Zaloguj się, aby obserwować  
wojtas1616

Przyszłość

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojtas1616    3

piszcie jakie jest wasze zdanie na ten temat. Jeżeli istnieje już podobny temat to przepraszam, ale ja nie znalazłem takiego tematu


Robert jest the best

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

Mysle, ze jesli gospodarka w polsce bedzie oplacalna i bedzie dalej wykonywana, to bedziemy moze mogli za te paredziesiat lat zobaczyc zamiast ursusow jakies zagraniczne marki. U mnie w miejscowosci w ostatnim miesiacu przybyly dwa nowiutkie ciagniki, ale czy dalej to sie bedzie rozwijac...? mysle tu o tym ze moja miejscowosc staje sie miastem, i na dwa pola najwiekszego rolnika jest juz zaplanowane co i jak bedzie(i tak zanim cos zrobia to minie w kij czasu), wiedz zostaloby mu tylko jedno? To jest z punktu widzenie mojej miejscowosci, nie wiem jak gdzie indziej jest.


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239
Mysle, ze jesli gospodarka w polsce bedzie oplacalna i bedzie dalej wykonywana, to bedziemy moze mogli za te paredziesiat lat zobaczyc zamiast ursusow jakies zagraniczne marki. U mnie w miejscowosci w ostatnim miesiacu przybyly dwa nowiutkie ciagniki, ale czy dalej to sie bedzie rozwijac...? mysle tu o tym ze moja miejscowosc staje sie miastem, i na dwa pola najwiekszego rolnika jest juz zaplanowane co i jak bedzie(i tak zanim cos zrobia to minie w kij czasu), wiedz zostaloby mu tylko jedno? To jest z punktu widzenie mojej miejscowosci, nie wiem jak gdzie indziej jest.

 

Narazie jest nie opłacalna...Ale czy to sie zmieni?? :angry: ;)

 

Jak sie zmieni na lepsze to na pewno więcej osób będzie chciało gospodarzyć... :) Teraz każdemu młodemu ojciec mówi"ucz sie syny i idź do miasta bo na tej gospodarce sie nic nie opłaca" :angry:

 

Jeżeli by wszystko poszło w dobrą stronę to za parę lat będzie więcej większych gospodarstw....I na pewno znikną stare Ursusy i Zetory....Jak będzie kasa to wiadomo że każdy kupi sobie nowe ciągniki(oby tak było),nikt nie będzie sie tłuk starymi...Pojawią sie Nowe Zetory, JD, Fendt, DF.... :) Dobrze by było ale czy to możliwe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
I na pewno znikną stare Ursusy i Zetory....

Więc trzeba wspierać polsko (??) markę. Nie kupować JD a ursusa ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239
Więc trzeba wspierać polsko (??) markę. Nie kupować JD a ursusa :)

 

Można by było wspierać...Ale jakby jeszcze było co ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja bym się cieszył ze jak bym miał około 40lat żeby jeszcze produkowały Ursusy 3512 i inne z tych wersji 45/5312/14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Można by było wspierać...Ale jakby jeszcze było co ;):)

Jak wszyscy będą tak myśleć to nie wróże długiej przyszłości ursusa.

 

Kamyk514 ale żeby były unowocześniane bo inaczej to będzie ciężko :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Unowocześnione to koniecznie bo jak już teraz mało ludzi kupuje Ursusy słaby komfort małe zmiany a mocno drogi jeśli Ursus nic nie ulepszy w ciągnikach to nie wiem czy przetrwa długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2
Narazie jest nie opłacalna...Ale czy to sie zmieni?? :angry: ;)

 

O to mi chodzilo :) Faktycznie troche zle to ujolem.


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

@oki39

U mnie chyba to nie grozi, tylko mam w pobliżu krajową dwójkę i autostradę mają budować. I jeszcze jakieś elektrownie wiatrowe. Dla mnie jest dobrze tak jak jest teraz, na tych drogach jeźdźą jak wariaty to jest strach żeby przejechać..

 

@tommy66692

Skąd ja to znam ?;). Ale mój tata wie, że chcem zostać, chociaż mu jeszcze tego nie mówiłem.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

ogólnie rzecz biorąc maszyny będą większe i wydajniejsze a jakiej marki to zależy od tego jakie utrzymają się na rynku - tam konkurencja jest zażarta.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2
@oki39

U mnie chyba to nie grozi, tylko mam w pobliżu krajową dwójkę i autostradę mają budować. I jeszcze jakieś elektrownie wiatrowe. Dla mnie jest dobrze tak jak jest teraz, na tych drogach jeźdźą jak wariaty to jest strach żeby przejechać..

 

U mnie tez maj budowac s19, i zabiora po kawalku paru rolnikom, najgorsze jak podziela pole na 2 czesci(tak jak nam) ;) ale zanim zaczna cos budowac to minie troche czasu, poki co slupki wywalamy na brzeg pola :) :)


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Koło mnie ma iść A 1 i nie jestem z tego powodu zadowolony bo będzie hałas i smród ;/


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabek27    1

według mie teraz najwiekszy popyt idzie na NH i unie grudziąć i te zakłady sprzedają najwiecej maszyn i beda inwestowac w zakłady pracy i maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to w przyszłości pozostaną większe gospodarstwa. Małe niestety ( żal tak mówić ) ale nie dadzą rady sie utrzymać.

 

jeśli chodzi o sprzęt to ja widzę raczej większe zachodnie maszyny ma polach.

Ale to tylko moje zdanie ;


NEW HOLLAND !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek45    17

Jak dla mnie to za jakieś 20-a nawet może 30 lat ciapki, sześćdziesiątki i bizony dalej będą istnieć. Może niektórzy dołożą im jakieś giepeesy czy co tam... Póki będą do nich części, to nie umrą... Na takie proste traktory era długo nie przeminie :D Takie jest moje zdanie B) Chociaż jeśli z unii europejskiej będą liczne programy pomocowe, to ich liczba na pewno się mocno zmniejszy <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

za te 30 lat to w polsce wogóle nie bedzie rolnictwa :lol: wszystko zlikwydują. Przecież do tej pory tyle zakładów zniszczyli a żadna fabryka czy zakład nie powstało więć o czym mowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Narazie jest nie opłacalna...Ale czy to sie zmieni?? :angry: ;)

 

Jak sie zmieni na lepsze to na pewno więcej osób będzie chciało gospodarzyć... :) Teraz każdemu młodemu ojciec mówi"ucz sie syny i idź do miasta bo na tej gospodarce sie nic nie opłaca" :angry:

 

Jeżeli by wszystko poszło w dobrą stronę to za parę lat będzie więcej większych gospodarstw....I na pewno znikną stare Ursusy i Zetory....Jak będzie kasa to wiadomo że każdy kupi sobie nowe ciągniki(oby tak było),nikt nie będzie sie tłuk starymi...Pojawią sie Nowe Zetory, JD, Fendt, DF.... :) Dobrze by było ale czy to możliwe??

 

2007r, dziś już 2011 połowa druga, i co ? Dalej to samo, czyli nieopłacalność małych gospodarstw.

EDIT : Pozdrawiam Tomka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Nikomu sie nie oplaca a dalej niektorzy maja zyski :blink: Coś tutaj jest nie halo :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj