.
    • Przez Ibrahim
      Mam problem w mojej prasie. Podczas pobierania materiału otwiera się w niej klapa. Klapa posiada zamki hydrauliczne. Czytałem, że powodem otwierania się komory jest rozdzielacz. Podobno może przepuszczać olej. Zaglądałem ostatnio w miejsce gdzie on się znajduje. Wyczułem olej, który za pewne wydostaje się z rozdzielacza. Ciężko wyjąć rozdzielacz z prasy? Czy ktoś z Was, też miał podobny problem? 
    • Przez Damiano604
      Witam, nie dawno zakupiłem ładowarkę firmy Matbro model TR 250, jednak okazalo sie ze elektrozawory w niej strasznie świrują, tym bardziej jak dostanie sie woda, był u mnie elektryk jednak stwierdzil ze nie warto tego rozdzielacza naprawiać, i doszedłem do wniosku ze lepiej kupic rozdzielacz 4 - sekcyjny na linki a Yoystick umiescic w kabinie, tylko nie moge znalesc takiego rozdzielacza. Gdyby ktos cos wiedział niech da znac.