mareoo

W jakim banku kredyt na zakup ziemi

Polecane posty

Też mam z tym problem, zastanawiam się pomiędzy bankiem PKO a Mbank. Może ktoś ma kredyt w którymś z tych banków??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

ja mam w PKO, ale nie jestem zadowolony, dożucili jakieś ubezpiecznie o którym wcześniej nie było mowy, z doświadczenia polecam BGŻ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalr2    0

Witam , mam do was pytanie odnośnie kredytu preferencyjnego na młodego rolnika na zakup ziemi . Jak szybko można załatwić taki kredyt i ile jest w tym mniej więcej formalności  ? Pytam się bo mam zamiar kupić pole ale jest ono oddalone o kilka gmin dalej a jak wiadomo za prawie miesiąc zmieniają się już przepisy o obrocie ziemi i boję się czy bym zdążył jeszcze się załapać na taki kredyt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

nie zdążysz bo takiego kredytu nie ma dostępnego w tej chwili i nie wiadomo czy będzie, nawet jak będzie to mała szansa żebyś go dostał i nie wiadomo czy spełnisz wymogi

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalr2    0

Dzieki za informację , spełniać może i spełniam rok temu brałem młodego rolnika a ostatnio z BPN reklamowali się na szkoleniu w sprawie tego kredytu

tylko czasu zostało nie wiele a chciałbym się z tym uporać w kwietniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

kredyt można wziąć tylko do roku od przejęcia ziemi jakiekolwiek ziemi, to raz, a dwa tego kredytu nie ma, podobno może będzie jak wejdzie nowa ustawa o obrocie ziemią, plus załatwianie, pewnie podpisanie umowy w Lipcu inna kwestia, ze dostanie tego kredytu będzie wręcz niemożliwe, jak trafia ci się ziemia to nie czekaj i kupuj na preferencyjny z linii Z które są dostępne bo do 1 maja mało czasu

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 18.06.2023 o 20:45, Łukaszek napisał:

Mam zamiar kupić 10 ha w jakim banku wychodzi najlepiej ?

tak z ciekawosci ile hektar i która klasa ? w tych ciezkich czsach podziwiam po 700 pszenica albo nizej to anim splaci sie ziemia to minie lat .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

zazdroszcze tej ceny , za tyle to i przy tej oplacalnosci bym bral heh , jaki rejon ? ale widac bardzo fajny rejon na rozwoj , u mnie niestety nie idzie sie rozwijac obszarnicy zabieraja nawet kawalki po 50 arów stare łąki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

mazowsze rok temu gdzie ceny zboza były po 1700 pszenica to cena wybiła 70 ale 2 klasa troche 3 , ale ogolnie głód ziemi jest , wczesniej 50 60 zalezy ktora klasa nawet 40 bywało ale dalej od domu typu 10 km 4 5 klasa bo u nas wszystkie klasy sa w rejonie oprocz 1  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1167

Opłaca bo to akurat pola mamy  ,podobnie u sąsiada . W jego przypadku to w jedną stronę goni 25 potem wraca na bazę i do działki  żony są 15 km w przeciwną stronę i gdy ma to samo na tych działkach żony i mamy to goni 40 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Johnson
      Drodzy koledzy potrzebuję małej rady - opinii odnośnie metody pozyskiwania osób chętnych do sprzedania ziemi lub jej wydzierżawienia. Otóż sytuacja wygląda tak: przejąłem gospodarstwo rolne po ojcu około roku temu, postanowiłem że chcę pracować na tym jak długo się da i przede wszystkim rozwijać to... z chęcią kupował bym ziemię i staram się to robić nawet po wyższych cenach niż konkurencja - ale... i tu jest problem, ziemia która w tym roku poszła do sprzedaży od drobnych rolników została sprzedana bez mojej wiedzy. Oczywiście przymusu nikt nie ma komu ma sprzedawać, ale po fakcie jak rozmawiam z ludźmi pozbywającymi się ziemi stwierdzają "jakbym wiedział że chcesz kupić to bym dał znać". W tym celu chcę po wsi mojej i okolicznych wsiach rozwiesić kilka reklam krótkich coś w stylu "kupię grunty rolne, najwyższa cena i numer telefonu" mam kilka działek przy ulicach miedzy wsiami, tam mógłbym powbijać kilka szyldów... tylko główne pytanie - czy teraz, praktycznie przy końcu września taka akcja "dywersyjna" ma sens...? czy lepiej w przyszłym roku przed okresem żniw...? Cenę średnią za ziemię mamy i tak wysoką już a patrząc na prognozy co może się stać po 2016 roku... lepiej nie czekać na szczęście tylko trochę mu dopomóc. Niestety najlepszy moment na rozwój moim zdaniem już minął, czas kiedy ojciec kupował 3 ha ziemi za 6k zł. Sam ojciec nie rozwijał gospodarstwa bo na jego czasy wystarczało 25 ha, dzisiaj już trochę mało to jest. Wstępnie uprzedzam że rady w stylu żeby zmienić zawód nie są potrzebne gdyż zrobiłem studia rolnicze, przejąłem tego "pecha" i trochę mało czasu już żeby się prze edukować. Z drugiej strony 23 lata to dobry okres żeby się zadłużyć i w wieku 35 skończyć spłacać długi. Także proszę o radę czy jest sens robić akcje reklamową o zakupie bądź przyjęciu w dzierżawę ziemi z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj