master20002

Nacjonalizm

Polecane posty

Gość   
Gość

Ja nie toleruję obłudy....NIE dla religii....TAK dla Boga

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3019

to tak jak ja-mowie zonie ze dopoki tacy ludzie jak ona chodza do kosciola to dla mnie nie ma tam miejsca :D  :D  :D  :D .

ale koniec juz bliski, u nas miedzy krakowem a wadowicami jeszcze nie jest zle  kolo 45 % ludzi chodzi do kosciola, w rejonie tarnowa nawet i 70 %,  ale sa parafie gdzie i 30 % trudno zebrac,  corka idzie do komunii to trudno na probie  komplet dzieci zebrac, a na bialy tydzien to i polowy dzieci czesto nie ma. druga ma bierzmowanie ale wielu jej rowiesnikow  juz z tego rezygnuje- maja sakrament gdzies po setkach godzin religii.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029
Napisano (edytowany)

Bo z wiarą jest tak, że dopiero jak trwoga, to do Boga. W obecnych czasach gdzie nie grozi nam zbytnio "smród, brud i ubóstwo" to przykazania wiary nie są takie atrakcyjne. Co więcej, one od nas wymagają jakiejś dyscypliny, a po co to, jak tak naprawdę jestem bezpieczny i najedzony. Inaczej jest jak są czasy niespokojne i ludziska czują zagrożenie, nawet tacy którzy dokonali apostazji polecą do świętego przybytku aby wymodlić ochronę swego łba.

Edytowano przez agromatik
  • Like 1

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

to tak jak ja-mowie zonie ze dopoki tacy ludzie jak ona chodza do kosciola to dla mnie nie ma tam miejsca :D  :D  :D  :D .

ale koniec juz bliski, u nas miedzy krakowem a wadowicami jeszcze nie jest zle  kolo 45 % ludzi chodzi do kosciola, w rejonie tarnowa nawet i 70 %,  ale sa parafie gdzie i 30 % trudno zebrac,  corka idzie do komunii to trudno na probie  komplet dzieci zebrac, a na bialy tydzien to i polowy dzieci czesto nie ma. druga ma bierzmowanie ale wielu jej rowiesnikow  juz z tego rezygnuje- maja sakrament gdzies po setkach godzin religii.

Te 70% wydaje się być lekko przesadzone Patrząc na moją miejscowość to głównie ludzie starsi chodzą do kościoła większość młodych w ogóle nie chodzi. Ogólnie tendencja spadkowa, ale nie ma się co dziwić.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Bo z wiarą jest tak, że dopiero jak trwoga, to do Boga. W obecnych czasach gdzie nie grozi nam zbytnio "smród, brud i ubóstwo" to przykazania wiary nie są takie atrakcyjne. Co więcej, one od nas wymagają jakiejś dyscypliny, a po co to, jak tak naprawdę jestem bezpieczny i najedzony. Inaczej jest jak są czasy niespokojne i ludziska czują zagrożenie, nawet tacy którzy dokonali apostazji polecą do świętego przybytku aby wymodlić ochronę swego łba.

100℅ racji, dlatego w bogatych krajach Europy Zachodniej ludzie już dawno przestali wymyślać sobie niewidzialnych przyjaciół. Robią za to wszystko, aby chronić swoje łby przy pomocy rzeczy namacalnych. Widać efekty, dłużej żyją, maja lepsze auta i domy, infrastruktura bardziej rozwinięta. Można by długo wyliczać. A my do tego Zachodu dążymy od 1989 roku, choć część jeszcze mentalnie tkwi w orientacji pro wschodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Dokładnie, nawet 200% racji Panowie......Szkoda, że ludzie tylko proszę do Boga...DAJ!....., a jak jest im dobrze.....to zapominają i NIE DZIĘKUJĄ!

........modlitwa to nie proszenie egoistycznie o łaskę tylko.........,lecz dziękowanie.....i docenianie tego co się ma.....choćby za wodę do picia!!!!!!!

Czy człowiek potrzebuje religii,aby stać się moralnym? To jest wzorzec? Raczej "korzeni..."

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renesis16xT    13

100℅ racji, dlatego w bogatych krajach Europy Zachodniej ludzie już dawno przestali wymyślać sobie niewidzialnych przyjaciół. Robią za to wszystko, aby chronić swoje łby przy pomocy rzeczy namacalnych. Widać efekty, dłużej żyją, maja lepsze auta i domy, infrastruktura bardziej rozwinięta. Można by długo wyliczać. A my do tego Zachodu dążymy od 1989 roku, choć część jeszcze mentalnie tkwi w orientacji pro wschodniej.

 

Na przykład, przez sprowadzanie Arabów, którzy robią co chcą. W Paryżu, podczas modlitwy mieszkańcy nie mogą wejść do mieszkania, ponieważ cała ulica jest zamknięta. Uwierz, że bezpieczniej jest w Polsce, pomimo tego, że nikt nie ma w domu broni.

 

Gospodarka poszła do przodu, ponieważ była na kredyt. Oni mieli kroplówkę z USA, a my Marksa i Lenina. Zresztą, jeżeli taki Jacek Kuroń do tej pory jest uważany za wspaniałego człowieka, to świadczy o tym, jak bardzo jesteśmy przywiązani do socjalizmu.

 

Do zachodu dążymy my, czyli zwykli obywatele. Chcemy zarabiać jak na zachodzie i mieć taki poziom życia, ale Ci, których wybieramy, robią wszystko aby to uniemożliwić. Finał jest taki, że jesteśmy między młotem i kowadłem. Jeżeli ktoś tego nie zaorze i nie "uprawi" na nowo, to nic z tego nie będzie :)

  • Like 1

Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Nie przez Arabów, przez wysoko rozwinięte gospodarki. Nie chodzi mi bynajmniej o kwestie bezpieczeństwa, raczej gospodarcze. Choć np. w takiej Holandii czuję się bezpieczniej niż w Polsce, pomimo że mam tu sąsiada Araba, aczkolwiek racja, że nie mieszkam w Arabskim getcie. W Polsce też mamy podobne problemy, choćby z "cyganerią".

Kroplówkę od USA dostali, my też mogliśmy dostać, niestety byliśmy wtedy już w łapach ZSRR. Poza tym praca, np. w Holandii jest powodem do dumy, dla wielu w Polsce przekleństwem. To również poświadcza miłość do socjalizmu.

Rozumiem że jak stali rolnicy za nowym ciągnikiem na PROW (zagranicznym zresztą) czy kredytem preferencyjnym, to dostali to od innych zwykłych obywateli ?? Dopłaty to też wymysł obywateli i przez tych są przyznawane ??

Ja jakoś nie czuję żeby nasz rząd, czy to PO czy to PiS-u robił wszystko, żebym się w Polsce rozwijać nie mógł. Ale każdy ma swoje zdanie. Co do "zaorywania", każda rewolucja pożera własne dzieci, a wymierne korzyści przynosi tylko swoim przywódcom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    455

Tiaa, i co ci po tych dotacjach? O tyle, ile rolnicy tych dotacji dostają, o tyle koszty produkcji wzrastają, bo każdy chce sobie z rolnika-dojnej krowy coś uszczknąć- od producentów ciągników i ich dealerów, po producentów chemii rolniczej i nawozów... Jeśli dotacje zlikwidowali by WSZYSTKIM, to wcale bym nie płakał, bo środki do produkcji rolniczej staniałyby o dobre 30% i jeszcze nie musielibyśmy się wielce prosić, o urzędniczą łaskę, bylibyśmy niezależni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Kaszlak79,pomyśl sobie ile musisz zapłacić kupując nową maszyne albo części do niej czy nawozy albo ŚOR.

W cenie wszystkiego jest wliczona akcyza,VAT,.

A spróbuj zasadzić trochę winogron i zrobić z nich wino a potem sprzedać,wtedy zobaczysz jak nasze państwo hamuje rozwój.

A co do samych dopłat to ja jestem za ich zlikwidowaniem ale całkowitym i tylko całkowitym.

Albo stracą je wszystcy rolnicy w UE albo nikt,myślę że po takim czymś nie dość że staniałyby maszyny i koszty produkcji to nasze rolnictwo byłoby bardziej konkurencyjne do zagranicznego.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Kolejny raz powtarzam, dotacje są całkiem mądrze rozdysponowanymi pieniędzmi na utrzymanie miejsc pracy w przemyśle zaopatrzenia rolnictwa. Tylko dzięki ich istnieniu zapłacisz za sprzęt tylko te 30% więcej. Bez nich w bardzo krótkim czasie zostało by kilku producentów w Europie, którzy z łatwością między sobą się dogadają ile trzeba złupić za 1 grata. Biorąc sprzęt z dopłatami to Ty decydujesz do kogo te pieniądze popłyną, a nie pani Kazia z ministerstwa, czy innego wielce szanownego urzędu.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Tiaa, i co ci po tych dotacjach? O tyle, ile rolnicy tych dotacji dostają, o tyle koszty produkcji wzrastają, bo każdy chce sobie z rolnika-dojnej krowy coś uszczknąć- od producentów ciągników i ich dealerów, po producentów chemii rolniczej i nawozów... Jeśli dotacje zlikwidowali by WSZYSTKIM, to wcale bym nie płakał, bo środki do produkcji rolniczej staniałyby o dobre 30% i jeszcze nie musielibyśmy się wielce prosić, o urzędniczą łaskę, bylibyśmy niezależni!

To porównaj sobie jak wyglądało polskie rolnictwo przed i po wejściu do UE. Skoro to całe dotowanie nie ma sensu ekonomicznego bo wychodzi na zero, to popatrz co się dzieje w temacie o nowym PROW-ie na tym forum. Na niezależność nas nie stać, bo nikogo dziś w świecie nie stać.

 

Kaszlak79,pomyśl sobie ile musisz zapłacić kupując nową maszyne albo części do niej czy nawozy albo ŚOR.

W cenie wszystkiego jest wliczona akcyza,VAT,.

A spróbuj zasadzić trochę winogron i zrobić z nich wino a potem sprzedać,wtedy zobaczysz jak nasze państwo hamuje rozwój.

A co do samych dopłat to ja jestem za ich zlikwidowaniem ale całkowitym i tylko całkowitym.

Albo stracą je wszystcy rolnicy w UE albo nikt,myślę że po takim czymś nie dość że staniałyby maszyny i koszty produkcji to nasze rolnictwo byłoby bardziej konkurencyjne do zagranicznego.

Jak wyżej, powiedz o tej likwidacji tym, którzy cały park maszynowy za połowę ceny wymienili ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    455
Napisano (edytowany)

"To porównaj sobie jak wyglądało polskie rolnictwo przed i po wejściu do UE" Aha, czyli gdybyśmy wtedy nie wstąpili do UE, to dzisiaj byśmy nie byli na tym poziomie co teraz? Polska nigdy nie miała prawdziwej gospodarki wolnorynkowej, więc to mogą być tylko spekulacje, po prostu nie ma porównania. Mam inne zdanie, ale nie zamierzam się kłócić.

"którzy cały park maszynowy za połowę ceny wymienili " A ilu takich jest? Żeby jeden dostał, drugi musi zapłacić, nic nie bierze się z niczego, na tym polega socjalizm...  -_-

Edytowano przez Mattti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Według mnie nie bylibyśmy, ale to moje zdanie, masz prawo się nie zgadzać. Nie wiem ilu jest w sumie beneficjentów systemu pomocowego dla rolników w Polsce, ale tylko na przykładzie mojej wioski to KAŻDY rolnik, który kupił nowy ciągnik korzystał z pomocy PROW. Jeden był na tyle zdeterminowany że całe gospodarstwo przepisał na żonę bo sam był już za wiekowy. To że jest to nieuczciwe, zgadzam się, tym bardziej że wielkoobszarowi rozpaśli się do niebotycznych rozmiarów przez to, a brak klasy średniej, również w rolnictwie, to złe zjawisko. Z drugiej strony jak bym sam mógł, to bym korzystał, tylko głupi by tego nie zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

100℅ racji, dlatego w bogatych krajach Europy Zachodniej ludzie już dawno przestali wymyślać sobie niewidzialnych przyjaciół. Robią za to wszystko, aby chronić swoje łby przy pomocy rzeczy namacalnych. Widać efekty, dłużej żyją, maja lepsze auta i domy, infrastruktura bardziej rozwinięta. Można by długo wyliczać. A my do tego Zachodu dążymy od 1989 roku, choć część jeszcze mentalnie tkwi w orientacji pro wschodniej.

 

Taa jasne, najlepszy przykład to Bawaria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
Napisano (edytowany)

Jasne że najlepszy, wyjątek potwierdza regułę. Tak samo jak katolicka Irlandia. Żeby być uczciwym, na drugim biegunie postaw Holandię, Francję czy choćby Niemcy jako całość.

 

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak wy ale ja czuje sie zawiedziony teraz dopiero rolnik biedzie niał podziekowania a czemu teraz jarek nie krzyczy ze wybory sfałszowali  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3019

duda jak kazdy polityk sie skompromituje to tylko kwestia czasu i problemow ktore szybko go dopadna.

wracajac do tematu -to chyba koniec nacjonalizmu w polsce -vide wyniki narodowych kandydatow i kwestia najwazniejsza zydowka[i to prawdziwa, a nie wymyslona w chorych umyslach antysemitow] zostaje 1 dama-dmowski sie w grobie przewraca  B)  B)  B)


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

A to przykład jak Amerykanie dbają o swój naród.....wciągając innych i narzucając własne priorytety

miasteczka namiotowe..

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

nie wiem jak wy ale ja czuje sie zawiedziony teraz dopiero rolnik biedzie niał podziekowania a czemu teraz jarek nie krzyczy ze wybory sfałszowali  

W każdym razie może powiedzieć, że te wybory były najmniej sfałszowane :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    455

1957823900_1432668775.jpg

 

A co do frakcji Narodowych- poczekajmy do jesieni :) Jobbik na Węgrzech też był nic nie znaczącą siłą, a teraz proszę: w wyborach parlamentarnych miał 20%!  B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Jeszcze kilka lat temu ludzie mówili że Korwin w polityce nie ma żadnych szans i zawsze będzie ciekawostką a w końcu dostał się do europarlamentu,w wyborach prezydenckich miał lepszy wynik niż PSL,SLD,Palikot razem wźięci.

Przed każdymi wyborami było to samo gadanie że on nie ma szans,że on i tak przegra,że nikt na niego nie glosuje itp.

Dlatego nie będę zaskoczony jak Ruch narodowy też dostanie swoją szansę.

Po tym co się ostatnio dzieje zauważam że ludzie coraz lepiej orientują się w polityce,ekonomi i tym wszystkim.

Powoli wszystko zmierza ku lepszemu,myślę że z czasem w końcu doczekamy się normalnej władzy która zacznie stawiać ten kraj na nogi ale na pewno nie stanie się to szybko.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

JKM jak nie zmieni choć trochę poglądów to skończy tak samo jak Palikot, ten też miał swoje 10% "z niczego" w ostatnich wyborach a w tym roku raczej progu nie przekroczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj