master20002

Nacjonalizm

Polecane posty

Ulman    5572

Oho, kolejny entuzjasta rozbioru Ukrainy. Swietnie, niech Polska przylaczy tereny z milionami Ukraincow, zebys mogl zapieprzac im na emerytury.

Zakompleksiony to chyba sam jestes ze musisz mieszac z blotem sasiedni narod, zeby poczuc sie lepiej. szczescie tutaj nie ma pijakow, oszostow, a kazdy po magisterce. hahaha.

No właśnie - naród. Nigdy w historii ten naród nie potrafił stworzyć państwa i nie stworzy. Oni muszą być trzymani za pysk przez nas, przez Rosję lub kogoś innego bo od najniższego szczebla są nauczeni migania się od roboty, oszukiwania państwa i siebie nawzajem. Popatrz na elity które dają przykład. Juszczenko i Tymoszenko od razu jak doszli do władzy wzięli się za łby na tyle skutecznie że władzę przepierniczyli. Przyszedł Janukowycz i okazało się że rodziny Tymoszenko i Juszczenki mają genialne dzieci które siedzą w Londynie i przez kilka lat ich majątki urosły do dziesiątek milionów funtów. Przyszedł  Janukowycz i Julkę wsadził do ciurmy a sam zapewne obłowił się na tyle że musiał uciekać bo następca wsadziłby pewnie jego do paki. Tak więc do pewnego momentu będzie Poroszenko po czym albo ucieknie albo następca go wsadzi za kratki. Jak ty sobie wyobrażasz stworzenie trwałego państwa przez taki naród? 

Co do emerytur -  oni powinni pracować na własne ale też na nasze emerytury, tylko `powinno się gonić do roboty a nie traktować jak azylantów z afryki. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

Aha, tak samo mowili ruscy i niemcy jak rozbierali Polske. Ze Polaki to zaden narod i musza byc pod butem. Rozbiory Polski to krzywda, a Ukrainy to slusznie? I co z nimi zrobisz? Moze polonizacja? 

Uczeni migania od roboty? To jakim cudem sa przyjmowani na roboty(budowy, zbiory itd) w Polsce skoro tylko by lezeli? Nie wiem skad ty masz takie rewelacje.

Niemcy gardza Polakami, Polacy Ukraincami i jaki z tego pozytek? Szerzac swoje szowinistyczne poglady i tak nic nie wskurasz, to kij ci to? Zebys sobie myslal ze jestes lepszy bo Polak? Litosci.

A jaki przyklad daja polskie"elity"? Tusk zadluzyl kraj na 300 lat i sobie do brukseli wyjechal. Niby ludzie maja swiadomosc o przekretach, wypaczeniu ustroju i rzadow IIIRP, a nic z tym nie robia, tylko w necie by narzekali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27
Ulman    5572

Aha, tak samo mowili ruscy i niemcy jak rozbierali Polske. Ze Polaki to zaden narod i musza byc pod butem. Rozbiory Polski to krzywda, a Ukrainy to slusznie? I co z nimi zrobisz? Moze polonizacja? 

Uczeni migania od roboty? To jakim cudem sa przyjmowani na roboty(budowy, zbiory itd) w Polsce skoro tylko by lezeli? Nie wiem skad ty masz takie rewelacje.

Niemcy gardza Polakami, Polacy Ukraincami i jaki z tego pozytek? Szerzac swoje szowinistyczne poglady i tak nic nie wskurasz, to kij ci to? Zebys sobie myslal ze jestes lepszy bo Polak? Litosci.

A jaki przyklad daja polskie"elity"? Tusk zadluzyl kraj na 300 lat i sobie do brukseli wyjechal. Niby ludzie maja swiadomosc o przekretach, wypaczeniu ustroju i rzadow IIIRP, a nic z tym nie robia, tylko w necie by narzekali.

Tylko że Polska,tak jak Niemcy i Rosja ma dłuuugie tradycje państwowości i samorządności i sie odrodziła,  a Ukraina co ma? Banderę ,Szuchewycza, UPA ? Nie ma na czym budować

Pracują jak ich pilnujesz a spróbuj ich zostawić bez nadzoru..... Oczywiście nie wszyscy są tacy ale wiekszość ma właśnie taka mentalność.

Piszesz że szowinistyczne poglądy. A i owszem - wolność poglądów i słowa kolego . Posiadanie innych poglądów niż  TVN 24 i Wyborcza są fuj ale mam to gdzieś. Dodam że jestem jeszcze homofobem  :D

Co do naszych elit to muszę się zgodzić ale my już nie raz przepraszaliśmy za np Jedwabne a ukraińcy podobne czyny na wołyniu uznają za czyny chwalebne. Moim zdaniem z Ukrainą będzie tak jak z Jugosławią - była i nie ma.

Rolnik 1111 - jaki minister tacy odznaczeni. Może zamiast medalu wystarczyłby dyplom ?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

Jest jeszcze na czym budowac. Strzelcy siczowi, Petlura i jego zolnierze chyba tez cos znacza.  Sa tradycje, jest piekny folklor, swieta, i wbrew opiniom jest i histora. Jesli nawiazywac do Rusi Kijowskiej to nawet tysiacletnia. Wiec niby czemu nie ma na czym budowac?

Ja jakos nie wycztylem i nie slyszalem by ktos mowil ze to bylo chwalebne a naczytalem i naogladalem sie duzo w tej sprawie, Tutaj przewaza niewiedza,  lub tez nie wywoluje to takich emocji jak tutaj, Mimo wszystko lat minelo wiele.

Na pewno Ukraina nie zniknie. Prawdopodobnie zostanie podzielona na zachodnio-polnocna(Lwow-Kijow) i poludniowo wschodnia. Ale to czas pokaze nie ma co gdybac.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

https://pl.wikipedia.org/wiki/Chrzest_Rusi 

 historia ciut dluzsza niz polski , zreszta miedzy slowianami nie ma zadnej roznicy genetycznej-wszyscy my znad wolgi a wczesniej centralnej azji, narodowosc to XIX wynalazek, ulman podaj z jakiej jestes gminy to sprawdze ci jaki byl procent  prawoslawnych u ciebie na poczatku XX wieku.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Do tego właśnie prowadzi stereotypowe postrzeganie jakiejś nacji narodowej. Przykład:

               @Ulman, a jak tam ruch w interesie jest? Taki sprytny, leniwy, polski złodziejaszek powinien sobie zawsze dać radę. Dalej na topie są Niemieckie wózki, czy może przebranżowienie na Brytyjskie ciągniki albo jakąś elektronikę? I jeszcze jedno pytanie, czy ta pralka z lodówką i odkurzaczem z wystawki jeszcze działa?


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojczyzna to przede wszystkim naród, a potem państwo: bez narodu nie ma państwa. Państwo bez narodu jest jak człowiek bez duszy .


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

Do tego właśnie prowadzi stereotypowe postrzeganie jakiejś nacji narodowej. Przykład:

               @Ulman, a jak tam ruch w interesie jest? Taki sprytny, leniwy, polski złodziejaszek powinien sobie zawsze dać radę. Dalej na topie są Niemieckie wózki, czy może przebranżowienie na Brytyjskie ciągniki albo jakąś elektronikę? I jeszcze jedno pytanie, czy ta pralka z lodówką i odkurzaczem z wystawki jeszcze działa?

Guzik mnie obchodzi kto co o mnie myśli. Jak już pisałem - wolność poglądów i słowa.  Nikogo nie zmuszę by myślał o mnie dobrze lub żle.i nie zamierzam o to zabiegać.

 

@ddddddddddd - jak ten naród  nie dał rady przez 1000 lat  stworzyć państwa to coś jest chyba z nimi nie teges..........

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

pier**lisz jak pewien wąsaty jegomość niemalże 100 lat temu, tylko on mówił o Polsce i użył słowa bękart.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

Nie tylko Lwów - Tarnopol, Krzemieniec, Stanisławów, Sokal, a na wakacje jeżdziło się na rumuńską granicę do Zaleszczyk nad Dniestrem.

@agromalik , a co ty taki tkliwy jesteś na punkcie Ukrów ? Możesz po prostu napisać " myślę inaczej gdyż.... albo uważam że nie macie racli bo ....." a nie od razu pi**olisz . itp. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

"Jednakże wystarczające okazało się krótkie uderzenie w Polskę ze strony naprzód armii niemieckiej, a potem Armii Czerwonej, aby nic nie zostało z owego poczwarnego bękarta Traktatu Wersalskiego, który żył kosztem niepolskich narodowości."

                                                                                                                                                  Wiaczesław Mołotow

Odnośnie poprzedniego posta.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

Ale żeś klasykiem pojechał. :D  Facet miał niezdrowe zapędy co nie znaczy że odzwierciedlał poglądy całego społeczeństwa. Tak samo teraz nasze władze głaskające UPAinę niekoniecznie są odbiciem nastrojów społecznych (mówię o sobie i mi podobnych) 

Po żniwach zrewanżuję się kilkoma cytatami pasującymi do mojego widzenia świata ;)


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Tylko to on i jemu podobni decydowali w imieniu tegoż społeczeństwa co dla niego oraz innych nacji jest dobre. Do czego mają prawo, a do czego nie. Nie wysilaj się, swoich poglądów na temat prawa narodu do samostanowienia nie zmienię, za stary jestem. Ja tylko pokazuję jak "uniwersalne" są Twoje poglądy, zmieniają się tylko kolory skóry, nazwy narodowości i reżimy które to głoszą.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Znaczy się moja garderoba to w większości Surge Polonia, ale nie mieli takich wzorów i zamówiłem na odzieży-ulicznej. Najgorsza dostawa, bo pocztex mi przeszło tydzień donosił :D Nagrałem nawet unboxing, ale kilka minut mi 2 giga zajmuje O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj