karolaku

John Deere W660 opuszczanie hederu

Polecane posty

karolaku    0

witam !

 

Mam problem z moim kombajnem jd w660 który pojawił się pod koniec żniw kiedy kosiłem z przystawką do kukurydzy. Podczas opuszczania hederu nie opuszczał się płynnie tylko opuści się 3cm i staje opuści się 3cm i staje opuści się 3cm i staje opuści się 3cm i staje. Czasami zdarzało się że opuszcza się i w pewnym momencie staje i dalej nie idzie i trzeba podnosić i od nowa opuszczać. W poprzednie żniwa tez to się raz zdarzyło ale później działało już dobrze. Gdy z powrotem przełożyłem przystawkę do zboża jest tak samo więc to się niema tym.

 

Wie ktoś na tym forum co to może być spotkał się ktoś z tym w swoim JD ?

 

tu fotka tego modelu może jak ktoś nie skojarzy : http://www.deere.pl/common/media/images/product/equipment/combines/w_series/r2/hero/hero_02_11_1_r2d001393_942x458.jpg

Edytowano przez karolaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Popsuty przycisk, zacinający się elektrozawór, coś z dławikiem.

Nie wiem jaki dokładnie jest tam układ. Może coś podpowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolaku    0

Hederem steruje sie poprzez główną dziwignię sterującą i przycisk nie może byc popsuty ponieważ podnosi się dobrze tylko źle opuszcza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

skąd to wiesz ze działa?

przeciez to są przyciski 4 pozycyjne.

Lekkie wciśnięcie dół, pełne wciśnięcie dół, lekkie góra i mocne góra. Jeden styk nie będzie chodził i przycisk jest uszkodzony


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofus    11

Dziwne zachowanie, ja bym obstawiał zawory lub jednostkę, która nimi steruje.

Zwłaszcza, jeśli dzieje się tak na obu (wolnym i szybkim) położeniach przycisku opuszczania to mało prawdopodobne jest aby dwa różne microswitche (a są dwa) w ten sam sposób siały. Można ich działanie podejrzeć na odpowiednim adresie kontrolera ale raczej wyczułbyś, jeśli nie działają poprawnie. Cykliczność tego problemu raczej to wyklucza.

Regulacja prędkości opuszczania/podnoszenia (pokrętło pod klapką podłokietnika) ma jakiś wpływ na to zachowanie?

Masz zaprogramowane jakieś pozycje na przyciskach 1,2,3? W zasadzie zdziwiłbym się jakbyś ich nie wykorzystywał. Czy wtedy też heder nie opada płynnie?

W ogóle masz aktywne jakieś funkcje automatyczne (pozycji/wysokości/nacisku)? Sens ma tylko ta pierwsza no ale przy manualnym sterowaniu góra/dół to w sumie bez znaczenia.

Możesz spróbować poobserwować napięcie na przewodach sterujących obydwoma elektrozaworami ale ponieważ są proporcjonalne jest tam prawdopodobnie jakiś przebieg PWM, więc niekoniecznie zobaczysz jakieś dwustanowe 0/12V. Zawory są w bloku akumulatora hydraulicznego (taki czarny zbiorniczek), powinieneś je łatwo rozróżnić(dwie sztuki z wtyczkami).

W zasadzie chyba dobrym testem byłoby zamienić miejscami wtyczki przewodów i spróbować opuszczać/podnosić manualnie. Będzie oczywiście działać odwrotnie i jeśli skakanie będzie nadal przy opuszczaniu - raczej zawór, jeśli przeniesie się na podnoszenie: coś ze sterowaniem (moduł hedera lub wysyłający mu rozkazy moduł w kabinie).

Ogólnie jak nie masz jakiejś wiedzy elektronicznej raczej bym na twoim miejscu zaprosił kogoś kto potrafi zdiagnozować ten układ bo to nie jest prosty temat na zasadzie pstryczek-przekaźniczek.

 

Tak czy inaczej napisz jak już rozwiążesz problem, ciekawi mnie trwałość tych zaworów bo przy włączonym kopiowaniu terenu praktycznie zasuwają non-stop.

Nawet kiedyś myślałem o dorobieniu do przystawki od kukurydzy czujnika wysokości i uaktywnieniu kopiowania terenu (bez funkcji tilt), w sumie w hederze jest to tylko specjalny potencjometr z pałąkiem. Ale to już tak poza tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj