Polecane posty

katopo    43

Zobaczymy bo pisałem też o ofertę na DF Agroplus 310 Ecoline to się zobaczy ile krzykną za taką zabawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomexus    1

Witam, też szukam Traktora pomocniczego, do mojego królestwa.

Cena 130 tysięcy brutto z TURem. Moc 65-80km.

Myślałem nad:

- Zetor Major 80

- Farmtrac 670DT/675DT.

- Case IH JX 60/70.

Zaproponujcie coś, spróbuje się jakoś odwdzięczyć %. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Po rozpatrzeniu cen i wyposażenia ciągników nie opłaca sie kupować np FT lub Farmera bo w porównaniu np z Kubotą, japoniec wychodzi lepiej, bo np do FT trzeba dożucic klime, lepszy fotel i nie ja rewersu hydr. oraz nie ma skrzyni 15x15 i sprzęgła mokrego, gwarancji 3 lata, lepszej kabiny i chyba tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomexus    1

Podacie mi cene Case 75C lub NH T4 75 ?

Oba ciągniczki bardzo mi się podobają, nie oczekuje żadnych bajerów od tych traktorów.

Wyposażenie dodatkowe to klima, radio, szerokie opony, skrzynia 40km/h. Nic więcej mnie nie obchodzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

@Tomexus Nh T4 75 125 tyś netto standard i cena katalogowa więc w tej cenie powinieneś mieć ze chcianym wyposażeniem, cena Case powinna byc podobna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomexus    1

Chyba najlepszą opcją byłby Farmtrac 675DT lub Major, nieco tańsze od NH i Case.

Mi na bajerach nie zależy to po przepłacać za traktory tych marek.

Użytkuje ktoś już Majora ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Wszystko kolego do czego na ten ciągnik być i przy czym pracować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zastanów się nad Ursus 5034,Zetor proxima 70 lub Farmtrac 675dt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomexus    1

Ten ciągnik ma być pomocniczy, będzie miał pracować z Turem.

Major 80 - dobra cena, bo Proxa 70 to już pewnie grubsza kasa..

Major - 87 tysięcy netto.

Proxa 70 - 102 tysięcy netto.

Ursus wydaje się taki strasznie malutki, wolę już Farmtracka 675DT. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

U mnie taki ciągnik jakby sie udało tez byłby pomocnikiem z turem, np teraz kupisz do tura FT bez rewersu hydr. i klimy to później bedziesz żałłować że dlaczego to ja nie kupiłem tego i tego. Ciągnik kupujesz raz na kilkanaście lat więc to musi byc dobra decyzja. Gospodarstwo pewnie masz nieduże tak samo jak ja ale moim zdaniem lepiej wziąśc raz a dobrze. Najkorzystniej wychodzi ze wszystkich Kubota M6040, tylko ciekawe co z tego wszystkiego wyjdzie. Ciągniki czy tylko marzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomexus    1

Mam gospodarstwo średniej wielkości 30h

Klima, radio, rewers, szerokie opony. Co jest jeszcze potrzebne do traktora pomocniczego ?

Rozumiem gdyby to był traktor główny, to wiadomo wszystkie ciężkie prace, wygoda musi być..

Nic nie jest na wieczność. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

@Tomexus no niby tak ale gdyby nie pomoc UE to napewno nie kupiłbyś nowego ciągnika, a teraz moze byc szansa więc trzeba z korzystać z dobrodziejstw Uni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomexus    1

Heh nie do końca, raczej byłoby mnie stać, ponieważ nie prowadzę tylko gospodarstwa. :)

Jednak jeżeli jest szansa wyrwać, to każdy głupi bierze traktor jak jest okazja. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Gdyby nie UE to 90% tych ciągników by nie było i nie było nawet takiego gospodarzenia, robili tylko by tylko ci co robili 10 i 20 lat temu. Ale szansa jest wiec trzeba skorzystać pierwszy raz tak jak chyab ty też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

panowie a co wychodzi najtaniej major,farmtrac,a może inna marka ,coś ok 90tyś brutto ,60-70koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekp55    4

DF i cała spółka jest ok tylko te silniki 3 cyl w ciąższej pracy może nie dawać rady... Dużo teraz czytałem o Kubocie i coraz bardziej podoba mi sie ten ciągnik, wyposażenie jest bardzo bogate min. klima rewers hydr. itd jest w standardzie a cena jest bardzo niska i opinie także nie są złe więc jest chyba dobra

Kolego, ja pracuje Lamborghini R2 56 Target i on ma 3 cyl i radzi sobie bez problemu. Jeżeli będzie kiedyś brakować koni można dołożyć turbo i już mamy więcej silniki są bardzo wytrzymałe i chłodzone cieczą, sprzęgło mokre. niestety nie mam rewersu elktrohydraulicznego ale i zwykły manualny wystarcza. Z czystym sumieniem polecam. 4 lata temu zapłaciliśmy za niego 112 tys. plus ładowacz warfamy wg mojej opinii bardzo wytrzymały za 24 tys. a do tego małe spalanie. przy ciężkiej pracy z ładowaczem zamyka się w 5l/h.

Edytowano przez krzysiekp55

ZETOR TEAM Sprzedam kombajn Bizon Z050/56 więcej na priv lub na mail krzysztof.puk@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Woyto- za 90tyś brutto to ty chyba niekupisz żadnego nowego ciągnika o tej mocy chyba że belarusa ale też niejestem pewien. farmtrac to koszt około ok 120tys a major ok 110tyś więc mósisz jeszcze ze 20tyś dorzucić do tej sumy

Edytowano przez mariusz123456789a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

cześć potok,masz doświadczenie z jd ,jak on wychodzi cenowo w obec konkurencji,55KM,wystarczyłoby mi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Mam podobny problem :D Też składamy wniosek na dofinansowanie i kurcze nie wiem jaki ciągnik z ładowaczem brać ... Główny to Zetor 8145 + C-362 i co teraz dokupić by było git ;) Żaden nie będzie sprzedawany ... Myśleliśmy nad Zetorem Majorem ale niektórzy go ganią za jakość wykonania... Dla mnie ciągnik nie może mieć żadnej elektroniki i to jest obowiązek ... Ma być banalny bez żadnych udziwnień i żeby części za kilka lat do niego były i nie w kosmicznej cenie .... No i stosunkowo bezawaryjny ... U mnie na 15ha nie przepracuje się za nadto ... Coś by dobrze się sprawowało z turem .... Co polecacie? Sprawa pilna!!! Cena jak się da to na sam ciągnik do 100 tysi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miloszek15    0

Witam

Poszukuję używanego traktora w przedziale mocy 50-70km z napedem 4x4. Ma być to ciągnik pomocniczy tzn. praca z turem, zgrabiarka i owijarka. Mocniejszego mi nie trzeba gdyż mam 120km NH i nowego MF 100km. Mój budżet to 40 tys maks bez tura. Wiadomo, że jak będzie TUR dam więcej :) Patrzyłem na zetorki, ale nie znalazłem narazie nic ciekawego. Co byście polecali? Mile widziane linki do kupna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korks    5

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj