FajnyMarcus

Przecinak do bali to nie łatwa sprawa

Polecane posty

FajnyMarcus    1

W tym roku mamy 16 sztuk bydła jałówki i krowy no i ponad 200 bali ale jak to w starym budownictwie bali nie położę w oborze tylko albo w stodole która jest obok obory albo na zewnątrz no i szarp się na mrozie z balem który jest z dużej trawy nie pocięty no i mokry. Masakra no i do tego dochodzi odległość noszenia nawet do 15m.

Nie stać mnie na jakiś wycinak a tata raczej niechętnie by to finansował więc wpadł mi do głowy pomysł że w domu są kosiarka konna i snopowiązałka, leżą już kilkadziesiąt lat nie używane, co prawda kilku części nie ma ale jakby tymi kosami co one tam mają z przodu przecinać bale? Skróciłbym te kosy do 1,6-1,8m i bym sobie te bale przecinał tylko nie wiem czy jest sens czy kombinować coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer242    4

kup najtańszą kosę elektryczną do trawy i do tego tarcze do krajalnicy do chleba, przerób końcówke żeby założyć tarczę na kose i masz luks piłę do bel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

pospawaj z tregla jakąś podstawę w której by się mieścił balot, nóż z grubej blachy o szerokości 1 cm i żeby on zaciskał się na balocie a zaciskał by go siłownik hydr... napewno by jakoś to wykombinował, mój tata zrobił kiedyś taki nóż do balot tylko ręczny, a mianowicie wziął wyciął z piły ręcznej do drzewa 2 osobowej kawałek piły tak gdzieś z pół metra i przymocował do zwykłej rurki pospawał wszystko i naostrzył ją i tnie jak ta lala baloty na pół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Ja to mam inny spospób tez nosze kilka metrów z pod obory tylko u mnie idzie w ruch ostra siekiera i tniesz rozkładasz az do środka i nosisz od srodka a co zmarzniete wywozi się i do wiosny czeka az odmarźnie i tez dostają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

siekiera to dobra sprawa sam tak robiłem. Jak masz tura to ja na tura nabijam podnoszę do góry i od dołu sćiągam warstwy i też jest dobrze

 

siekiera to dobra sprawa sam tak robiłem. Jak masz tura to ja na tura nabijam podnoszę do góry i od dołu sćiągam warstwy i też jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz12    21

Ja przecinam, elektryczną pilarką z nożami do drewna. Około 300bali rocznie, a jakieś 200 stawiam na sztorc i zapierdzielam na około.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam2939    1

najlepsza przecinarka to piła motorowa, tylko trzeba po beli lub dwuch oczyscic bo na zebatke sie nawija

troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malymiro    3

u mnie chodzą tacy goście z piłami i po 300zł sprzedają gość do 100zł stargował niewzioł bo jak do płochy przystawił to ją zamuliło to do bel by chyba dobra była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

Ja taką piłę kupiłem za 180 zł i założyłem mniejszą prowadnice i idzie jak malina bo nie opłacało mi się robić markowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

A podaj jakiej firmy ta piła za 180 zł bo mam Partnera za 1200 a taką też bym kupił jest pełno w internecie tylko jak ciebie chodzi to jest dobra firma i kupiłbym z mniejszym ryzykiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

pospawaj z tregla jakąś podstawę w której by się mieścił balot, nóż z grubej blachy o szerokości 1 cm i żeby on zaciskał się na balocie a zaciskał by go siłownik hydr... napewno by jakoś to wykombinował, mój tata zrobił kiedyś taki nóż do balot tylko ręczny, a mianowicie wziął wyciął z piły ręcznej do drzewa 2 osobowej kawałek piły tak gdzieś z pół metra i przymocował do zwykłej rurki pospawał wszystko i naostrzył ją i tnie jak ta lala baloty na pół

 

A masz fotkę tego noża do bali albo chociaż rysunek, bo inne pomysły np, piła to trzeba cały czas czyścić, a siekierą przecinałem i gówno przetnę kilka dm a potem tylko siekiera wchodzi a nic nie tnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

niestety nie posiadam żadnej fotki ponieważ nóż użytkuję teraz sąsiad

Edytowano przez PiotrekNHts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

Firma pisze sthil ale nie wiem jakiej to produkcji bo kupiłem ją na rynku i prowadnice założyłem taką 35 i idzie ładnie http://allegro.pl/pila-spalinowa-lancuchowa-4-5-km-prowadnica-45cm-i2774016341.html coś podobna do tej tylko nie ma naklejek tej firmy tylko Stihl więc chciałbym pomóc ale nie wiem jaka produkcja kiedyś chciałem kupić NEC ale ta się taniej trafiła a myslałem że miesiąc pochodzi tylko ja też miałem taką prowadnice ale ten silnik jest za mały jak do tej prowadnicy a w 35 to lata ładnie ja też posiadam orgnalną piłę Stihl 3,7 konia ale mamy dużo drzewa i dwie się przydadzą a popsuła mi sie huskwarna taka jakaś 2.1 konia i jak bym miał płacić 300 zł za część to wole takie dwie kupić a ta już prawie rok :P

 

Firma pisze sthil ale nie wiem jakiej to produkcji bo kupiłem ją na rynku i prowadnice założyłem taką 35 i idzie ładnie http://allegro.pl/pila-spalinowa-lancuchowa-4-5-km-prowadnica-45cm-i2774016341.html coś podobna do tej tylko nie ma naklejek tej firmy tylko Stihl więc chciałbym pomóc ale nie wiem jaka produkcja kiedyś chciałem kupić NEC ale ta się taniej trafiła a myslałem że miesiąc pochodzi tylko ja też miałem taką prowadnice ale ten silnik jest za mały jak do tej prowadnicy a w 35 to lata ładnie ja też posiadam orgnalną piłę Stihl 3,7 konia ale mamy dużo drzewa i dwie się przydadzą a popsuła mi sie huskwarna taka jakaś 2.1 konia i jak bym miał płacić 300 zł za część to wole takie dwie kupić a ta już prawie rok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

A czy elektryczna da radę? Albo inaczej nie da się zrobić, bo mam dwa silniki od wkrętarek makita, 18v, więc jakby je spiął razem to by troszkę siły było. szczególnie że mam generator który zmienia 230v na 20v i to bardzo efektywnie więc mocy będzie tylko czym ciąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Jak masz smykałkę to byś zrobił tylko czy warto się brudzić jak do 200 zł kupisz mocną 2500 wat nówke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

przycinarka do żywopłotu moim zdaniem nie ma szans bo się zaraz zapcha sianem

Edytowano przez PiotrekNHts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Ale niestety nie wszyscy mają wycinaki do kukurydzy wiec trzeba sobie jakoś radzić ja w tym roku około 60 mokrych bel rozciełem siekiera bo suchych nie trzeba 5minut i przecięte ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herman89    6

W ostatnim wydaniu Top Agrar facet miał dobry pomysł na przecinak. Jutro wrzucę jak ktoś chce zobaczyć;]

http://www.agrofoto.pl/TopTechnika/Konkurs-wynalazkow-rozstrzygniety.html są zdjęcia na stronie

Edytowano przez herman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Chciałbym odcinać ze stojącej beli krążki o grubości około 20 cm (zmniejszać wysokość walca). Siekierą można rozciąć bele na połówki walca, ale odciąć krążek byłoby dużo trudniej.

 

Pomyślałem o lince do wycinania szyb samochodowych http://allegro.pl/dr...3925113431.html - taki przykład (25 metrów około 30 zł). Przekrój trójkąta byłby bardzo ostry ale nie wiem czy zdoła przeciąć bardzo zbitą belę.

Do napędu można użyć wiertarki z małą szajbą na której drut zawinięty 2-3 razy.

Jak myślicie - ten drut się sprawdzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

Może masz rację, ale teraz chyba będę się oglądał za przycinarkę do żywopłotu bo podobno dużo lżej idzie.

I jak kupiłeś ta przycinarkę? Szło przecinać belki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

W ostatnim wydaniu Top Agrar facet miał dobry pomysł na przecinak. Jutro wrzucę jak ktoś chce zobaczyć;]

http://www.agrofoto.pl/TopTechnika/Konkurs-wynalazkow-rozstrzygniety.html są zdjęcia na stronie

Popraw linka.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj