Skocz do zawartości
Bartekj1994

Korzonki buraków

Polecane posty

Bartekj1994    111

Witam. Szukałem tematu o podobnej treści ale nic takiego się nie trafiło. Mianowicie Mam możliwość załatwienia z cukrowni korzonki buraków (chodzi mi o tą część która jest odcinana podczas produkcji, część która łączy buraka z liścmi.) W cenie 750 zł za łudkę od tira. Mam pytanie czy to ma podobne wartości odżywcze jak liście z buraków i czy to nadaję się dla opasów. Jesli ktoś coś takiego kupował to proszę o odpowiedz.

bobytempelton    158

Przecież to części buraka, mają sporo skrobi i kilkanaście % cukru i oczywiście wzbogacone o minerały z ziemi :D, liście przy tym to odpad. A kiedyś to było za darmo....

lawa3p    6

ja kiedyś to wziąłem i po paru dniach to 4 krowy straciłem potruły się tym

Wiadomość z agroFakt.pl

Bartekj1994    111

ja kiedyś to wziąłem i po paru dniach to 4 krowy straciłem potruły się tym

Ale to co im zaszkodziło??? Może źle ukisiłeś albo coś

lawa3p    6

widać tak zaszkodziło im to my tego nie kisiliśmy tylko daliśmy surowe tylko wybraliśmy z ziemi

Fartrac675dt    89

Takkk a ja kupiłem całe buraki cukrowe 24tony tne je , daje krowom mlecznym i wpierdzielają jak dzikie :D i nie chorują ;)

Edytowano przez Fartrac675dt

binek    264

Wszystko zależy z jakiej cukrowni, kiedyś braliśmy tego dużo z cukrowni Gostyń i było wszystko w porządku odłamki tam są płukane wodą. Raz miałem okazje widzieć jeżeli dobrze pamiętam z Strzelina to faktycznie taki syf że zwierzęta można byłoby tym potruć wszystko wypaprane z ziemią.

grzegorz132    9

ciekawi mnie kalorycznośc buraków cukrowych ,... podobno nie można ich za dużo dać .... ale kuszący pomysł w burakach jest i cukier i wyslodki wiec powinny miec dużo kalori jak sądzicie ? ktoś to zbadał ?

SMERFIK    4

witam panowie odswieżam temat , jakie macie doświadczenia z tymi korzonkami warte to coś dla krów mlecznych.....? B)  B)

Edytowano przez SMERFIK

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się