Zaloguj się, aby obserwować  
pronarek

mtz82+ładowacz sipma

Polecane posty

pronarek    2

piszcie swoje opinie na temat takiego zestawu bo nie wiem czy ten tur nadaje sie na ten ciągnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Mój sąsiad ma taki zestaw i z tego co widziałem to nie jest to najlepsze połączenie. Tur nie opuszcza się do ziemi, co utraudnia np. zbieranie obornika z płyty, no i pare dni temu pękł mu na pół tak że aż mu się rama wzmacniająca powyginała. Ciągnik i Tur był nowy i sąsiad sie długo nim nie nacieszył. Jak Tur do MTZ to polecam Hydramet, są bardzo wytrzymałe.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

mam taki zestaw i nadaje się tylko do lżejszych spraw (mam stożkowy most przedni)

Z urazów jakie powstały to głównie popękane felgi (mtz z 91r. z niepełnymi felgami, wymieniliśmy tylko jedną, drugiej już nie możemy dokupić :angry: ) i trochę obskubany bieżnik na tyle (jazda po progach na obciążonym przodzie). Jednym słowem - nie polecam ;)


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

ja miałem taki zestaw przez 4 lata(właśnie sprzedaliśmy tura)mtz z 94 r i tur sipma T-426 i jak dla mnie super sprawa bez podczepiania łyżki czy chwytaka podnosiłem się na samej ramie na 0,5m w góre mocna i wytrzymała rama niebała się rzadnych ciężarów pozatym wysoko podnosił,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1
ja miałem taki zestaw przez 4 lata(właśnie sprzedaliśmy tura)mtz z 94 r i tur sipma T-426 i jak dla mnie super sprawa bez podczepiania łyżki czy chwytaka podnosiłem się na samej ramie na 0,5m w góre mocna i wytrzymała rama niebała się rzadnych ciężarów pozatym wysoko podnosił,

za ile ten tur poszedł?


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

ja mam takiego tur-a,dosyć dużo pracy ma u mnie w gospodarstwie(mam obore wolnostanowiskową na 120 sztuk,gnój jest wywalany co pół roku wię sporo się go nazbiera) tur u mnie wytrzymuje raz tylko pękł mi wężyk od oleju,ale po za tym przez te 4 lata sprawuję się bez awaryjnie.dodam jeszcze że tur jest przy U1224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Piszecie że te mtz'ty pękają w pół i że są jakieś tam awarie spowodowane przez tura.... ;)

 

Ale chyba nie wszystkie mtz'ty takie są... :) @Piotruś89 ma mtz'ta z turem i chyba nie narzeka.... :) Przynajmniej nie pisał o żadnej większej awarii....

 

Albo to naprawde te mtz'ty są takie lipne do tura.... :D Albo za duże ciężary nimi dźwigacie.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

U tego mojego sąsiada to musiała być jakaś wada konstrukcyjna, bo jak tylko podniósł łyche z ziemią to "ŁUP" i ciągnik na pół. Ja mam Hydrameta i był bez ramy wzmacniającej, ale tylko "trochę" napękł. Teraz zrobiłem mu ramę i jest ok. ;)


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

generalnie jest różnie ale do pracy z dużym obciążeniem to się nie nadają. trochę pracowałem białorusem na nowym moście i doświadczyłem ,że są mało stabilne z dużym obciążeniem. łyżka 2m pełna żwiru i podczas cofania delikatny skłon i już bym leżał ale w porę wcisnąłem sprzęgło. ten skłon był na pusto nie wyczuwalny. no ale zestaw działa bez awarii chodź trochę most skrzypi i śruby podokręcane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
enol    0

Ja mam ładowacz ŁC-1650 narazie sprawuje sie dobrze nie licząc tego, ze zaczyna ciec na szybkozłączkach i nie jest wyposarzony w amortyzator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1
za ile ten tur poszedł?

tur poszedł za 15 500 zł. dobrze wziołem czy za mało? a jeśli chodzi o wytrzymałość to myśle że nowy tur 6 tyle nie wytrzyma, z przewozem u mnie nigdy nie było problemu a miałem łyżke 2.2 m tylko wiadomo że z pełną to się jeżdzi jak jest opuszczona max do dołu i nic się nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1
tur poszedł za 15 500 zł. dobrze wziołem czy za mało?

co było w wyposażeniu?


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

to ile wyniosła różnica między ceną zakupu. bo ja mam z 2001 i jeszcze krab do bel, twój chyba był młodszy?


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1
mój był z 2003 r chyba wziołem z 500 zł drożej jak dałem

to spoko :D


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

NIe polecalbym tego zestawu bo przy turach Simpa ciagniki sa bardziej wywrotne a jak wiadomo MTZ jest wysoki wiec mozesz zaliczyc glebe MTZ z tym turem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

a co ma wywracanie ciągnika do producenta tura? Moj znajomy ma MTZ 82 i tura Sipmy to narzeka na przedni most (storzkowy) kilka razy już go robili ale on ma ciężką noge...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Dadam, otoz polega to na tym że tur sipmy jest wysoko osadzony na ciągniku i do tego mtz jest wysoki i wtedy ciagnik jest bardziej podatny na wywrotkę, a gdy tur jest nizej to i srodek ciezkosci jest nizej i mniejsza wywrotność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek4x4    0

Znajomy ma MTZ z 97 roku w 98 lub 99 założył do niego chyba tur 6 ale ni pamiętam dokładnie napewno z pol-mot ma udzwig 1650kg pracuje bez większych problemów. Ładuje nim wóz paszowy i prase pomocnicze, a dodam że nie zabardzo dba o ten zestaw i wytrzymuje mu to nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian23199    1

Panowie jak wam ma sie mtz rozjechac w turze jak mtz jest na ramie a ja juz rozpolawiamlem nie 1 mtz i widzialem ze rama wchodzi okolo 15cm w skrzynie

i jest dokrecona

i to jest idealnie do tura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Uwierz mi, że można, tak jak napisałes rama wchodzi 15cm w skrzynie, ale tylko 15, a jeśli tur nie ma odciągów do półosi to, to wcale nie jest dużo. W nowych ładowaczach znajdziemy takowe odciągi, w staszych konstrkcjach tego brakowało. Jak ja kupowałem tura w 2002r. to odciągów nie było. Ciągnik mi napękł na obódowie sprzęgła w 2006r., zaznaczam ze z mojej winy, przy zrywce jesionów, przód wiadomo dociązony, na tyle 1800kg, także musiał napeknąc przy szarpaniu, ale mimo tego jeździł tak ponad rok i nic sie nie działo. Przy wymianie łożyska zmieniłem przy okazji blok i dorobiłem rame do półosi. Także teraz jeżdze spokojniej. A wracając do tego sąsiada co pisałem już kiedyś w tym temacie, wymienili mu rame mocującą, po drugim złamaniu, obniżajać jednoczesnie nieco tura. Tur zaczął opuszczać sie do końca, ale na ramce sie nie podniesie. W turach Sipmy oprócz wysokiego zawieszenia ładowacza, wadą jest też to że tur jest poprostu długi, przez co bez przeciwwagi na dłuższą mete sie nie nadaje.

Edytowano przez zbigi123

 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zakupić MTZ i chcę wiedzieć którą skrzynię biegów lepiej wybrać:
      -MTZ 892.2 SKRZYNIA 18/4
      -MTZ 952.2 SKRZYNIA 14/4
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj