Gość

Konopie siewne (Cannabis sativa)

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam!

Jestem nowy na forum. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was miał kiedyś jakąś styczność z konopiami siewnymi, włóknistymi. W Polsce istnieje możliwość legalnego uprawiania tych roślin, jednak wymaga ona specjalnego zezwolenia. Jak z cenami? Powiem szczerze, że od kilkunastu dni przeszukuję sieć w celu zdobycia jak największej ilość informacji o konopiach siewnych, jednak jest ich dość mało i większość z nich pochodzi sprzed kilku lub kilkunastu lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

@tommy drogo coś :)

zalezy od regionu i ilosci na rynku ;)

wiadomo ze konopia kojarzy sie tylko z jednym i do tego cannabis sativa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przypuszczałem, że będą odpowiedzi tego typu :) Konopie siewne a dokładniej jej gatunki takie jak Białobrzeskie, Beniko, Silesia, Tygra i Wojko zawierają poniżej 2% substancji psychoaktywnej THC dlatego też nimi nie można się "upalić" - i o tych właśnie gatunkach chciałbym porozmawiać w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubcio224    6

nawet 2% THC to jakby spalić z kilogram to by i tak dobrze kopnęło :D . Chodowla Marichuany to dobry sposób na zycie, u nas gram po 40zł chodzi.


Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

był kiedyś program w tv ( chyba w agrobiznesie). Gdzieś w dolnośląskim cała gmina uprawia konopie włókniste. I faktycznie każdy hektar jest pod kontrolą i tylko na kontrakty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MT1997    0

Ale mi nie chodzi o konopie włukniste... Mi chodzi jakby była legalizacja prawdziwych konopi to czy byście byli zainteresowanie chodowlą takiej prawdziwej roślinki jak jest w holandi. takiej co ma 20% THC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@MT1997 słuchaj, jeśli byłaby potrzeba dostarczenia "produktu" do punktów sprzedaży i jeśli byłoby to poparte odpowiednimi wyliczeniami osądzającymi jednoznaczny zysk to ja bym sie nie zastanawiał tylko kupił siewnik punktowy, odpowiednie odmiany i heya:) z czasem szklarnie holenderska.. oj sie rozmarzyłem:D


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam forumowiczów.

 

Jeśli kolega nadal szuka informacji odnośnie możliwości "wysiewu" konopi siewnej, proponuję zgłosić się do Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu. Pracownicy tej instytucji z chęcią pomogą dobrać odpowiednią odmianę i odpowiedzą na wszelkie pytania. Ceny ziaren wahają się od 3 - 7 zł za kg.

 

Trudno uwierzyć, że nadal istnieje tak ścisłe kojarzenie rośliny o szerokich możliwościach przemysłowych z marihuaną. Wstyd Panowie, wstyd, a raczej wielka szkoda - gdyby Panowie zmienili swoje podejście i przedstawili je innym być może moglibyśmy uniknąć wszelkiej papierologii obecnie niezbędnej do uprawy tej wszechstronnej rośliny.

 

Zachęcam Panów do obejrzenia internetowego webinaru "Konopie - rośliny renesansu" zamieszczonego na youtube. Być może materiał wiele Panom wyjaśni i pozwoli oczyścić tę roślinę ze wszelkich pomówień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja trochę  zagłębiłem się w temacie i powiem szczerze nie wiem już na ile jest to opłacalne. Dopłata do ha wynosie 200 euro a uzyskanie 5t/ha z tego co pisałem z pewnym kolegą zajmującym się tym nie jest takie proste nie wspominając o 10t/ ha, tak więc trzeba zebrać dużo informacji żeby dobrze  tym wystartować.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Też jestem zainteresowany uprawą konopii, Produkując tytoń ( w tym roku nie opłacalny) wiem coś o pozwoleniach i kontraktach. Po przeglądnieciu internetu wydaję się bardzo obiecująca. A co powiecie panowie na Założenie Zrzeszenia Plantatorów Konopii Włóknistych ? Firma HemPoland potrzebuje duże ilości tego surowca i była by zainteresowana podpisaniem kontraktu nawet na 1000 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72

Od zawsze jestem za legalizacją a gdy konopia zakazana alkoholicy narkotyzują się legalnie  i to społeczeństwu nie przeszkadza. To jest hipokryzja na szeroką skalę.
Rolnicy korzyść by mieli z tego dużą bo legalnie można uprawiać i nikt nie patrzy na ręcę..


8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uprawiamy konopie od kilku lat, prowadzimy doświadczenia rolnicze w uprawie konopi w celu zdobycia jak największej wiedzy na temat uprawy wielkoobszarowej i agrotechniki uprawy konopi włóknistych. Zapraszam na stronę http://agrohemp.com celu uzyskania informacji w sprawie uprawy konopi.

Jesteśmy rolnikami i pomagamy w uprawie konopi w Polsce  Postaram się również brać udział czynnie w tym temacie lub innych dotyczących uprawy konopi.

Uprawiamy konopie od kilku lat, prowadzimy doświadczenia rolnicze w uprawie konopi w celu zdobycia jak największej wiedzy na temat uprawy wielkoobszarowej i agrotechniki uprawy konopi włóknistych. Zapraszam na stronę http://agrohemp.com celu uzyskania informacji w sprawie uprawy konopi.

Jesteśmy rolnikami i pomagamy w uprawie konopi w Polsce  Postaram się również brać udział czynnie w tym temacie lub innych dotyczących uprawy konopi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruby667    0

Po pierwsze... maksymalna zawartość THC wg ustawy to 0.2 %, a nie 2% ;).

Po drugie.... uważajcie na firmy kontraktacyjne, im lepszy marketing i nawijanie makaronu na uszy, tym gorzej dla
WAS...

Po trzecie...uważajcie, co siejecie, bo niektóre odmiany, np. Finola ma  w pewnej fazie wzrostu większą zawartość THC, niż ustawowa. Jeden chłop na Warmii się o tym przekonał... plantacja do zaorania, prokurator na głowie i zawiasy, tu nie ma już żartów...to Wy macie prze...bane w majestacie prawa, a nie ten, co Wam sprzedał nasiona ;/

Po czwarte...absolutny brak maszyn, a te dostępne są  albo obłędnie drogie, albo nie do końca zdają egzamin.

Kwestia pozwoleń to pikuś, zasiać to na polu...żaden kłopot,ale to zebrać...da się, ale jak ktoś jest przyzwyczajony do poziomu trudności zbioru zboża i rzepaku to się baardzo rozczaruje...tyle ode mnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hania7    0
Dnia 9.12.2018 o 15:28, gruby667 napisał:

Po pierwsze... maksymalna zawartość THC wg ustawy to 0.2 %, a nie 2% ;).

Po drugie.... uważajcie na firmy kontraktacyjne, im lepszy marketing i nawijanie makaronu na uszy, tym gorzej dla
WAS...

Po trzecie...uważajcie, co siejecie, bo niektóre odmiany, np. Finola ma  w pewnej fazie wzrostu większą zawartość THC, niż ustawowa. Jeden chłop na Warmii się o tym przekonał... plantacja do zaorania, prokurator na głowie i zawiasy, tu nie ma już żartów...to Wy macie prze...bane w majestacie prawa, a nie ten, co Wam sprzedał nasiona ;/

Po czwarte...absolutny brak maszyn, a te dostępne są  albo obłędnie drogie, albo nie do końca zdają egzamin.

Kwestia pozwoleń to pikuś, zasiać to na polu...żaden kłopot,ale to zebrać...da się, ale jak ktoś jest przyzwyczajony do poziomu trudności zbioru zboża i rzepaku to się baardzo rozczaruje...tyle ode mnie.

 

Witam.  Jakie trudności i problemy są że zbiorem? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hania7,

Problemy ze zbiorem są uwarunkowane mechanizacją i parkiem maszynowym jakim branża konopna i rolnik dysponuje. W przypadku kilkuhektarowych upraw w grę wchodzi kosiarka listwowa + ręczny zbiór i dosuszanie w kopkach lub warkoczach. Oczywiście produkowane są specjalne przystawki, kombajny i kosiarki do koszenia konopi ale są to rozwiązania drogie. Czynnikiem determinującym zbiór jest pogoda, ponieważ rośliny dosychają na polu (chyba, że posiadasz suszarnię). Mimo problemów ze zbiorem wg. niektórych gra jest warta świeczki zwłaszcza przy/po sprzedaży płodów rolnych.

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez milosznik
      Czy ktoś z Was orientuje się, jakie warunki trzeba spełniać, aby rozpocząć uprawianie konpii włóknistych? Jakie pisma trzeba napisać, dokąd złożyć. Niewiele osób się tym zajmuje, a już słyszałem o kilku ludziach, którzy zajmują się tworzeniem różnego rodzaju tkanin, więc miałbym zbyt Podzielcie się prosze wszelkimi informacjami jakie macie
    • Przez TomaszGDA
      Witam
       
      Jestem zainteresowany zakupem plew konopnych dobrze wysuszonych. 
      Możemy również już ustalić warunki na skup w przyszłym roku.
      Płacę 3000zł za 1000kg . Mniejsze ilości również chętnie kupię.
       
      kontakt email  ts782536@gmail.com  
       
      Tomasz
    • Przez trafer
      Witam,
      Chciałbym się dowiedzieć czegoś o takich agregatach jak janpol, euromasz, czy jest różnica miedzy nimi   a powiedzmy agromaszem? 
       
    • Przez TomaszGDA
      Skupujemy plewy konopne prosto z pola lub suszone. 
      Za plewy suszone oferujemy 8zł za kg, cena plew świeżych do uzgodnienia.
      Rolników zainteresowanych kontraktem na ten rok prosimy o kontakt na email info@cannapol.com lub telefon +31 648 88 44 96
    • Przez MrSunrise
      Będę siał konopie siewne. Wiem, że warto je nawieźć 200 kg azotu na hektar, tylko nie wiem w jakiej formie podać ten azot. 
      Macie jakieś sugestie? Saletrę amonową po prostu? Mocznik? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj