master20002

Nacjonalizm

Polecane posty

Wozak71    140

Tak wybranym. Zgodnie z zasadą ich religii, każdy człowiek jest zobowiązany do pomocy żydom jak własnie człownkowi narodowi wybranemu. Natomiast żyd jak człowiek, obywatel narodu wybranego nie musi pomagać komuś kto nie należy do jego narodu!

Własnie z tego powodu, iź nie jest członkiem tegoź narodu wybranców. Sprytne nieprawdaź?W ten sposób każdy z nas zgodnie z ich religią powinien pomgać żydom. Natomaist on nie sa juź zobowiązani do tego samego.

 

I myslę, że takie postępowanie i zachowanie narodu żydowskiego jest podstawową przyczyną do niechęci do nich w licznych krajach. Poza tym trzeba pamiętać , kto szedł z armią czerwoną w 1920 r do Polski. Kto reprezentował komunistów. I kto stał za apartem terroru wprowadzanego bezwględnie po wejściu do każdej wioski. Zresztą to samo działo się po zakończeniu II w.ś. Wystarczy poczytać kto reprezentował aparat bezpieczeństw, prokuraturę, sądownictwo w procesach politycznych w latach 1945-1955 r.Kto odpwiada za mordy polityczne, sądowe. Kto fałszował wybory w 1947 r. Bynajmniej nie byli to aborygeni. I to wszystko przekłada się do uczuci delikatnie mówiąc niechęci wobec żydów.

Edytowano przez Wozak71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

kol.mariuszd93 jak sie czyta to co piszesz to tylko jeden cytat przychodzi mi do glowy z filmu " to i kastrata mamy w tym burdelu?" , zyd i komuch w jednym ,gdyby mnie przydazylo sie takie nieszczescie to chyba bym pod pociag skoczyl.wyrazy ubolewania i wspolczucia :(

Tobie przydarzyło się o wiele większe nieszczęście- bo jesteś bezrozumnym fanatykiem - ale bozia rozumu nie dała to skąd możesz to wiedzieć :D:P . Nie jesteś dla mnie żadnym autorytetem a nawet wręcz przeciwnie więc twoje zdanie mam w głębokim poważaniu :P

Tak się składa że jestem Polakiem od wielu pokoleń i nic mi nie wiadomo o innych korzeniach

 

 

@jaro co takiego napisałem co jest nieprawdą ? Tylko konkrety proszę bo domyślanie się co autor miał na myśli to dla mnie strata czasu


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

http://sol.myslpolska.pl

 

proszę, o to prasa prawdziwego Ruchu Narodowego.

 

Kolego @Wozak, właśnie z takiego postępowania tej nacji wzięła się ta niechęć do nich. Mój sąsiad, który już nieżyje, opowiadał jak w Gdańsku sędzia wiadomego pochodzenia wydawał wyroki na partyzantów po wojnie. Każdemu krzyczał trzykrotnie "kahra śmierci". Kolejną rzecz, to kto przedewszystkim strzelał do Polaków w Katyniu, usługiwał w Oświecimiu?? Chyba nie trzeba mówić. Przytaczając twoją powyższą wypowiedz, w talmudzie jest napisane: "gdybyś uderzył brata z narodu wybranego, to tak jakbyś uderzył Boga, jakbyś zabił goja, to tak jakbyś zgniótł robaka". Więc już wszystko wiadomo kim jesteśmy w "ich" oczach.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@mariusz-"@jaro co takiego napisałem co jest nieprawdą ? Tylko konkrety proszę bo domyślanie się co autor miał na myśli to dla mnie strata czasu "-nie napisałem że to co piszesz to nieprawda tylko że skąd wiesz że to co cytujesz jest prawdą ?-to taka malutka rożnica .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Dokładnie tak. W internecie jest mase śmieci i trzeba umiejętnie odbierać "ziarna od plew". Tymbardziej, że wiele portali oraz czasopism jest polskich tylko z nazwy.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To co piszę- piszę zazwyczaj z pamięci odnośnie poglądów i luźnych faktów , jakieś cytaty co wklejam są potwierdzeniem tego co piszę , powiesz pewnie że łatwo znaleźć zaprzeczenie ? to znajdz i pokaż mi .

Niektórzy pewnie już zauważyli że nie gram pod publiczkę - nie piszę tego co przysparza popularności i łatwego poklasku - jak większość tych co się wypowiadają w Polityce a wręcz przeciwnie, staram się przedstawić sprawę z innego punktu widzenia , robię za adwokata diabła , dlaczego? bo nic nie jest tylko czarne lub tylko białe każdy medal ma dwie strony i co tam jeszcze .... ;) .

A że jestem przez to uważany za Żyda czy komunistę? Nikt kto używa czasem rozumu zgodnie z przeznaczeniem nie będzie wysnuwał takich wniosków a co do pozostałych to .......już pisałem :P:D

Piłsudski też był uważany za socjalistę niepodległościowego czy jakoś tak i uważam że przysłużył sie dla kraju o wieeeeeeeeeeeele bardziej niż Dmowski


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tak-znajdę i pokażę a wtedy Ty znajdziesz coś co będzie negowało to co znalazłem i tak dookoła Macieju...tak się składa że mam jeszcze coś do roboty oprócz pisania w tym dziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Tobie przydarzyło się o wiele większe nieszczęście- bo jesteś bezrozumnym fanatykiem - ale bozia rozumu nie dała to skąd możesz to wiedzieć :D:P . Nie jesteś dla mnie żadnym autorytetem a nawet wręcz przeciwnie więc twoje zdanie mam w głębokim poważaniu :P

Tak się składa że jestem Polakiem od wielu pokoleń i nic mi nie wiadomo o innych korzeniach

 

 

@jaro co takiego napisałem co jest nieprawdą ? Tylko konkrety proszę bo domyślanie się co autor miał na myśli to dla mnie strata czasu

 

Nie denerwuj się tak i nie wyzywaj, każdy wie że nałę.cz to stary komuch i nie jest żadnym autorytetem.


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie uważam go za autorytet,celowo zresztą wkleiłem jego wypowiedz żeby zobaczyć reakcje" PRAWDZIWYCH POLAKÓW "

Autorytet czy nie Żydzi nie należą do pupilków narodowców i faktem jest to co pisze NAŁĘCZ że po śmierci Piłsudskiego bardziej sobie pozwalali .

 

Co do wyzywania to nie ja zacząłem ;)

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

A co takiego zrobil Pilsudzki? Bo z tego co pamietam, anie dyplomata, anie genialnym taktykiem wojskowym czy strategiem nie byl. Zaslug politycznych malo. Bo to w Wersalu zrobili za niego Paderewski z Dmowskim. Wojskowym teź dobrym nie byl. Bo ani bitwa Warszawska nie byla jego autorstwa ani taktyczny manewr armi Sikorkiego znad Wieprza takze. Na pewno za to wprowadzil rzady autorytarne i strzelal do Polakow w zamachu majowym. jak rowniez mordowal przeciwnikow poitycznych. Gdzie ta genialnosc? Owsze mial orginalne pwoiedzenia i nic poza tym. Taki faszysta w polskim wydaniu. Jak Hitler,Mussolinii czy bolszewik Stalin. O obozie Bereza kartuska kolega słyszał? Dla jasności siedzieli w nim i socjaliści i chłopi z psl jak i narodowcy. To tak dla przypomnienia. Premier Witos nie mógł wrócić do kraju do momentu wybuchu wojny, przebywał cały czas w Czechach na wygnaniu. Bo bał się, że skończy jak Korfanty.

Gen. Sikorski jk wyjechał w latach dwudziestych do Polski nie wrócił wcale. Czym się tu zachwycać? Armia nie zmodernizowana, reformy rolne utknęły w pustce gabinetów, demokracji życia brak, Jedyne co było dobre to reform walutowa zaczęta za rządów Witosa,Grabskiego, budowa COP po śmierci piłsudzkiego,budowa Gdynii na pocz.lat 20przed rządami Piłsudkiego. Z tym, że w tym Piłsudzki teź nie miał żadnego udziału. Granice zachodnie kraju ustalone dzięki zrywowi powstania wielkopolskiego bez udziału armii WP Piłsudzkiego. Tutaj narodowiec Haller miał udział i jego błękitna armia. Południowa? Ustalona dzięki powstaniom śląskim. Wschodnia. Tak tutaj sukces był. Ale dzięki armii Hallera i wojskom wielkopolskim.Bo armie , które powstały z legionów były bardzo słabo uzbrojene.Ot takie odziały partyznackie.

Edytowano przez Wozak71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

PSL było mocno represjonowane , u nas pamięć o tych wydarzeniach jeszcze nie zanikła , żyją jeszcze ludzie którzy znali Witosa ( mieszkali gospodarował kilkanaście km mojej miejscowości )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

A co takiego zrobil Pilsudzki? Bo z tego co pamietam, anie dyplomata, anie genialnym taktykiem wojskowym czy strategiem nie byl. Zaslug politycznych malo. Bo to w Wersalu zrobili za niego Paderewski z Dmowskim. Wojskowym teź dobrym nie byl. Bo ani bitwa Warszawska nie byla jego autorstwa ani taktyczny manewr armi Sikorkiego znad Wieprza takze. Na pewno za to wprowadzil rzady autorytarne i strzelal do Polakow w zamachu majowym. jak rowniez mordowal przeciwnikow poitycznych. Gdzie ta genialnosc? Owsze mial orginalne pwoiedzenia i nic poza tym. Taki faszysta w polskim wydaniu. Jak Hitler,Mussolinii czy bolszewik Stalin. O obozie Bereza kartuska kolega słyszał? Dla jasności siedzieli w nim i socjaliści i chłopi z psl jak i narodowcy. To tak dla przypomnienia. Premier Witos nie mógł wrócić do kraju do momentu wybuchu wojny, przebywał cały czas w Czechach na wygnaniu. Bo bał się, że skończy jak Korfanty.

Gen. Sikorski jk wyjechał w latach dwudziestych do Polski nie wrócił wcale. Czym się tu zachwycać? Armia nie zmodernizowana, reformy rolne utknęły w pustce gabinetów, demokracji życia brak, Jedyne co było dobre to reform walutowa zaczęta za rządów Witosa,Grabskiego, budowa COP po śmierci piłsudzkiego,budowa Gdynii na pocz.lat 20przed rządami Piłsudkiego. Z tym, że w tym Piłsudzki teź nie miał żadnego udziału. Granice zachodnie kraju ustalone dzięki zrywowi powstania wielkopolskiego bez udziału armii WP Piłsudzkiego. Tutaj narodowiec Haller miał udział i jego błękitna armia. Południowa? Ustalona dzięki powstaniom śląskim. Wschodnia. Tak tutaj sukces był. Ale dzięki armii Hallera i wojskom wielkopolskim.Bo armie , które powstały z legionów były bardzo słabo uzbrojene.Ot takie odziały partyznackie.

No tak Dmowski to bohater -chciał się zbratać z Rosją przeciw Niemcom - genialne posunięcie bylibyśmy jedną z republik IMPERIUM ROSYJSKIEGO ,liże tyłek carowi po prostu

Piłsudski od początku stulecia próbował organizować konspiracyjne oddziały polskie ,np w Japonii ale znowu Dmowski podważał wiarygodność socjalistów polskich i skończyło się na niczym. Piłsudski znał układ sił militarnych w ówczesnej Europie i rozumiał skąd należy się obawiać zagrożenia , i chciał utworzyć na wschodzie strefę buforową a Dmowski skupiał się na polityce tylko i ja jego zasług nie widzę

 

@wozak piszesz "Taki faszysta w polskim wydaniu. Jak Hitler,Mussolinii czy bolszewik Stalin" -to pasuje jak ulał .......ale do Dmowskiego który to tylko dużo krzyczał a na szczęście do władzy nie doszedł

cytat

Dmowski nie ukrywał także sympatii do ruchu faszystowskiego w wywiadzie dla Gazety Warszawskiej w 1925 stwierdził - "Gdybyśmy byli podobni do dzisiejszych Włoch, gdybyśmy mieli taką organizację jak faszyzm, gdybyśmy wreszcie mieli Mussoliniego, największego niewątpliwie człowieka w dzisiejszej Europie, niczego więcej nie byłoby nam potrzeba".


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Kolego Ty jesteś coraz bardziej ciekawy??? Jaka republika za Cara? Ty jestes poważny i wiesz ci piszesz? Wperw holocaust w okresie gdzy nikt nawet nie znał tego słowa teraz republika za cara. Co Ty kończyłeś za szkołę? Przyzakładowe fryzjerstwo zaoczne? Przepraszam, ale ty po prostu nie wiesz co piszesz.

 

Tak były plany by pójść w ukąłd dyplomatyczny z Rosją. Był plan, a nie założenie militarne.piłsudzki i japonia. Kolego przespij się gdzies i poczytaj ksiązki. A później pisz. {Polecam Historię Polski prof. Andrzeja ielińskiego Naprawdę warto. Piłsudzki jedyną silę jaką stworzył i to nie sam to legiony. Z czego później stworzył apart posłusznych mu oficerow, którzy w dużej mierze po zamachu majowym tworzyli rządy polskie. Jak również wszysycy działali w administracji cywilnej jako wojskowi wojewodowie . Rządy pułkowników przeszły do historii polski jako typowe rządy militarystów na wzór włoski, hiszpański czy póżniej niemiecki.Typowa hunta wojskowa jak Hiszpania w latach 40-70 czy Argentyna. tak sama jak we Wloszech czy w Niemczech.

 

Piłsudzki chciał stowrzyć srefę konfederacji państw sciany wschodniej luźno powiązanych z Polską Dmowski chciał prze inkorporację włączyć te państwa jako spolszczone do państwa Polskiego.Jako, że idea była jedna. Rządzić w Polsce mogła tylko ludnośc Polska.Chcia uniknac obczch wplzw na ludnosc. Co pozniej mialo miejsce w postaci V kolumny na zachodzie np.dywersja niemiecka w kampanii wrzesniowej gdy armia zamiast skupic sie na walce z regularna armia walczyla z dywersjsa na jej tylach.

 

Rzady Pilsudzkiego i jego ograniczenia wolnosci demokracji w kraju nosza znamiona faszyzmy. Zamach stanu to tylko potwierdzenie tej tezy.Bez dwoch zdan. Widocznie jeszcze kolego malo wiesz. Zachecam do aktywnej nauki.

 

w 1925 r. Dmowski mogl tak stwierdzic. Tak jak wszyscy praktycznie w europie ogarnietej krzyzsem gospodarczym. Co by wybral? Ciezko powiedziec.

 

Bo w tym wszytskim fakt jet jeden. To Pilsudzki rzadzil, a nie Dmowski. I to nieudolne rzady Pisudzkiego przez lata doprowadzily do kleski tych rzadow i II RP. I jeszcze jedno.I utraty wszytkiego co zdobylismy po 123 latach niewoli. Pilsudzki przejal wladze niezgodnie z konstytucja. Nie mial mandtatu spolecznego do sprawowania wladzy.Nie mowiac o wyborach.Stad nowa konstytucja w 1934 r.

Edytowano przez Wozak71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Krótko tylko dodam że dziś nazwalibyśmy to państwem policyjnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Tak się składa że większość społeczeństwa była z zamach zadowolona

Wiedzę to sam uzupełnij chćby na prędko w wikipedii :P

cytat

Roman Stanisław Dmowski (ur. 9 sierpnia 1864 w Kamionku, zm. 2 stycznia 1939 w Drozdowie) – polski polityk, publicysta polityczny, Minister Spraw Zagranicznych, poseł na Sejm Ustawodawczy RP oraz II i III Dumy. Współzałożyciel Narodowej Demokracji (endecji, ruchu narodowego), główny ideolog polskiego nacjonalizmu. Polski działacz niepodległościowy, postulujący w pierwszym etapie zjednoczenie wszystkich ziem polskich i uzyskanie autonomii w ramach Imperium Rosyjskiego,

 

Od wybuchu I wojny światowej konsekwentnie działał na rzecz klęski Niemiec, utworzył w Warszawie Komitet Narodowy Polski, stojący na gruncie manifestu wielkiego księcia Mikołaja Mikołajewicza Romanowa do Polaków z 14 sierpnia 1914. W reakcji na rosyjską odezwę do Polaków z sierpnia 1914 roku, w specjalnej depeszy do wielkiego księcia Mikołaja Mikołajewicza wyraził głębokie wzruszenie orędziem[2].

:P:D

 

Piłsudski Wyprawa do Japonii

 

W lutym 1904, pod wpływem rozwoju sytuacji na Dalekim Wschodzie, zaczął myśleć o zorganizowaniu konspiracyjnych oddziałów bojowych.

W czasie wojny rosyjsko-japońskiej (1904–1905), pragnąc wyzyskać kłopoty carskiego reżimu, działacze PPS nawiązali nieoficjalne kontakty z przedstawicielami innych ugrupowań niepodległościowych, także z Narodową Demokracją. W rozmowach z Romanem Dmowskim pośredniczyli Zygmunt Balicki i Stanisław Grabski. Socjaliści postulowali tworzenie legionów polskich w Japonii, złożonych z Polaków dezerterujących z armii rosyjskiej. Do pomysłu tego działacze ruchu narodowego podchodzili bardzo sceptycznie. PPS próbowała nawiązać kontakty z poselstwami japońskimi w Londynie i Paryżu, proponując dostarczanie im informacji wywiadowczych w zamian za poparcie sprawy niepodległości Polski na przyszłej konferencji pokojowej. To się jednak nie udało i PPS postanowił wysłać do Tokio Piłsudskiego oraz Tytusa Filipowicza.

Przez Londyn, Nowy Jork, San Francisco, Vancouver i Honolulu wysłannicy PPS dotarli do Tokio, stolicy cesarstwa japońskiego. Odwiedzili tam m.in. Sztab Generalny, gdzie pod adresem rządu japońskiego wysunęli propozycje stałego subwencjonowania PPS-owskiej organizacji bojowej, dostarczania broni, wysuwania kwestii polskiej na arenie międzynarodowej i utworzenia legionu polskiego na terenie Japonii. Rząd japoński reprezentował gen. Atsushi Murata, który od razu odrzucił koncepcję utworzenia polskich oddziałów zbrojnych. Stanowisko Polaków z punktu widzenia Japończyków nie było jednolite, ponieważ w tym samym czasie w Tokio przebywał Roman Dmowski, który rysował im obraz PPS-u jako grupy marginalnej, zajmując się jedynie sytuacją polskich jeńców z armii rosyjskiej przetrzymywanych w japońskich obozach. Dmowski i Piłsudski spotkali się nawet, ale przebieg ich rozmowy jest nieznany. Następnie lider endecji przedłożył japońskiemu MSZ memoriał, w którym odradzał zaangażowanie się w wojskową współpracę z Polakami. Dmowski dążył do prowadzenia polityki „rozumnie ugodowej”. Z tego powodu Japończycy odrzucili propozycję umowy z PPS. Skończyło się na przekazaniu organizacji 20 tysięcy funtów.

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Legiony w Japoni? I ciekawe kto by je uzbroil i wyslal do Polski. A moze mieli wraca przez bliski wschod?A moze mieli byc samurajami? Po co nam Japonia jak mielismy lepsze odzialy we Francji. Lepiej uzbrojone. W pierwszym etapie i moze taki byl plan. No coz polnische wermacht tez byl po stronie niemieckiej. I to realu.

Kazdy z okupantow chcial przecignac Polakow na swoja strone w ramach rekruta do armii. Byly wojska ktore walczyly razem ze armia carska jak legiony wschodnie.I co z tego?

 

Kto byl zadowlony z zamachu? Ci co zgineli? Te 900 zabitych w wlkach bratobójczych. Bądź poważny. Czy Ci, którzy dochowali wierności przysiedze żołnierskiej i konstytucji. Prez lata gnojeni za swą postawę. To Piłsudzki wprowadził kumeterstwo, cwaniactwo, łapownictwo w armii.

 

Napisalem Ci wyraznie. Oprocz legionow nic nie stworzyl. I nie byl w tym sam.

 

Zdezerterowaly.Pomysl z Japonia to przyklad jak krotkowzroczny byl Pilsudzki. Jak Japonia mogla pomoc krajowi z ktorym nie miala interesu zadnego.

 

Ale piszmy o faktach. A te sa takie, ze polityka Pilsudzkiego doprowadzila do kleski. Dmowski dla Polski wywalczyl Wielkoplske, pomorze i doprowdził do misji wojskowej francji i wloskiej na gornym slaku. A co zrobil Pilsudzki? Gdzie byl wtedy? Jego polityka doprwoadzila niestety do tego, ze po II ws. bylismy przez 45 lat w sferze politycznej ruskich.

 

Kolego fakty, a nie mity. Fakty dokonane.

Edytowano przez Wozak71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Gdyby nie została powstrzymana nawałnica bolszewicka to Dmowski by mógł ........

Japonia była w stanie wojny z Rosją , a Piłsudski uznał że jest okazja osłabić wspólnego wroga , TY myślisz czasem ???

Że Piłsudski zatrzymał bolszewików to przez to byliśmy w ich sferze? Ty sam przeczytaj co piszesz mi brak słów :D :lol: :P

 

Fakt

 

Bitwa warszawska (pot. cud nad Wisłą) – bitwa stoczona w dniach 13-25 sierpnia 1920 w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Zadecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę i przekreśliła plany rozprzestrzenienia rewolucji na Europę Zachodnią. Zdaniem Edgara D'Abernon była to 18. z przełomowych bitew w historii świata.

Kluczową rolę odegrał manewr Wojska Polskiego oskrzydlający Armię Czerwoną przeprowadzony przez Naczelnego Wodza Józefa Piłsudskiego, wyprowadzony znad Wieprza 16 sierpnia, przy jednoczesnym związaniu głównych sił bolszewickich na przedpolach Warszawy.

 

W przeciwieństwie do ciebie podaję same fakty

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

I co z tego, że była. Japonia nie miała interesu w tym miejscu świata. Kumasz trochę czy dalej zyjesz mitami i wyobraznia fantasy?

 

No Piłsudzki na pewno nie powstrzymał ruskich hord. Następny dowód indolencji.Jego plan był tak słaby, że po ofensywie kijowskiej musieliśmy zwiewc i to szybko do tyłu. Poczytaj trochę zamiast tworzyć chore wizje.

 

A przegralismy wojnę czy wygraliśmy II św. ignorancie? :D I dlaczego? Pomyśl czasem.Choć widzę, że to nie jest twoja mocna strona ;) Wybaczam Ci to.To, że brak Ci słów widac po ilości cytatów. Dobrze, że czytasz coś chociaż. Skoro pisać nie za bardzo Ci idzie.Dziwne tak się bał ruskich, a zatakowali nas Niemcy. Taki stratego, że hej!

 

:D No i własnie kto wymyslił plan armii ofensywy znad wieprza? Czytaj czytaj komediancie, a nie zmyślaj. Twórca planu był gen.Rozwadowski szef sztabu geberalnego, a nie Piłsudzki. Lepiej ignorancie mój ty mały, Piłsudzki dzień przed ofensywa podał się do dymysji Witosowi. Czaisz bazę Ignorancie? Nie był w tym momencie naczelnym dowódca. Jego rolę przejął szef sztabu generalnego.A tym był Rozwadowski. Ucz się baranku, ucz bo na te swoje 40 lat jesteś wyjątkwo nie gramotny :D Tak się bał odpwiedzialności za to ten twój Piłsudzki. Taki był z niego bohater. Witos wniosek o dymisje odalił po 15 sierpnia. Poczytaj trochę , a później twórz te swoje fantagory ignorancie.A 5 armią znad wieprza dowodził Sikorski. Piłsudzki po prostu przywłaszczył sobie zasługi.A nie on był ich autorem.

 

Ty kochasz Piłsudzkiego, a ja patrzę rzetelnie na to co zrobił.Bicie ludzi przez jego oficerów bo nie wstawali jak grali Pierwsza Brygadę jasno wskazuje, że rządy autorytarne doprowdziły nas do klęski wrześniowej. Niestety. Ale tak jest. a to był powód obecności ruskich w naszym karju do 1993 r. Takie fakty. Nie potrafiliśmy obronić niepodległości. I dalej tego nie robimy. Bo uzyskanie wolności teoretycznej w 1989 r. pokazuje jasno do dziś, że rządzi dalej nie rozliczona komuna. I ona wyszła na tym najlepiej, a nie obywatele. Ale to temat na inna rozmowę.

Edytowano przez Wozak71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Nie mam czasu ale napisze prawdziwa historie

Mój dziadek był w armi austriackiej dotarł aż nad Piawe

Po zakończeniu wojny gdy wracał do domu został z łapanki wcielony do armi polskiej ,większość szeregowych żołnierzy była wcielona w ten sam sposób z rożnych armi

Żołnierze ci nie mieli motywacji do walki gdzieś na wschodzie

 

Ale gdy walki przeniosły sie do Polski to w obliczu utraty pastwa narud potrafił sie zmobilizować i zjednoczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

sprzeczamy sie jak barany a i tak nas jedno czeka.. ciekawe rzeczy mozna znaleźć np:

 

Polska Rewolucja Narodowa

 

Jeden z komentarzy-wart uwagi!!

Wszyscy jesteśmy rozpraszani tematami zastępczymi w mediach które mają odwrócić naszą uwagę od spraw ważnych ,spraw niewygodnych dla rządu. Jak nie matka Madzi z Sosnowca, to fryzura Muchy, wpadka Dody, kolejny cyrk Palikota itd. ! W komentarzach grupa "czuwająca: skutecznie rozprasza uwagę zainteresowanych ośmieszając posty niewygodne i zmieniając temat. Czy to taktrudno zauważyć? Temat zmiany rządu pod presją społeczeństwa w Bułgarii na naszych przeglądarkach zablokowany - nie widzicie tego? Cenzura ma pełne ręce roboty - takie wytyczne.Grupy "czuwające" w sieci celowo podjudzają internautów - chaos i obrzucanie się epitetami w komentarzach gwarancją braku porozumienia. Można to będzie zauważyć po tym wpisie - zaraz się znajdzie kilku, którzy błysną pożałowania godnym dowc*pem na temat tego postu automatycznie się dekonspirując. Nikt normalny przecież nie ma żadnych wątpliwości, że w skutek polityki jaką prowadzi rząd nasz kraj stacza się po równi pochyłej. Rząd swoim działaniem doprowadza obywateli do skrajnego ubóstwa, do decyzji opuszczania kraju za chlebem , do drastycznych wyborów nie godnych człowieka.Elita na którą łoży całe społeczeństwo , ludzie wiecznie uśmiechnięci , z zapchanymi kontami traktują społeczeństwo jak bezrozumną dojną krowę. Polska została ubezwłasnowolniona - gdzie nasz przemysł, gdzie Polskie firmy, banki itd. ? Bezrobocie jest już tylko konsekwencją tego celowego działania. Obudżcie się w końcu! Czas wyrazić swój sprzeciw przeciwko brakowi przyszłości dla wszystkich w naszym kraju! Polityka "prorodzinna" to kpina, powinna być nazwana "antyrodzinną"! Z żadnego państwa europejskiego nie emigrował tak wielki procent młodych ludzi w poszukiwaniu pracy i przyszłości za granicą. Teraz już nawet ludzie w średnim wieku posiadający jakąkolwiek możliwość opuszczają nasz kraj.. Wszystko to dzieje się tu i teraz na naszych oczach za cichym przyzwoleniem elity wykonującej jedynie pozorowane ruchy. Podejrzewam że gdy już nastąpi nieodwracalny krach nie zobaczymy tych ludzi w Polsce - będą już żyli sobie opływając w dobrobyt po za granicami kraju. Ich morale widać po ostatnich aferach z przyznawaniem sobie bezpodstawnych kolosalnych nagród z pieniędzy nas wszystkich, czyli podatników! To niestety tylko czubek góry lodowej. Ci ludzie zdają sobie jednak sprawę jak ważna jest dezinformacja medialna , cenzura i propaganda którą w sposób mistrzowski opanowały podlegające im media. Naród Bułgarii się już przebudził!W skutek podwyżek cen energii i drastycznego spadku stopy życiowej czego następstwem były masowe protesty rząd podał się do dymisji !!!Można? Można !!! W tej chwili nasz ,,przyjazny obywatelowi '' rząd funduje nam kolejne podwyżki cen paliwa..a co za tym idzie wzrost kosztów transportu więc równoznaczny wzrost cen żywności.20% Budżetu państwa pochłania utrzymanie ADMINISTRACJI - tak podaje Onet..To moi drodzy jest najzwyklejsze okradanie w świetle prawa całego społeczeństwa.W dobie kryzysu karmienie nas sloganami o zaciskaniu pasa a pobieranie samemu premii w wysokości niewyobrażalnej dla przeciętnego Polaka. Czas najwyższy żeby ratować to co jeszcze jest do uratowania.Ludzie OBUDŻCIE SIĘ !!! Nie rozpraszajcie swojej uwagi komentarzami ,,najemników'' które teraz nastąpią! OBUDŻCIE SIĘ !!

Edytowano przez Ukasz52
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Koledzy otrzymujecie po 10% za wzajemne obrażanie się. Jeżeli nie przestaniecie to kolejny temat o polityce zostanie zamknięty na nieokreślony czas. I zapomniałem dodać ze każdy następny post w którym się obrażacie jest równoznaczny z waszym banem. Te posty usuwam.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Panowie, Moderator ma troche racji. Szanujmy siebie na wzajem w wypowiedziach, bo jak my nie będziemy się szanować to kto nas będzie szanował? Niemiec? Tworząc ten temat chciałem doprowadzić do dyskusji na argumenty, a nie na wyzwiska. Wszyscy jesteśmy Polakami! Pamiętajmy o tym prosze.

 

I przypominam o akcji 2 marca. Kto będzie mógł niech weźmie udział. Nie możemy pozwolić na utratę resztek Polskości w tym agresywnym świecie.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Raczej nie ma racji.Ale to nie mój problem.

Świat nie jest czarno - biały. I ludzie teź tacy nie są. Trzeba pogodzić się z tym, że nie byli nieskazitelin i bez wad. A metody mieli bardzo brudne, a i cel był bliżej prywaty niż miał związek z dobrem narodu.

 

Zbliża się dzień żołnierzy wyklętych. Przez lata określanych jako bandyci bo mieli inną wizję jak się polatach okazało słusznie Polski. Tym bardziej, że byli to żołnierze zarówno Ak jak i NSZ,NOW czy WiN po rozwiązaniu AK. Myslę, że o tych ludziach takźe trzeba pamiętać szczególnie 1 marca.

Edytowano przez Wozak71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

To prawda kolego. Każdy ma wady jak i zalety. Trzeba wyszukiwać ludzi, którzy mogą się pochwalić zdecydowaną większością tych pierwszych, popartych słusznymi czynami, a nie tylko obietnicami. Słowa potrafią być ulotne, a pamięć krótka, lecz gdy ktoś już jest w miarę ułożony i ma wyrazisty charakter to ciężko jest go nagiąć. Tylko trzeba się starać wyrabiać charakter w słusznym kierunku, samemu szukać rzeczy które mogą się przydać, a nie łąpać wszystko co zostaje podane w papce podporządkowanej komuś lub czemuś jak to ostatnio ma miejsce w mas-mediach.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj