Dekakura

Podniesienie mocy w 309 Vario

Polecane posty

Dekakura    0

Witam! pisze ponieważ chciałbym podneiść moc w Fendtcie 309 vario, lecz korbanek mi powiedział że oni nie mogą tego zrobić ponieważ mają poblokowane komputery i musi to zrobić firma zewnętrzna, ale jeśli coś ulegnie awarii np wtrysk, to wymienią, ale wgrają oprogramowanie standardowe. Efektem tego będzie pierwotna moc czyli te 94 KM.

Moje pytanie brzmi czy to prawda, i jeśli tak to czy jest możliwość żeby w razie awarri mogli wgrać oprogramowanie od 312 żeby moc nie spadła.

Uprzedzam żę traktor jest przygotowany do podniesienia mocy, bo zamówiłem wszystko to co jest w 312 lecz bez podniesionej mocy, ogumienie także jest od 312.

Serwisant twierdził także że moc oczywiście wzrośnie, ale moment obrotowy pozostanie bez zmian. Czy to także jest prawda?

Pozdrawiam i licze na zainteresowanie tematem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Podnieść moc może firma zewnętrzna. Serwisy na ogół się w to nie bawią. jeśli ulegnie uszkodzeniu np wtrys czy pompa wysokiego cisnienia. Naprawa nic nie będzie miała do rzeczy. Zmiany podnoszące moc zapisywane są w komputerze tgz ecu. Wtryskiwacz to oddzielna kwestja. Wymienia się go i już. Inna sprawa, żeprzeprogramowany komputer może stwarzać jakieś trudności przy diagnostyce. Ale napewno nie wykasują tego przy zmianie wtrysku czy pompy wysokiego ciśnienia.

Napewno zmieni się moc i moment obrotowy. Pytanie tylko czy bedzie to to samo co orginalne 312. Nie wiem czy te silniki nie różnią się np spręzarką czy wtryskiwaczami. Oczywiście jeśli traktor jest na gwarancji, gdy tuning wyjdzie na jaw dealer gwarancje cofnie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dekakura    0

Już dawno jest po gwarancji. Jednostki są te same, turbina także. Tak jak pisałem jedyne czym sie różni to zaprogramowaną dawką paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

A jeśli 312 wcale nie ma deklarowanej mocy to co wtedy? Jeśli okaże się że wzrost mocy zostanie pożarty przez niewspółmierny wzrost zużycia paliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

0czywiście fendt oszukuje klientów sprzedając im takie same ciągniki z róznymi naklejkami. Zmienia się nie tylko dawke paliwa.Ale to juz zainteresowanym wyjasnią fachowcy z firm tuningujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Fed334
      Witam!
      podczas rozłączenia przedniego napędu, występuje szarpnięcie, rzucenie przednimi kołami w ciągniku.
      Także podczas hamowania, kiedy po zakończeniu hamowania i puszczeniu pedału hamulca(wtedy rozłącza się przedni napęd automatycznie) występuje szarpnięcie.
      załączenie napędu wygląda bez zarzutów.
      Co może być przyczyną?
    • Przez Mycek5120
      Panowie kto mi wyjasni do czego służą te dwa klawisze w załączniku pomarańczowy i niebieski ani jednego jeszcze nie wciskałem


    • Przez rzeznik13
      Witam serdecznie. Chciałbym się coś dowiedzieć na temat nowej serii 300 Vario S4. Czy ktoś już posiada takowy ciągnik ? Jak cenowo klasują się te modele ?
      Zapraszam do dyskusji.
    • Przez LukaszBONQ
      witam,
      mam fendta 312 vario 900 mth, tydzień temu po dłuższej przerwie podpięty został do beczki i okzazało się że pod obciążeniem nie ma mocy oraz dymi tak że wczorajsza chmura nad Łodzią to pikuś... Ja nie chcialem sam kopać, wiedzy też zbytnio nie mam i autoryzowanego mechnika zaprosiłem z Lipin. Jako przyczynę awarii zawór recyrkulacji spalin wykluczył, zdemontował turbosprężarkę - oddalem do sprawdzenia i okazalo się że ok. Potem wykręcił wstryski (to jest comon rail), dziś okazało się że też nie są przyczyną awarii. No i widzę że facet już nie wie gdzie szukać, a traktor potrzebny... Spotkał się ktoś kiedyś z takim przypadkiem? Może jakieś sugestie? Z góry dziękuję
    • Przez F1traktors
      Witam.Mam w planach kupienie Fendta 312. Do tego przyjdzie również stoll fz30.Mamy u korbanka napisane za 63 tyś Euro z tuzem i obciążnikiem 870kg. Powiedzieli też że mają również z amortyzowaną ośką.Pytanie czy jak bym nie wziął będe żałował czy wydusić ostatnie grosze i kupić amortyzowaną oś bez załowania??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj