TomaszNowak

Zetor Wydech ( Tuning )

Polecane posty

TomaszNowak    6

Nie znalazłem odpowiedniego tematu więc postanowiłem go założyć.

 

13.11.2012 oglądałem odcinek TVN Turbo było o tuningu aut przy pomocy wydechu. Wypowiadał się tam gość który zajmuje się tym profesjonalnie i z tego żyje zaciekawiła mnie jego wypowiedź że można założyć wydech cichszy i głośniejszy. Zgodzę się z tym że głośniejszy można no ale o cichym wydechu nie słyszałem (najwidoczniej zacofany jestem) co sądzicie koledzy by do zetora 7211 założyć wydech który by go wyciszył czy w przypadku ciągników jest to realne jak myślicie ??. Czy Ciągnik by chodził ciszej i czy była by to słyszalna różnica i czy by to nie obniżyło mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Mi się zdaje, że w ciągniku układ wydechowy jest dość krótki i nie ma zbyt dużych możliwości. Chociaż można spróbować ale pewnie różnice będą mało odczuwalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goomis93    2

Proponuje wspawać tzw zastawki. Nadcinasz rurę mniej więcej do polowy jej średnicy i w tą szczelinę wstawiasz blachę i zaspawujesz. I tak w paru miejscach tak żeby zrobić spalinom "mijanke" :P Spaliny maja wtedy większą prędkość i nie mają takiego rezonansu. Faktycznie chodzi ciszej, ale może pojawić się spadek mocy ciągnika. szczególnie na wysokich obrotach :) Ale moim skromnym zdaniem - zetor sam w sobie chodzi ladnie :P

Pozdrawiam


.Wycie mostu słychać z dala - 60tka za*****la.. !! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

co do tuningu wydechu w 7211, to ja mam jedna rade... wywalić tłumnik wstawić rurę... fakt, jak silnik już bedzie dobity to bedzie chodził jak DT ;) ale jak zdrowy silnik to ładnie ryczy... ;) ja w swoim wywaliłem tłumnik... z resztą jak we wszystkich ciagnikach.... :D tłumnik to złooo ;) a zetor od razu zyskał na mocy, juz tak sie nie dusi.... tylko zaryczy i idzie.... :D


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No dobra, ale Tomasz chce ciągnik wyciszyć a nie kombinować z jakimiś rurami.

Jak miałeś tłumik zapchany to musiał Ci się dusić :P Tłumik sprawny nie ujmuje silnikowi mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

nie był zapchany... tak, to była taka moja wrjacja na temat... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jedno by było pewne z tą rurą, wszyscy by na niego zwracali uwagę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

Tak jak na auto wjadące z dziurą w tłumiku daje czadu w tedy konkretnie. hehe z rurą nic nie będę kompinował. Może masz dobry pomysł z tymi zawirowaniami ale w tedy spowolni się "wypływ" spalin z tłumika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Załóż izolację na zewnątrz tłumika, tak jak w osobowych samochodach, na nią poszycie z nierdzewki - będzie ciszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

Ja wam powiem tak...Zetor moim zdaniem ma przepiekną kulture pracy....slychac jak zaworki chodza poprostu malina i moim zdaniem wyciszanie silnika jeszcze bardziej niz jest zrobione oryginalnie jest niedorzeczne......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

jesli chcesz zyskać na mocy, to raczej nie spowalniaj wypływu spalin...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

mam takowy iskrownik, kiedyś założyłem go do 1224... fajnie gwizdała, prawie jak z turbo... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz007    2

Ja widziałem go na zetorze 7211 to dużo ciszej chodził. Nie wydaję ci się że te kanciaste tłumiki w zetorach są dużo głośniejsze niż te okrągłe w ursusach? Chodzi mi o porównanie np: zetora 8111 i ursusa 912.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

Jak tylko skończę remont i założę tura to kabinę będę wygłuszał :)

Edytowano przez TomaszNowak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj