SIEWCA

nocny odbiór mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
SIEWCA    24

Jedna z podlaskich mleczarni wprowadza nocny odbiór mleka z gospodarstw. Hałas na wsiach zaczyna sie po północy.

Kiedy hodowcy mają spać? Jak zabezpieczyć mienie, podwórza, kiedy chce się spać a wjazd musi byc otwarty, psy uwiązane bądź

zamknięte. Jak sobie radzicie z taką sytuacją ?


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcio1995    3

U nas przeważnie koło południa odbierają. Ale moim zdaniem to głupota, pilnować kiedy przyjadą w nocy i wgl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

U nas też odbierali w nocy tak 1 - 2. na początku nie powiem wkurzało to wszystkich zwłaszcza, że upierdzielali ok. 10 litrów przy każdym odbiorze. Wstałem do odbioru tylko raz i kazałem dla gościa przemierzyć mleko listwą przy mnie (mam legalizowany zbiornik) a dopiero potem pompować (litraż się zgadzał). Od tamtej pory nie wstałem ani razu do odbioru, litraż zacząłem wpisywać do raportu (ilość deklarowana) i zawsze się zgadzał a sam nocny odbiór przestał denerwować zwłaszcza, że wyłączają zbiornik za każdym razem sami. Obecnie zmienili godziny odbioru bo jest mniej mleka na trasie i mleczarka przyjeżdża ok. 8.00 ale kiedy mleka znów przybędzie pewnie wróci nocny odbiór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

u mnie od lipca odbierają ok 2 w nocy i jest ok jeździ trzech kierowców na zmiany, litry się zgadzają a ja tak twardo śpię że od tej pory tylko 2 razy słyszałem :lol:

nie wiem co zimą będzie ale niech robią co chcą wstawać odśnieżać nie planuję

a i powiedzmy wprost że chodzi o Mlekpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Może by się który z kolegów na forum wypowiedział co mu kierowca dopisuje te litry skoro wszyscy się boją że kierowca ukradnie w kieszeń nie schowa.

Jak to z takim zagaić żeby chciał dopisywać .

Edytowano przez leszekd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

@rmieczu to o której doisz że wychłodzi się na 5 rano? Czy może ciepłe biorą? U nas między 6 a 6.20 odbierają a doimy po odbiorze.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

ale dla mnie to i tak lepiej bo kiedyś odbierali o 6,20 to latem trzeba było wstawać przed 4 żeby zdążyło wystygnąć a tak tylko napisałem kartkę żeby wyłączali zbiornik i zostawiali otwarty i rano kiedy się wstanie wtedy się umyje i doimy przynajmniej dłużej można pospać. A kiedyś próbowaliśmy doić po odbiorze ok 6,30 ale co któryś odbiór przyjeżdżał inny kierowca i potrafił nawet dwie godziny później i ani czekać z dojeniem ani doić bo nie wejdzie

 

 

a jak on ukradnie te litry skoro z licznika wychodzi paragon z ilością litrów to co on by musiał chyba w wiaderko nadjąć i u drugiego w zbiornik wlać

Edytowano przez mirek767

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

@mirek767 ale ty naiwny jestes ty juz na wydruku nie bedziesz mial tych litrow wystarczy ze przestawi zeby zamiast wykazywac 1l wykazywalo 0.95l i cie okradnie w bialy dzien przy tobie jesli nie masz miernika w basenie ale tak to juz jest to nie wina kierowcow bo on nic z tego by nie miał tylko to wina tych drugich rolinow bo musi byc odbiorca zeby ukradł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

zawsze mierzę wieczorem listwą i jest ok

nie będę się kłucił ale teraz wszystko jest zaplombowane i u nas chodzą nówki samochody i nie bardzo wiem on by tam zkręcił; kiedyś podobno był sposób na zwiększenie litrów ale to już dawno i nieprawda

Edytowano przez mirek767

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

sluchaj ja ci powiem samochody byly nowki i wtedy najwiecej kradli jak prezes mowil ze jak serwis przyjezdza to tylko patrza gdzie podkrecic ale jak masz listwe i wiesz ile masz to wiadomo ze ci nie wezmie ale jak ktos nie ma to to na 1000l w basenie to raczej nie zobaczysz ze 20l nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Ja poznałem ten cały mechanizm (przynajmniej tak mi się wydaje), pozwala im ukryć te karę litrów. A jest prosty. Pobierane mleko, przechodzi kolejno przez przewód elastyczny, z kąd trafia do zbiornika przejściowego (jak kierowca odsunie roletę widać zbiornik z kwasówki i szkalanym (ok. 10cm srednicy) wizjerem, a stamtąd przez zawory do wybranej komory zbiorczej. Wystarczy przestawić na sterowniku tak aby po pobraniu mleka ze zbiornika dostawcy (czyli nas) nie wypompowało zawartości tego zbiornika z wizjerem. Doszedłem do tego w ten sposób, że stale obserwowałem licznik który zatrzymał się na wartości niższej niż zmierzona listwą o dokładnie 10l wtedy gość podszedł do sterownika, wcisną guzik i nagle pojawiło się te brakujące 10l. Proste i nie trzeba zrywać plomb. Ciekawi mnie tylko jak oni te mleko dopisują komuś?

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

u nas tez się przestawili ... odbiór 2-3 w nocy

oddział bydgoszcz

najgorszy możliwy odbiór to tuż po doju kiedyś tak mieliśmy to problem jest z temperaturą mleko nie ma być za ciepłe ..... załóżmy 300l ma 2 stopnie a 100 30 to calosc ma wtedy kolo 9 stopni i mogą potraktować jako pozaklasowe ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

co do nocnych odbiorów, to racja , ze to Mlekpol, ja tez oddaje, ale u mnie to zjawia sie 6-7 rano, a u sąsiada przed 6... a co do tych nocnych odbiorów, to oni i tak nic na tonie poradzą... bo to nie jest ich taki kaprys, tylko po prostu brak samochodów, kierowców, no i co najważniejsze, moc przerobowa zakładu, bo nie moga pozbierać całego mleka z obwodu, skoro mleczarnia tego nie przerobi. i wtedy co?? ma stać w samochodach, czekac?? przecież to będą straty, na mleku i na czasie za który trzeba kierowcy zapłacic... kiedys byłem na zebraniu organizowanym przez mleczarnie, to był ten temat poruszany... i nic na to nie poradzisz, że odbieraja w nocy, tak jest ustawione , aby zakład cały czas miał dopływ świeżego surowca... Często bywam w ZPM Mrągowo po paliwo i zakupy, to widze jak je mleczarki kursuja... nigdy sie nie zdarzyło aby przy zdawaniu mleka stało więcej jak 2 mleczarki... a tak to pomysl ile by stało gdyby wszystkim odbierali za dnia?? no nie stety... dzisiaj u mnie odbieraja za dnia, a jutro moga już w nocy... i nic na to nie poradzisz...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Nocny odbiór ma naprawdę ekonomiczne uzasadnienie, To że nam to czasami utrudnia życie można przywyknąć i inaczej zorganizować obejście, np. kierowcy dostają pilota do bramy albo po prostu zobowiązać ich do otwarcia i zamknięcia zwykłej. Z pieskami to już trudniej utrzymać ich gdy brama będzie otwarta. Kiedyś 18 lat temu jak ruszył u nas odbiór bezpośredni kierowca wysiadając z kabiny dawał owczarkowi ciasteczko i po tygodniu pies grzecznie czekał przed oborą na odbiór i na smakołyk, jedynie laborantce nie pozwalał wysiąść i wtedy musiałem być obecny

Edytowano przez darek1972

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

i nie masz problemów z bakteriami? U nas kiedyś brali o 9 doiliśmy o 6 i latem nie było czasem wychłodzone to jak miało więcej jak 6 stopni to nie było opcji żeby zmieściło się w normie. A od kiedy biorą o 6 i doimy po odbiorze zawsze jest 20-50tys bakteri. Zbiornik ustawiony jest na 3 stopnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Jeśli mogę doradzić z temperaturą mleka to gdy elektryka zbiornika pozwala warto założyć włącznik "chłodzenia wymuszonego". Wtedy chłodzenie można rozpocząć na zapas od razu po wejściu do obory. Używam tego już wiele lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj