SIEWCA

nocny odbiór mleka

Polecane posty

komodo    277

@Darek ma racje jak sie wlaczy na wymuszone to mozna troche przyspieszyc bo jak bedziemy czekac az sam sie wlaczy to mozna nieraz ze 100l wlac zanim sie zalaczy bo bez mieszania ta temperatura sie tak nie rozchodzi rowno u nas to znowu nieraz tak przyjezdzali ze wieczorem juz bylo dojone mimo ze jezdza 14-15 normalnie ale nawet jak brali nieraz proby i bylo nie wystudzone to problemu nigdy nie bylo z bakteriami bo jaednak mleko jest w basenie bo gdyby stalo otwarte to ciepłe bardzo szybko lapie bakterie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

były problemy i ja to zgłaszałem, że chcę odbiór przed udojem i tak było, ale teraz coś później przyjeżdżają i się nie wyrabiają, ale pewnie powrócą, bo powiedziałem że już nie dam próbki do badania, chyba że przed udojem i na razie nie biorą.

To u was można nie dać próbki ? :D Już kiedyś pisałem że (w czasie gdy ktoś pisał o Piątnicy iż ma najwyższe wymogi) Mlekpol całkiem pod tym względem nie odstawał-ba chyba nawet bardziej cisnął-bo od ilu lat mamy automatyczne pobieranie próbek-pamięta ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszr    0

U mnie Łowicz też kiedyś odbierał o 4 rano i jak kierowca był spoko to wszystko dobrze. Trochę przerąbane rano basen myć, ale dopóki ilość mleka się zgadzała wszystko było wporządku. Po jakimś czasie u mnie parę litrów u sąsiada parę litrów i wkońcu sąsiedzi składali jakieś skargi i wogóle potem się uspokoiło. A teraz idealnie po rannym doju zabiera. Nie miłe było też to jak bramy zapomniałeś bramy otworzyć to jak walnął klaksonem o 4 rano, to szło w gatki pod kołdrą narobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawiel55    0

ciekawi mnie jak to jest w sniezna zime. kto odsnieza i wyciaga cysterny jak zawieje drogi miedzy wioska A i B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Bywało, że jechałem nawet do wsi ...D aby wyciągnąć cysternę bo miejscowi twierdzili że to nie ich sprawa,że ciągnik nie zapali, że ...sto różnych powodów, a chyba wystarczyło choć trochę zrozumienia nadzwyczajnej sytuacji bo los bywa przewrotny......

Edytowano przez SIEWCA

kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie odbiera o 2 w nocy i nikt nie wstaje.... od marca mają być klasyfikacje co odbiór bo mleko na eksport idzie do ruskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mlekpol oddział w Kolnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawiel55    0

dlaczego mlekpol jezdzi po nocach? mało aut maja? kiedys widzialem to maj duze i nowe mleczarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dlatego, podobno, ze o 5 mają już być na odbiorze, a może nie lubią gadać z rolnikami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc360    12

do nas przyjeżdżają ok 1-2 w nocy, mleczarnia Siemiatycze, najgorsze jest to że trzeba w nocy zbiornik myć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu w nocy myjesz zbiornik?? Umnie odbierają o 2.20 zawsze o tej godzinie. Ale są i tego plusy niemósze codziennie wstawać rano aby zdąrzyć wychłodzić mleko przed odbiorem. Najgorsze jest to że jestem pierwszy na trasie raz zapomniał pozamykać zawory przy samochodzie i mnie z 50l popłynęło po podwórku. Ale czasami wydaje mi sie że coś ujmujo litry bo zawsze sam mierze mleko przed odbiorem i czasami wychodzi inaczej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj