Bartekj1994

Korzonki buraków

Polecane posty

Bartekj1994    141

Witam. Szukałem tematu o podobnej treści ale nic takiego się nie trafiło. Mianowicie Mam możliwość załatwienia z cukrowni korzonki buraków (chodzi mi o tą część która jest odcinana podczas produkcji, część która łączy buraka z liścmi.) W cenie 750 zł za łudkę od tira. Mam pytanie czy to ma podobne wartości odżywcze jak liście z buraków i czy to nadaję się dla opasów. Jesli ktoś coś takiego kupował to proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Przecież to części buraka, mają sporo skrobi i kilkanaście % cukru i oczywiście wzbogacone o minerały z ziemi :D, liście przy tym to odpad. A kiedyś to było za darmo....


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

ja kiedyś to wziąłem i po paru dniach to 4 krowy straciłem potruły się tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekj1994    141

ja kiedyś to wziąłem i po paru dniach to 4 krowy straciłem potruły się tym

Ale to co im zaszkodziło??? Może źle ukisiłeś albo coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

widać tak zaszkodziło im to my tego nie kisiliśmy tylko daliśmy surowe tylko wybraliśmy z ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Takkk a ja kupiłem całe buraki cukrowe 24tony tne je , daje krowom mlecznym i wpierdzielają jak dzikie :D i nie chorują ;)

Edytowano przez Fartrac675dt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Wszystko zależy z jakiej cukrowni, kiedyś braliśmy tego dużo z cukrowni Gostyń i było wszystko w porządku odłamki tam są płukane wodą. Raz miałem okazje widzieć jeżeli dobrze pamiętam z Strzelina to faktycznie taki syf że zwierzęta można byłoby tym potruć wszystko wypaprane z ziemią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

ciekawi mnie kalorycznośc buraków cukrowych ,... podobno nie można ich za dużo dać .... ale kuszący pomysł w burakach jest i cukier i wyslodki wiec powinny miec dużo kalori jak sądzicie ? ktoś to zbadał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SMERFIK    4

witam panowie odswieżam temat , jakie macie doświadczenia z tymi korzonkami warte to coś dla krów mlecznych.....? B)  B)

Edytowano przez SMERFIK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michalek
      Witam,
       
      Mam do Was pytanie. Po ile teraz jest usługa kopania buraków kombajnem 6 -cio rzędowym takim jak Holmer, Ropa itp.
      Ja jestem z woj. lubelskiego powiat łęczyński i u mnie w zeszłym roku to po 850-900zł z hektara
       
      Pozdro
    • Przez mlodociany17
      Agrofotowicze, planujemy kupić siewnik do buraków, ma to być nowa maszyna, siewnik 6-cio rzędowy, z mechanicznym wysiewem, z podsiewaczem lub bez(domyślam się że to będzie miało wpływ na cenę, no i może doradzicie który lepszy). Siewnik w ciągu roku będzie obsiewał jakieś 15 - 25 ha głównie ziemie ciężkie. I tu pytanie do Was czy posiadacie podobne siewniki jak tu opisałem, czy możecie udzielić informacji jak się sprawują, awaryjność, dostępność części.
    • Przez kuchcik
      Czy okrywacie buraki agrowłókniną na pryzmy? Jakie macie opinie? Bo ja w tym roku okryłem po raz pierwszy i zastanawiam sie, czy wydatek byl potrzebny.
    • Przez wojtek8244
      Witam. Interesuje mnie kupno kombajnu, a dokładnie coś jednorzędowego i myślałem nad Kleine 3000. I tu pytanie. Czym się ten model różni od modelu 5000? Który waszym zdaniem jest lepszy? Bardzo proszę o odpowiedzi.
    • Przez Piteraszek
      Witam chciałbym się dowiedzieć czy karmienie opasów burakami ćwikłowymi daje jakieś korzyści, czy jest to może z jakiegoś powodu szkodliwe. Jakie ilości należy dawać tych buraków bydłu. Uprawiam warzywa między innymi również i ćwikłę, byki mam dodatkowo, a są spore odpady z buraków. Mam również dostęp do obierzyn (z tychże właśnie buraków) z lokalnej wytwórni sałatek i zastanawiam się czy warto kupować je dla bydła, niektórzy hodowcy je biorą.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj