master20002

Nacjonalizm

Polecane posty

marko-kolo    709

Jakbyś miał powiedzmy 10 pracowników w gospodarstwie i oni decydowaliby o jego funkcjonowaniu bo są większością - to właśnie demokracja a Ty zapewne byłbyś bankrutem. W dziejach ludzkości demokracja była epizodami w większości nieudanymi. Mamy wrażenie że osiagneliśmy szczyty ale tak jest zapaewne z każdym pokoleniem. Uczmy się z historii i więcej pokory!

 

człowieku jesteś ograniczony umysłowo ?  co to ma do demokracji   ? współwłaściciele tak , albo  dzierżawcy - wiesz ile gospodarstw jest dzierżawionych ? i co są bankrutami ? 

małe dyktatorki nie mogą pojąć demokracji ;) 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Jakbyś miał powiedzmy 10 pracowników w gospodarstwie i oni decydowaliby o jego funkcjonowaniu bo są większością - to właśnie demokracja a Ty zapewne byłbyś bankrutem. W dziejach ludzkości demokracja była epizodami w większości nieudanymi. Mamy wrażenie że osiagneliśmy szczyty ale tak jest zapaewne z każdym pokoleniem. Uczmy się z historii i więcej pokory!

 

To o czym piszesz, to nie demokracja, a anarchia. Z demokracja będziesz miał do czynienia gdy zdanie tych pracowników będzie brane pod uwagę, i będą o tym wiedzieli. Największe kultury miały rozkwit właśnie w czasach demokracji, zabijała je anarchia, autokracja, tyrania i dyktat.

 

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W gruncie o to samo chodzi, tylko każdy na opak interpretuje rzeczywistość. Jesteście przekonani, że żyjecie w demokracji?...Niestety zdążyła ulec wypaczeniu....zmutowaniu.....

Jak można nazwać demokracją dzisiejszy stan rzeczy, ludzi, partie zmieniające nazwy, opcje, obiecujący cuda tylko po to, by wygrać wybory i dożywotnio usadowić się przy korycie. TO JEST DYKTATURA!!!! Mają do własnej dyspozycji  wedle  swojego uznania niebagatelny budżet na kampanie wyborcze, dzięki którym skutecznie przechodzą oraz kontrolowane media, w których odgrywają role. To jest siła, by być skutecznym a spełnianie postulatów to mrzonki. Zatem inne frakcje nie mają przebicia, chyba, że w ich szeregach. To  jest sprawiedliwe? To cała prawda o dzisiejszej polskiej tzw demokracji, którą wmawiają ludziom, że nią jest i w nią wierzycie!

Nie chodzi o dyktaturę w najgorszym rozumieniu, tylko kontrolę poczynać rządzących, rozliczenia ich, tylko PROBLEM, ŻE SAMI POD SIEBIE ZMIENIAJĄ PRZEPISY (DEMOKRATYCZNIE OCZYWIŚCIE). Priorytetem dla nich powinna być suwerenność państwa. Jak na razie sprzedają po kawałku wszystko w imię pieniądza..... nie zważając na to, że jak tak dalej "demokratycznie" wspólnie będą działać to Polska będzie tylko z nazwy.

Ta dzisiejsza d*kracja to WIELKIE OSZUSTWO!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 jakie społeczeństwo taka demokracja 

Ty i ja mamy jeden głos (kartka wyborcza ) - tu zaczyna się i kończy  równość i sprawiedliwość  ;)

 tak zawsze płaczą ci co nie mogą się przebić  i nie mogą pojąć dlaczego 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

człowieku jesteś ograniczony umysłowo ?  co to ma do demokracji   ? współwłaściciele tak , albo  dzierżawcy - wiesz ile gospodarstw jest dzierżawionych ? i co są bankrutami ? 

małe dyktatorki nie mogą pojąć demokracji ;)

Spokojnie, Jakiś nerwowy jesteś .... i czemu jedziesz "ad persona". W demokracji idealnej - jeden człowiek = jeden głos. Skoro właściciele mają decysujący głos to znaczy że nie większość decyduje. Czyli w przedsiębiorstwie nie ma demokracji a iktoś mądrejszy musi zagonić do roboty gawiedź. Czemu więc na poziomie Państwa które jest swoistym przedsiębiorstwem musi decydować większość?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

kapitalizm  a demokracja to dwie różna rzeczy  ? co ma system gospodarczy do ustroju politycznego ? 

państwo to obywatele , tu nie ma właściciela - to dobro wspólne  i tu decyduje większość 

wróć do szkoły  bo widać spore braki  ;)


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

marko-kolo - Ty nie umiesz inaczej jak tylko obrażać? Dobro wspólne czyli wszystko niczyje - mieliśmy już tak po wojnie. W demokracji nigdy nie będzie pożądnego kapitalizmu więc są zależności i nie są to dwa niezależne światy.. Cała Europa i USA  w miarę jak rozwijano demokrację rozwijał się socjalizm. W naszej polityce są tylo socjaliści - postkomunistyczni - SLD , liberalni PO, katolicko konserwtywni PIS i ludowi PSL. Najbardziej prawicowe gospodarczio jest z tego grone SLD


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

panie obrażalski gdzie ja tu kogoś obrażam ? co jest obrazą że mam inne zdanie ? 

co Cię obraża że jesteś  w mniejszości ? czyja to wina , moja ? mam zgadzać się z Twymi jedynie słusznymi poglądami , które dla mnie są oderwane od rzeczywistości 

kto wam broni wygrywać i rządzić ? demokracja ?   

tak kapitalizm to kasa a gdzie kasa tam i zależności - co tu dziwnego ? 

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Nie obrażam się tylko nie lubię zwrotów "wróć do szkoły" czy "niespełna rozumu" bo to poziom naszego sejmu i nic nie wnosi do dyskusji. Dopuszczam możliwość że masz rację ale patrząc na ostatni post to uciekasz od polemiki gdzieś na manowce rozważań czemu "my" ( nie wiem co przez to rozumiesz) nie wygrywamy Jak chcesz mnie przekonać do swoich racji to proszę "ad vocem". 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przykro tego czytać, co wypisujesz.Tak jakbyś się śmiał z tych oszukanych ludzi, którzy głosują, bo ciągle łudzą się i mają nadzieją na prawdomówność tej MAFII rządowej. Tak jakbyś był takim  samym egoistą marko.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

poczytaj swoje mądrości i wywody ..co z nich wynika ? że wszyscy to złodzieje i zwierzęta NIE ? potrafisz coś prócz plucia i oskarżania ?

każdy post to jad i nienawiść ..do kogo do ludzi którzy mają inne poglądy i narodowość  ?

nikogo do niczego nie przekonuję , w przeciwieństwie do was szanuję demokrację i jej wyroki

nie mam zamiaru popierać  ludzi którzy sobie coś ubzdurali i uważają się za zbawicieli tego kraju 

 

 

 

Ulman

a co napisać kolesiowi które robi takie porównania ? 

ile Ty masz lat i kto wyprał Ci mózg ? 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Dlaczego od razu ubzdurali? Ty nie dopuszczasz innego punktu widzenia tylko od razu zarzucasz wszystkim że " plują jadem" "oskarżają" Piszesz że szanujesz demokrację ale naszego prawa do wolnych poglądów nie uznajesz.  Znowu niegrzecznie odpisujesz  że wyprano mi móżg -  najwytaźniej po prostu nie masz nic  do powiedzenia.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

A dwie wioski odemnie też jest RSP z 1000ha i działa wzorowo ale tam spółdzielcy mają głos tylko czy pobieraja dywidende i jaką. Kierunek produkcji , niezbędne inwestycje są w gestii zarządu i są jedynie przedstawiane informacyjnie. Jest tam lekki zamordyzm i zapewne dlatego to działa. Jednak takie wyjątki tylko potwierdzają regułę - popartz ile takich spółdzielni było a ile jest . Większość rozmontowali sami spółdzielcy.Dużo zależy też od  świadomości i kultury ludzi - popatrz u siebie na Racibórz i Głubczyce - miasta przed wojna podobne zasobne i bogate. Po wojnie w Raciborzu pozostali ślązacy a do Głubczyc najechało się swołoczy ukraińskiej i miasto rozp...ne zupełnie.

Jak już tak bardzo chcesz iść w polemikę o demokracji ro podaj kilka przykładów gdzie demokracja się sprawdziła poczynając od czasów antycznych aż do początku XX wieku? 

Czyli przedsiębiorstwo zarządzane przez grupę ludzi wybraną przez większość ogółu może jednak działać ?? To właśnie istota demokracji, każdy głupek ma głos, ale już nie każdy może być wybrany (nad czym ubolewa JKM), żeby do tego doszło, musisz się wykazać. I w demokracji rządzą nie głupki, tylko Ci, którzy się właśnie wykazali.

Ja tam jakoś mega różnicy pomiędzy tymi dwoma miastami nie widzę, ale racja, ślązacy bardziej potrafią zadbać o siebie i otoczenie.

Przykładu sprawdzenia się demokracji przez wieki podać nie mogę, bo takiego nie ma. Ty za to kolego podaj przykład choć jednego kraju, gdzie rządy niedemokratyczne sprawdziły się przez wieki ... Bo Ja bardzo łatwo mogę wymienić kraje, w których to takie rządy doprowadziły do tragedii, i wystarczyło na to parę dziesięcioleci.

 

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najlepiej wszystko spłycić...........i FOCH :huh:

Przesadny brak argumentów i popieranie głosu mas. Cała Twoja prezentacja.

A z tymi narodowościami (= zwykłymi ludźmi) i tzw. " wszystkimi" to brak słów wobec Twych wniosków. Moje wywody dotyczyły tylko ludzi pozbawionych honoru, perfidnych, krótkowzrocznych i  łupieżców. Wyjaśniać szczegółowiej jak w przedszkolu? I tak b.prosto piszę.

Owszem jestem przewrażliwiona ^^, bo nie wybaczalne są kłamstwa, a co dopiero na tak wysokim szczeblu odpowiedzialności wobec ogółu w imię dobra "swojego" tak naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie, ale padło akurat przy Tobie. Jak zaczęłam pisać, to jeszcze nie było Ciebie :P  ....uważasz, że post przypasowałby do Ciebie, hehe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Kaszlak , Przedsiębiorstwo może działać jeśli ogół pracujący nie ma za wiele do powiedzenia - z tym się zgodzę..

W demokracji rządzą ci którzy są nijacy, pływają w swoich poglądach, i mówią to co trzeba.Rządy niedemokratyczne sprawdzały się przez wieki w Egipcie, Rzymie, kulturach Inków, Azteków, Japonii, Chinach Rosji,  wśród plemion afrykańskich i eskimosów.

Skoro świat był zzawsze niedemokratyczny to nic dziwnego że przez tysiąclecia nazbierało się nieco zbrodni. Mogę też dać za przykład trzgedie jakie spowodowało zaszczepienie demokracji w Iraku, Egipcie czy Libii. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

politycy mowia dokladnie to co ludzie chca slyszec-ze kazdy moze byc piekny,mlody i bogaty a nawet  szczesliwy, jesli chcecie byc oklamywani to do kogo macie pretensje, wiekszosc ludzi[ wszedzie nie tylko w polsce] wierzy w klamstwa politykow-co  udawadniaja wyniki ostatnich wyborow, takich mamy politykow na jakich zaslugujemy, to nie sa kosmici tylko polacy z krwi i kosci , duda,szydlo,kaczynski klamia wam prosto w oczy, a wy im klaskacie wiec miejcie pretensje tylko do siebie.  

w grecji sie zaczela demokracja i tam sie konczy, to byla demokracja dla wybranych , glosowac moglo gora 2 tys osob czyli 10 % mieszkancow aten. 1 prawdziwie demokratyczne wybory  odbyly sie czesciowo w polsce[ w galicji] czyli w austro-wegrach jeszcze przed I wojna swiatowa i pewnie tez u nas demokracja dla wszystkich zakonczy swoj zywot.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

I w tych niedemokratycznych systemach świetnie się sprawdziły takie wynalazki jak łagry, komory gazowe, szafot, stosowanie pestycydów w łaźniach i można tak bez końca wymieniać. Ciekawe jak byś chwalił niedemokratyczny ustrój, jak by Ci przyszło własne zboże kraść, pilnować swojego krewnego żeby wrócił do domu i nie zaginął po drodze, chował zielone w pieluszce niemowlaka żeby bezpieka nie znalazła, lub przez rok mieszkał z wiecznie pijanymi, uzbrojonymi i bezkarnymi żołdakami pod jednym dachem.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

 Bo z wolnością i swobodą jest tak, jak z powietrzem albo zdrowiem, nie zauważasz że są, dopóki ich nie zabraknie.

Nie, ale padło akurat przy Tobie. Jak zaczęłam pisać, to jeszcze nie było Ciebie :P  ....uważasz, że post przypasowałby do Ciebie, hehe?

Uważam, że przy wyjątkowo nie sprzyjającym zbiegu okoliczności, w drewnianym domu może mi cegła na głowę spaść. Jestem z natury pesymistą, a ci zakładają że może stać się wszystko.

 

Kaszlak , Przedsiębiorstwo może działać jeśli ogół pracujący nie ma za wiele do powiedzenia - z tym się zgodzę..

W demokracji rządzą ci którzy są nijacy, pływają w swoich poglądach, i mówią to co trzeba.Rządy niedemokratyczne sprawdzały się przez wieki w Egipcie, Rzymie, kulturach Inków, Azteków, Japonii, Chinach Rosji,  wśród plemion afrykańskich i eskimosów.

Skoro świat był zzawsze niedemokratyczny to nic dziwnego że przez tysiąclecia nazbierało się nieco zbrodni. Mogę też dać za przykład trzgedie jakie spowodowało zaszczepienie demokracji w Iraku, Egipcie czy Libii. 

Ale na demokracji wyrosły największe obecne potęgi tego świata, sprawdza się do dziś w Europie Zachodniej i w USA, na które, czy tego chcemy czy nie, są skierowane oczy tego świata. Mówiąc ściślej, historia najnowsza pokazuje że ta jest najbardziej skuteczna, na obecne czasy. Nie wykluczone że przyszłość wyłoni się inny system polityczny, który będzie lepszy niż demokracja, ale puki co rzeczywistość tego nie potwierdza. Co do tragedii o których piszesz, masz rację, nigdzie nie napisałem że demokracja jest idealna.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Zgadzam się że istniały mało chwalebne epizody podczs rządów totalitarnych co nie zmienaia faktu że świat od epoki jaskiniowej do XX wieku dał sobie radę bez demokracji.Jestem natomiast przeciwny utożsamianiu braku demokracji od razu ze spaczonym totalitaryzmem.. Jest wiele przykładów monarchii które żyły i dawały żyć innym i to one kładły kamienie milowe pod rozwój społeczeństw

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

:rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:   , MALO CHWALEBNE EPIZODY- takich glupot to nawet szkoda komentowac- twojego nauczyciela historii to powinni natychmiast wydalic z zawodu  i dozywotnio zabronic nauczania kogokolwiek, szkole w ktorej  naucza  sie takich rzeczy zamknac i zrownac z ziemia, a wszystkich absolwentow skierowac przymusowo na re-edukacje. chlopie ty nie masz pojecia o skali BARBARZYNSTWA historii powszechnej, to co dzisiaj dzieje sie na swiecie nawet w syrii czy iraku to jest raj,


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Zgadzam się że istniały mało chwalebne epizody podczs żądów totalitarnych co nie zmienaia faktu że świat od epoki jaskiniowej do XX wieku dał sobie radę bez demokracji.Jestem natomiast przeciwny utożsamianiu braku demokracji od razu ze spaczonym totalitaryzmem.. Jest wiele przykładów monarchii które żyły i dawały żyć innym i to one kładły kamienie milowe pod rozwój społeczeństw

Proszę o te przykłady. I niech to nie będzie Burkina Faso czy plemiona eskimoskie ... Jedynie co mi do głowy przychodzi to Imperium Rzymskie, położyło wiele kamieni milowych pod rozwój cywilizacji, ale czy dawało żyć innym ...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj