master20002

Nacjonalizm

Polecane posty

Gość   
Gość

Ja  chyba przez pół roku nie oglądałam nic nawet tv...tak po prostu. Mam nadzieję, że zobaczę ten ww.film może.

 

Jednakże ostatnio przypadkiem natrafiłam na ten artykuł o relacji bezpośredniej z Wołynia:

"Upadłam. Jeden z banderowców chwycił mnie za skórę na plecach, tak jak się łapie kota, i tyle ile miał w garści odciął nożem....

Leżałam przy drodze. Pamiętam jak podniósł mnie żołnierz (niemiecki) a ja prosiłam, żeby mnie nie zabijał. Coś mówił, ale nie rozumiałam. Po chwili zobaczyłam przy mnie mojego wujka Aleksandra Warnawskiego, który tłumaczył Niemcom, że mnie zna, bo wcześniej poznali na drzewie mojego Ojca."

http://niezlomni.com/dziewczynka-przezyla-wolyn-wstrzasajace-wspomnienia-latach-upadlam-jeden-banderowcow-chwycil-skore-plecach-sie-lapie-kota/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Oglądaliści wczoraj mecz? Widzieliście wolskich patriotów w klatce bez koszulek? Widzieliście normalnych kibiców z Hiszpanii?

 

Tak , te polskie łyse łby to byli w większości narodowcy, patrioci.... szkoda że podczas demolki przed meczem nie zaczęli do tych debili strzelać - przynajmniej mniej śmieci w Polsce by było.

 

To jest twarz polskiego nacjonalizmu - prawdziwa twarz.

 

 

Matko boska z krzyża zdjęta , za co tak nienawidzisz ten kraj ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Je....ł go pies.

Byłem na "Wołyniu" Smarzowskiego i mam kilka spostrzeżeń.

Film nie jest w żadnym przypadku przesadzony a rzekłbym że nawet poprawny politycznie. Nie ma hardcorowych akcji typu  matka zadusza swoje niemowle by kwiląc nie zdradziło gdzie się ukrywa, czy zabójstwo matki przez synów i ojca bo oni czuli sie ukraińcami a matka była "laszką"

Ludzie którzy nie mieli większej wiedzy historycznej przezywaja szok i traume, sporo osób wychodzi z seansu.Wielu nie wierzy ze jest to prawda historyczne w wersji "soft" i  próbuja zwalic okrucieństwo na osobe rezysera który lubił w poprzednich produkcjach nieco przerysowywć rzeczywistość.

Pójdę jeszcze raz bo jest dużo "smaczków" i mam nadzieje że dostrzege wiecej. 

Film trudny, smutny, wywołujacy tesknote za kresami ale technicznie świetny i napewno przejdzie do historii Polskiego KIna.  

Najambitniejszy i najlepszy film Smarzowskiego.

 

Też byłem na tym filmie. Pełna zgoda, że on jest można powiedzieć poprawny politycznie. Na mnie nie zrobił wielkiego wrażenia bo znam historię rzezi z ust osób, które ją przeżyły. Ich opowiadania powodowały gęsią skórkę, tu największe wrażenie zrobił chyba widok tych zmasakrowanych ciał oraz dwie czy trzy sceny jak np. rozerwanie koniem czy ściągnięcie "rękawiczki" z ręki. Z tego co czytałem wycięli kilka o wiele mocniejszych scen, m. in. cięcie piłą. Najbardziej przejmująca jest cisza na sali po seansie, długo ludzie jeszcze siedzieli, myśleli, niektórzy płakali. Ten film był potrzebny, ale nikt nie odważył się wcześniej podjąć tematu. Najbardziej mnie martwią komentarze ukraińców, które można spotkać w internetach po premierze. Ten naród się nie zmienia i nigdy nie zmieni. Oni byli, są i będą tym kim byli... To jest najsmutniejsze... Do tego jedzie ich sporo do naszego kraju wyłudzając Kartę Polaka itd... "Jak świat światem Polak z rusinem nigdy nie był bratem", tak to podsumuję.

 

Oglądaliści wczoraj mecz? Widzieliście wolskich patriotów w klatce bez koszulek? Widzieliście normalnych kibiców z Hiszpanii?

 

Tak , te polskie łyse łby to byli w większości narodowcy, patrioci.... szkoda że podczas demolki przed meczem nie zaczęli do tych debili strzelać - przynajmniej mniej śmieci w Polsce by było.

 

To jest twarz polskiego nacjonalizmu - prawdziwa twarz.

 

 

Matko boska z krzyża zdjęta , za co tak nienawidzisz ten kraj ;) ?

 

Kolego, to że ktoś zakłada koszulkę Żołnierzy Wyklętych nie czyni go odrazu nacjonalistą czy narodowcem. Taka historia, w którymś roku jechałem do Wawy na 11 listopada i w autobusie byli też kibole miejscowych drużyn. Każdy ostrzyżony na Pazdana, koszulka z orzełkiem itd itd, ale jak zacząłem z jednym rozmawiać o wartościach narodowych, celach itp to nie potrafił sensownie odpowiedzieć co on robi tak naprawdę i w jakim celu. Smutne, ale prawdziwe. Swoją drogą to robią naprawdę ładne i fajne oprawy meczów.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Je....ł go pies.

Byłem na "Wołyniu" Smarzowskiego i mam kilka spostrzeżeń.

Film nie jest w żadnym przypadku przesadzony a rzekłbym że nawet poprawny politycznie. Nie ma hardcorowych akcji typu  matka zadusza swoje niemowle by kwiląc nie zdradziło gdzie się ukrywa, czy zabójstwo matki przez synów i ojca bo oni czuli sie ukraińcami a matka była "laszką"

Ludzie którzy nie mieli większej wiedzy historycznej przezywaja szok i traume, sporo osób wychodzi z seansu.Wielu nie wierzy ze jest to prawda historyczne w wersji "soft" i  próbuja zwalic okrucieństwo na osobe rezysera który lubił w poprzednich produkcjach nieco przerysowywć rzeczywistość.

Pójdę jeszcze raz bo jest dużo "smaczków" i mam nadzieje że dostrzege wiecej. 

Film trudny, smutny, wywołujacy tesknote za kresami ale technicznie świetny i napewno przejdzie do historii Polskiego KIna.  

Najambitniejszy i najlepszy film Smarzowskiego.

Bylem na tym filmie i powiem szczerze ze mi się nie za bardzo nie podobał , przez pierwsze pól godziny ukazanie nastrojów społecznych na tamtych ziemiach , prześladownia i poniżenie Ukrainców przez Polaków , wyglądające na usprawiedliwienie rewolucji .

Obraz polskiego chłopa , który obcina rękę za kradzież kury , tracąc za to zycie , tez do mnie nie przemawia .

Rzeż na polskich mieszkańcach przez ukraincow i pokazanie odwrotnej sytuacji w stosunku do Ukraincow przez Polaków.

Ten film z pewnością nie przyniesie zrozumienia po obejrzeniu przez nie znających tematu , a raczej usprawiedliwi zbrodnię .

Tak ja to odbieram , choć może tak i było jak reżyser pokazał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Temat jest bolesny a zbrodnie straszliwe. Nie ma ludzi znających temat, bo nikt nie jest w stanie przekazać takich odczuć jak bezgraniczny strach, przerażenie czy ból do granic jestestwa. Nikt nie potrafi oddać amoku w jakim dokonuje się mordu. 

Nie pójdę na ten film ponieważ namiastkę tego widziałem w latach 90-tych na Bałkanach i wiem że sąsiedzi mieszkający po dwu stronach strumienia potrafią tak robić. Potem pewnie wyciągnąłbym stare zdjęcia zadzwonił do kumpli z plutonu i pilibyśmy do rana. 

Niestety, muszę zgodzić się ze Scofferem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oglądaliści wczoraj mecz? Widzieliście wolskich patriotów w klatce bez koszulek? Widzieliście normalnych kibiców z Hiszpanii?

 

Tak , te polskie łyse łby to byli w większości narodowcy, patrioci.... szkoda że podczas demolki przed meczem nie zaczęli do tych debili strzelać - przynajmniej mniej śmieci w Polsce by było.

 

To jest twarz polskiego nacjonalizmu - prawdziwa twarz.

 

 

Matko boska z krzyża zdjęta , za co tak nienawidzisz ten kraj ;) ?

 

Niebluznij synu bo Pan Bóg Cię ukarze B)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela3225    630
profile_2080303_1471086240.jpg
Zaktualizowany
19 październik 2016, 19:01
 
Oceń artykuł  1 gwiazdek
Kodziarze naćpani czy niespełna rozumu? Tak się bawi KOD i robi z siebie błaznów! [WIDEO] Działacze Komitetu Obrony Demokracji "solidaryzowali się z Francuzami" z powodu zerwania kontraktu na zakup śmigłowców Caracal.
dzialacze-kod-ponownie-sie-osmieszaja_92
Działacze KOD ponownie się ośmieszają.
 

Wczoraj w Warszawie zorganizowany został kolejny protest Komitetu Obrony Demokracji. Manifestacja mogła liczyć około kilkudziesięciu, maksymalnie stu uczestników. Powodem zgromadzenia było zerwanie przez stronę polską umowy z Francją na zakup śmigłowców tamteszej produkcji pod nazwą "Caracal".

Osoby w wieku 50+ w charakterystyczny już dla siebie i swojej organizacji sposób próbowały zaznaczyć swoją obecność i można powiedzieć, że pod pewnymi względami im się to udało. Wymogi, aby zaistnieć w mediach, są duże i coraz bardziej wymagające dla działaczy #KOD-ui Dlatego już leciwi uczestnicy zgromadzenia, aby zakamuflować bardzo mierną frekwencję, postanowili śpiewać mało zgrabnie piosenki w języku francuskim oraz paradować w strojach w barwach Francji. Znacząca część kreacji wyglądała przekomicznie.

Internet od wczoraj śmieje się z KOD-u, który ponownie dał popis swojej głupoty. Takie zachowania z pewnością nie spowodują spadku średniej wieku na marszach organizacji założonej przez Mateusza Kijowskiego. Tego typu incydenty mogą jedynie stawiać to towarzystwo w negatywnym świetle w oczach młodego pokolenia.

KOD a społeczeństwo

Społeczeństwo również nie jest pozytywnie nastawione do obrońców demokracji. Ostatnio mogliśmy to zaobserwować na pogrzebie Inki oraz Zagończyka, gdzie po zakończonych uroczystościach lider KOD razem ze swoimi wiernymi działaczami został wygwizdany i obrzucony mocnymi epitetami przez uczestników zgromadzenia. W ubiegłym miesiącu podczas marszu KOD odbywającego się w Gdańsku jedna kobieta pokazała środkowym palcem, co sądzi o ludziach biorących udział w tego typu marszach. Obecna działalność Komitetu Obrony Demokracji może przypominać podtrzymywaną agonie pacjenta, dla którego już nie ma szansy na uratowanie. Mimo usilnej pomocy ze strony Brukseli organizacja powstała zaledwie rok temu już od jakiegoś czasu chwieje się ku upadkowi.

źródło: facebook.com: fanpage Lemingopedia

Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na blastingnews.com bez pisemnej zgody Blasting Sagl zabronione. #Caracale #Mateusz Kijowski

 
 
 
 
 

 

  •  
  •  
  •  
  •  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

 

profile_2080303_1471086240.jpg
Zaktualizowany
19 październik 2016, 19:01
 
Oceń artykuł  1 gwiazdek
Kodziarze naćpani czy niespełna rozumu? Tak się bawi KOD i robi z siebie błaznów! [WIDEO] Działacze Komitetu Obrony Demokracji "solidaryzowali się z Francuzami" z powodu zerwania kontraktu na zakup śmigłowców Caracal.
dzialacze-kod-ponownie-sie-osmieszaja_92
Działacze KOD ponownie się ośmieszają.
 

Wczoraj w Warszawie zorganizowany został kolejny protest Komitetu Obrony Demokracji. Manifestacja mogła liczyć około kilkudziesięciu, maksymalnie stu uczestników. Powodem zgromadzenia było zerwanie przez stronę polską umowy z Francją na zakup śmigłowców tamteszej produkcji pod nazwą "Caracal".

Osoby w wieku 50+ w charakterystyczny już dla siebie i swojej organizacji sposób próbowały zaznaczyć swoją obecność i można powiedzieć, że pod pewnymi względami im się to udało. Wymogi, aby zaistnieć w mediach, są duże i coraz bardziej wymagające dla działaczy #KOD-ui Dlatego już leciwi uczestnicy zgromadzenia, aby zakamuflować bardzo mierną frekwencję, postanowili śpiewać mało zgrabnie piosenki w języku francuskim oraz paradować w strojach w barwach Francji. Znacząca część kreacji wyglądała przekomicznie.

Internet od wczoraj śmieje się z KOD-u, który ponownie dał popis swojej głupoty. Takie zachowania z pewnością nie spowodują spadku średniej wieku na marszach organizacji założonej przez Mateusza Kijowskiego. Tego typu incydenty mogą jedynie stawiać to towarzystwo w negatywnym świetle w oczach młodego pokolenia.

KOD a społeczeństwo

Społeczeństwo również nie jest pozytywnie nastawione do obrońców demokracji. Ostatnio mogliśmy to zaobserwować na pogrzebie Inki oraz Zagończyka, gdzie po zakończonych uroczystościach lider KOD razem ze swoimi wiernymi działaczami został wygwizdany i obrzucony mocnymi epitetami przez uczestników zgromadzenia. W ubiegłym miesiącu podczas marszu KOD odbywającego się w Gdańsku jedna kobieta pokazała środkowym palcem, co sądzi o ludziach biorących udział w tego typu marszach. Obecna działalność Komitetu Obrony Demokracji może przypominać podtrzymywaną agonie pacjenta, dla którego już nie ma szansy na uratowanie. Mimo usilnej pomocy ze strony Brukseli organizacja powstała zaledwie rok temu już od jakiegoś czasu chwieje się ku upadkowi.

źródło: facebook.com: fanpage Lemingopedia

Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na blastingnews.com bez pisemnej zgody Blasting Sagl zabronione. #Caracale #Mateusz Kijowski

Czy w obliczu nieróbstwa i głupoty PISu takie teksty poprawiaja ci humor?

@jacuś - Smarzowskiego


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

no dobra -lysego goscia z broda i wasami-bez nazwisk :D  :D  :D . niewatpliwie najlepszego zyjacego polskiego rezysera, po polanskim oczywiscie...

a tu mam nawet zwiastun tego filmu-podwojnie pasuje bo i wesele[jak u smarzowskiego] i wajda

 

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

wyjatkowo sie z toba zgodze. ciekawe kto wiecej wie co to za jeden B) .


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

nie jestem takim specjalista od prostytutek jak ty, wiec nie wiem czy im sa potrzebne, lepiej znam sie na duzych fiatach, 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

prostytutki,swinie i bog wie co jeszcze masz rozrzut fascynacji jak ruska katiusza


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Aaaaaale brzydal z ciebie :P


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Tego nien wiem , nigdy nie oceniałem osobników tej samej płci w kategoriach ładny-brzydki .

Ale cóż jak lubisz i nie wychodzisz z tym poza własną sypialnie , to O.K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Byłam na Wołyniu. Oczywiście z dwoma paczkami chusteczek nastawiłam się, że będę płakać. A tu nic. Wrażenie.... tak mnie wbił w fotel od początku do końca, aż brak tchu na cokolwiek. Tyle się działo i tak szybko, jakby autor chciał jak najwięcej pokazać w tym krótkim czasie. Zamknęłam oczy tylko przy rozrywaniu oficera przez konie.

Uważam, że nic nie było nadmiernie przesadzone, przerysowane, rzekłabym tak akurat. Jako że czytając artykuły na ten temat, niejednokrotnie wydają się bardziej makabryczne. A może dlatego, iż szłam z nastawieniem, że ukazane sceny będą nie wiadomo jak mocno traumatyczne, Jednakże wiadomo tego nie można pokazać....rzezi.... sekunda po sekundzie. Chodzi o emocje.

 

A moje ogóle przemyślenia to, że może to się powtórzyć w jakimkolwiek wcieleniu narodowościowym. Jestem jego świadoma. Wystarczy odpowiednia agitacja, zastraszenie.....Zresztą najlepszą pożywką jest religia, wyznanie, co w filmie również przedstawiono. A wszystko kołem się toczy przecież.

Ludzie potrafią zmienić się nawet nie w zwierzęta, lecz potwory, bo "zwierzęta się nie znęcają".

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155

No tak jacusiu twoja Stara już z tobą nie chce. No bo i ona w końcu przejrzala. To tylko zwierzątka. Ale zwierzęta swój rozum mają. No cóż została Ci wlasna. Przyjemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

"Najmniej wartościowym natomiast rodzajem dumy jest duma narodowa. Kto bowiem nią się odznacza, ten zdradza brak cech indywidualnych, z których mógłby być dumny, bo w przeciwnym wypadku nie odwoływałby się do czegoś, co podziela z tyloma milionami ludzi. Kto ma wybitne zalety osobiste, ten raczej dostrzeże braki własnego narodu, ponieważ ma je nieustannie przed oczyma. Każdy jednak żałosny dureń, który nie posiada nic na świecie, z czego mógłby być dumny, chwyta się ostatniej deski ratunku, jaką jest duma z przynależności do danego akurat narodu; odżywa wtedy i z wdzięczności gotów jest bronić rękami i nogami wszystkich wad i głupstw, jakie naród ten cechują".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

B3Agro :)

Niemniej jest to bardziej złożone pojęcie ;)

Najpierw jesteś Ty sam indywiduum  samotne. Na szczęście  potem kolejno jest:

rodzina, gród, lud, naród.....

wspólnota, potomkowie, tradycje....

Ma to sens, gdy są odpowiedni prawo rządcy  inteligentni.....roztropni....skromni

Byle, żadna zaraza się nie przedostała.

Przekonana jestem, że jesteś dumny i wdzięczny rodzinie, z której pochodzisz i

...niestety

"...chwyta się ostatniej deski ratunku, jaką jest duma z przynależności do danego akurat narodu; odżywa wtedy i z wdzięczności gotów jest bronić rękami i nogami wszystkich wad i głupstw, jakie naród ten cechują"

 

P.S.

  B) Jacuś i Kas  :lol:

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Pojęcie niemierzalne. Nieokreśloność i ogólność daje szansę aby każdy zagubiony czy przegrany uczepił się tej ostatniej deski ratunku.

Nie mylić tego z patriotyzmem. Patriota bowiem swoją codzienną pracą, borykaniem się z kłodami rzucanymi pod nogi buduje potęgę swojego kraju. 

Duma narodowa daje szansę żulowi by powspominał dokonania innych, być może już nie żyjących i powiedział "no to im pokazaliśmy".

Ale sam d*py nie ruszy.

A teraz mażecie mnie ugotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj