Polecane posty

rolnikursus    21
Napisano (edytowany)

Dlaczego ciągnik o mocy 60 km do tura jest idealny ponieważ nie jest duży a napodwórzu to się liczy. Ja także stoję przed podobnym wyborem jak autor tematu tylko o mocy około 60-70km. Do podanych ciągników dopisałbym jesszcze JD 5070M. Cena Kuboty M6040 wynosi około 120tyś zł netto katalogowa

Ps. nie zobaczyłem że JD juz jest

Edytowano przez rolnikursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

W cenie Kuboty masz już John Deere s serii 5M. Tyle,że Kubota będzie lepiej się sprawdzała od 5M,lepsze wykonanie moim zdaniem, bardzo oszczędny silnik w Kubocie + 3 lata gwarancji a to się bardzo liczy teraz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

znajomy kupił nie dawno waltrę 70km z turem quik bardzo fajny zestaw i opony 440 przód i 520 tył wygląda kozacko i bardzo chwali a osprzęt ma imponujący jak na taką moc krokodyl 1,8m łyżka 2,4m, no ale mały "zachodniach" będzie fajnie chodził tylko z zachodnim turem a tu już koszty "zachodnich" zabawek nie dla każdego do zaakceptowania.

Co do farmtracka to jest minimum do zaakceptowania, ale najtańszy farmtrac 670 nie ma sensu ze względu na wadliwe silniki, bo przynajmniej perkinsa wypadało by mieć, jak brać 675dt to też nie ma sensu bo brakuje skrzyni 40km/ha 685dt to już byłby przyzwoity zestaw lepsza skrzynia mocniejsza przednia oś od 675dt i jakoś to się zgrywa z dość tanimi i dobrymi ładowaczami metalfach, to że masz 80km to też nic strasznego za pewne spalanie na tym samym poziomie co w 675dt a śmiem twierdzić że będzie niższe w transporcie ze względu na skrzynię 40km/h

w topagrar w dodatku jest opisany massey ferguson 5410 ciągnik cudeńko rewers hydrauliczny perkins idealny dla Ciebie tylko nie mam pojęcia ile kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian01    0

New Holland TD5020 ma on 72KM i jest zwinny.

Lub jakiegoś Pronara jest bardzo dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymolus    3

jak lekkie prace i wokół gospodarstwa to lamborghini lampo 70w albo r2. tylko to tura się za bardzo one nie nadają ..


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21
Napisano (edytowany)

Jeżeli miałbym wybierać pomiędzy Kubotą a JD wybrałbym JD mi się wydaję że jest to marka z dużym doświadczeniem.

@Adrian01 NH już nie produkuje seri TD tylko T4 Pronara nie porównuj z takimi zachodnimi markami

@Ferdek07 przecież MF i FT mają silniki perkinsa i powinny być takie same. Tego MF`a to można porównywać z JD 5R

Edytowano przez rolnikursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może farmer kolega ma chyba 92 KM i ładowacz metalfach i jak nosił trzy belki słomy to nie podniosło tyłu no i go chwali

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przecież new holland t4 zastąpił serię t4000 deluxe a new hollanda serię td5000 zastąpił td5. ja ci polecam new hollanda t4.65 mały zwinny i masz w nim okno fachowe dzięki któremu masz lepszą widoczność przy turze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

A mam takie pytanie o NH T4.65 bo widzę że niektóre mają już fabrycznie sterowanie do tura. Jest ona montowana standardowo czy jako opcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Kubota zmieniła teraz dystrybutora i cena dzięki temu spadła. Dowiadywałem się o M7040 i aktualnie za nią 120tys netto. Także M6040 taniej. Porównywaliśmy kilka marek i Kubota wychodzi bynajmniej u nas jako pomocnik i do ładowacza najlepiej.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno82    5
Napisano (edytowany)

Danielhaker jak dajesz ostrzeżenia to daj sprawiedliwie

Sprawiedliwie Ci dałem

TY NIE WIESZ CO TO JEST SPRAWIEDLIWOŚĆ

Edytowano przez reno82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

W cenie Kuboty masz już John Deere s serii 5M. Tyle,że Kubota będzie lepiej się sprawdzała od 5M,lepsze wykonanie moim zdaniem, bardzo oszczędny silnik w Kubocie + 3 lata gwarancji a to się bardzo liczy teraz. :)

 

W JD masz ramę - przy ładowaczu rozwiązanie idealne. Co do spalania to kolega ma 5080M i sobie go chwali. Pali mu mniej niż Zetor 5341, którym pryskał wcześniej.


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Głównie za Kubotą przemawia gwarancja 3 lata i ta zwinność. A co powiecie o JD 5070M dla mnie sama marka już dużo mówi ale jak ten ciągnik się sprawuje, słyszałem że pompy paliwowe szybko sie psują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Znajomy ma te serię ale ma JD 5090M. Niby mu się nie psuje ale narzeka na spalanie (wcześniej miał MF z Perkinsem i palił mu w tej samej robocie z 2l/h mniej)

Mi osobiście się nie podoba to że na większości części piszę Made in China.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

u nas w okolicy jeden ma 5080M i kolesiowi wymienili pompe paliwowa bo ciekła bez niczego od ręki

lukas15 jak ktoś ma ciężką nogę to nie ważne czy JD czy Zetor czy Fendt ale swoje spali ale za Zetorkiem przemawiają te silne konie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie po za serią E nie ma mniejszych jest jeszcze wersja komunalna ale z napędem hydrostatycznym i jest bardzo drogi. 50 km 108tyś netto z ładowaczem ;) Ja jednak postawie na Farmtraca 555dt lub nh t4.55 zależy czy będe bral jeszcze jakieś maszyny :)

Ale na dzien dzisiejszy Biore NH.

PS. posiadam john deere 5070M i jest bardzo fajnym traktorkiem wszystko ładnie rozmieszczone pod ręką rewers hydrauliczny. mokre sprzęgło, nie do zniszczenia przy turze;)

a w lekkich pracach spala 4.5-5l/h. I do tego konstrukcja ramowa:) Także jak Cię stać to bierz JD! MI niestety brakuje ziemi By wziąść kolejnego 70km ale na 55 koni dostane :)

Także pozdrawiam i dzieki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

broń boże nie bierz tego farmtracka nic nie mam do tego ciągnika ale sam porónaj przejedz się i zobaczysz miedzy tym farmtrackiem a takim new hollandem czy df aroplus jest przepasc, w farmtracku masz wolną skrzynie mało biegów, wąskie kółka i małe, delikatna kostrukcja słaby tuz, wszystko bleeeee ja rozumiem niższa cena, ale będziesz żałował zrobisz nim tyle co c360 na pewno nie więcej, a tur do tego to chyba tylko 3B hydrametu,

Nikt tu nie polecał agroplusa/dorado/r2 lamborghini, moim skromnym zdaniem była by to idealna propozycja i na twoim miejscu brał bym takiego same dorado z najsłabszym silnikiem, podaje powody:

1. Bardzo popularny model od lat na polskim rynku, częsci może i piekielnie drogie, ale jest coraz więcej zamienników, warsztatów wyspecjalizowanych w dorabianiu różnych elementów, do nh równie drogie częsci ale mniej popularny model i nie wiem czy nei tródniej było by z naprawami

2. sprawdzona prosta konstrukcja silniki same-owskie, dużo serwisów wyspecjalizowanych tylko w tych ciągnikach pompowtryskiwacze ale bardzo trwałe, niskie spalanie cała jednostka napędowa to udana konstrukcja, nh słyszałem o przypadku zatarcia małego nh td w pewnej firmie i wyszło z tego tyle silnik nie da się zregenerować tylko wymiana całego za bagatelka 40 tys zł, sprzedali go i kupili fotona

3. każdy ciągnik w turze ostro dostaje, jest dużo przykładów opisanych awarii same roller i lamborghini lampo, w każdym po pewnym czasie padają przednie zwolnice i sprzęgło, także na to trzeba być gotowym no i dobrze dobrać ładowacz najlepiej jakis mały zgrabny zachodni np stoll f8

4. same dorado maborghini r2 czy df agroplus, ma dobre wyposarzenie dobry podnosnik dużo biegów skrzynia 40km/ha, bardzo fajna kabina i bardzo ergonomiczna i dobrze wyciszona, a nie tak tak w farmtracku wielkie pudło a żeby co dosięgnąć trzeba podnosic 4litery z siedzenia,

wybór należy do ciebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Bardzo fajnie że kolega umotywował swoją propozycje ale jeśli wie to może napiszę ile takie ciągniki kosztują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

tylko to cena raczej netto a aż tyle niestety aż tyle nie mam na dołożenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

DF i cała spółka jest ok tylko te silniki 3 cyl w ciąższej pracy może nie dawać rady... Dużo teraz czytałem o Kubocie i coraz bardziej podoba mi sie ten ciągnik, wyposażenie jest bardzo bogate min. klima rewers hydr. itd jest w standardzie a cena jest bardzo niska i opinie także nie są złe więc jest chyba dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

tylko to cena raczej netto a aż tyle niestety aż tyle nie mam na dołożenie.

Bez przesady to cena brutto,a wersja ecoline to bardzo okrojona wersja dlatego ta cena na pewno jest brutto, poza tym myslę że teraz chyba mamy troszke niższy kurs euro to może wyjsc taniej, do tego gdybys wzioł bliźniaczy model same dorado to wyjdzie jeszcze ze 3-4 tys taniej, za 130 mysle że kupisz, jak dla mnie to i tak kosmiczna cena, jak brałem sdf-a to ten można było kupić grubo poniżej 100 tys, no ale starszą wersję

ps. 3cyl w sdf nie dadzą rady? z tego co wiem to raczej kuboty mają jakby trochę słabsze te japońskie konie ;)

poza tym podpytajcie o ceny i dostępnosc częsci zamiennych do kuboty, bo podejrzewam że będzie drożej i trudniej jak do sdf-a a poza tym speców majstrów od kuboty pewnie też nie wielu jeszcze w polsce mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

a ja polecam do pracy z opryskiwaczem rozsiewaczem jak i głownie z ładowaczem czołowym : Massey Ferguson 5410


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj