Zaloguj się, aby obserwować  
Mateusz560

Nowa Forterra [funkcje wyświetlacza]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mateusz560    0

Witam, parę dni temu kupiłem nową forterre 135 w której jest tablica cyfrowa. Miałem 2 Mtg ale kolega zaczoł się bawić i wykasował mi Mtg tzn że znowu odlicza od zera. Nie umiem spowrotem tego włączyć. Wydaje mi się że nie ma możliwości usunięcia Mtg. W książce nic nie pisze na ten teamt więc zwracam się z prośbą do Was o pomoc. Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz560    0

A może wie ktoś z was jak to przełączyć, może jest jakiś tric. Wiem, że bawił się z przytrzymywaniem 2 przycisków na raz ale reszta jest w porządku, tylko Mtg się wyzerowały i znowu dodaje tylko że od początku, zastanawiam się czy to nie jest przełączone na jakieś inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Widocznie zresetował system

Tak samo jest w samochodach przytrzymasz te 2 przyciski i ci się wszystko resetuje i znów masz 0 KM

Tak samo tu ten twój kolega zresetował system i tyle i nic tu nie zrobisz, i dziwię się że kogoś wpuszczasz kto się na niczym nie zna a tylko psuje ;/

 

Po drugie co ci z tych 2 MTG ? czy w tą czy we wtą co to za różnica ?


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz560    0

On już ma zakaz wstępu do ciągnika, bo traktuje to jako zabawkę. O te 2 Mtg mi nie chodzi, poprostu myślałem, że może na coś przełączył np. Mtg jednego dnia itd. Jestem może troche przewrażliwiony ale ciągnik mam dopiero od wtorku i chce żeby wszystko grało jak należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz560    0

Taak :P Tylko że TheMariko12 powiedział że chyba zresetował system ale przejechane KM były normalne tylko się Mtg wykasowały.

Jak rzeczywiście je tylko wykasował ale wszystko będzie wporządku to te 2 Mtg nic nie robią, tylko dziwi mnie że można Mtg wykasować

Edytowano przez Mateusz560

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz560    0

Na razie mi się bardzo podoba. Na razie nim jeżdżę tylko rekreacyjnie bo porobiłem w polu starym. A tego docieram :P

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A czy Frotka nie ma dwóch liczników mtg? tzn całkowitego i "codziennego"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz560    0

No właśnie nie wiem. Nie chce mi się wierzyć że można od tak wykasować licznik i podejrzewam że został zmienony tylko. Dlatego moje pytanie czy ktoś z was wie jak się to zmienia ?

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

Aby dostosować emisję spalin zetor wkłada filtr cząstek stałych i mniejsze moce będą miały już silniki 16v, będzie (w sumie już jest) nowe oznaczenie modeli np. 110=108KM, 120=117KM. Jaka jest różnica w charakterystyce pracy pomiędzy silnikiem 8v jaki był w mniejszych modelach do tej pory a 16v który będzie teraz zakładany a był w najmocniejszym 135. Czy jego praca będzie bardziej płynna - troszkę mniej "klekotania" ? Ze zmianami w ciągnikach idzie oczywiście zmiana cenowa.

Edytowano przez zorak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Na pewno zmiana cenowa i oczywiście im nowsza norma tym wyższe spalanie. Swoją drogą jak oni to robią że im większa ekologia ty droższe spalanie. Tak jak w nowym samochodzie czytam forum no wspaniale piszą że średnie spalanie na poziomie 5,5 l/100 a w miejskim nie wiele większe po zakupie okazało się że tak 5,5 ale dopiero od 30 na godzinę zaczyna to mierzyć i wszystko się zgadza zgodnie z reklamą spalanie jest teoretycznie mniejsze o 20 % od poprzedniej generacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

Zmiana ceny jest i to nie mała. Mam ofertę na forterrę 110 właśnie na nowym silniku, przedni TUZ oryginalny, obciążniki na tylne koła, opony 520 tył 420 przód, dolna listwa zaczepowa, regulowana kierownica, siedzenie gramer mechaniczne, podgrzewane lusterka i szyba, radio, kogut, cyfrowa deska, dodatkowe oświetlenie robocze - 205 tyś brutto z czego to dopiero pierwsza oferta i dopiero zaczynam targowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

kwestia ile z tego odejdzie

ciągnik z takim wyposazeniem jak twoj tylko ze bez radia i koguta zamówilem w maju z 187tys

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

z takim wyposażeniem ale jaki model ? 105 - 115 ? na pewno z silnikiem 8V, nowe wychodzą już 16V i w standardzie będzie już miał wałek ECO. Do 200 będę chciał zejść. Ceny idą w górę :(

Edytowano przez zorak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

115, jak zamiawalem to straszyli tym ze nowym silnikiem bedzie nowa wyzsza cena


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Co do tego licznika, to ja też przypadkiem usunąłem 1.5MTH,bo wcisnąłem przycisk środkowy po lewej. Swoją drogą do czego on jest? Na początku pokazywał 100 (bez niczego). Po wciśnięciu zeszło do 0, zrestartował sie komputer i od nowa wszystko liczył,a tu dalej 0. W instrukcji pisze "rezerwa",ale nie wiele mi to mówi :)


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz560    0

Powiem Ci że właśnie mam indentycznie kolega też wciskał te 2 razem bo mu powiedziałem że "ten to nie wiem do czego służy a w książce pisze rezerwa" to on chciał sprawdzić i łączył go z innymi i wykasował. I też teraz tam jest 0 a było 100. Może jak przyjedzie serwis to ich zapytam ale to dopiero za 6 miesięcy. Jak bedziesz coś wiedział na ten temat to proszę o kontakt.

A rezerwa kojaży mi się że chodzi tylko o wolne miejsce jakby chciał coś podlączyć czy coś podobnego

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

no w sumie masz rację,a z początku myslałem,że to może stan paliwa w litrach,bo tata 100 zatankował od razu jak od dilera wyjechał :D


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofs    9

na mojej konsoli środkowy lewy przycisk pokazuje obroty wałka WOM przy ustawieniu na 1000obr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez jeziosky
      Witam! Mam taki temat do dyskusji;  Oringi na tulejach w Zetorach. Wiadomo że dość często padają w Zetorach uszczelnienia tulei silnikowych.  Jak myślicie dlaczego tak jest? Z mojego doświadczenia, dość skromnego bo dotyczącego tylko dwóch Zetorów wydaję mi się  że oringi są dość luźno pasowane. Tuleje z nowymi uszczelniaczami wpadają w blok właściwie pod swoim ciężarem. Co ciekawe nowe oringi powinny mieć wymiar katalogowy 104x4,2  a mierząc je  mają max 4,0 mm.  Czy ma ktoś doświadczenie z zastosowaniem  innych  uszczelniaczy silikonowych ale grubszych np. 4,4?
    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj