Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
darasw1

MF 5430 spadek mocy

Polecane posty

hubertuss    492

jeszcze się z takim czyms nie spotkałem, aby w jakim kolwiek silniku diesla w filtrze było powietrze. Układ musi być szczelny i bez powietrza.

rocco0987    19

ale gdyby ssał powietrze to by pyrkał chyba z reszta gdyby układ paliwowy był przytkany to tez przynajmniej u nas tak było jak zatkało kolanko na wyjsciu weza z baku, dawałeś gazu a on pyr pyr pyr dusiło go,,, kolego serwis w tarnowie tzn u W.Marek? hahaha jeśli tak to nie dziwie sie, ogólnie chłopaki z serwisu których znam sa w miare ok ale reszta....też mam mfa to juz mnie smiech zbiera na mysli o tym dilerze i tyle, nerwów mi szkoda.

pawel6485    234

Proponuje wyjać i wyczyścić bak. Miałem w tym roku podobny problem w MF 6485 to znaczy podczas pracy Traktor po prostu w pewnym momencie zszedł z obrotów i stracił moc,komputer pokazał błąd związany ze zbyt małym ciśnieniem paliwa. Przyczyną okazała się znajdujaca w baku nie wiadomo jak gumowa uszczelka grubości 1cm która blokowała przepływ paliwa ,uszczelka usunieta traktor od tamtej pory pracuje jak należy.

Wiadomość z agroFakt.pl

hubertuss    492

Najpierw proponuje sprawdzić odpowietrzenie. Najprościej odkręcić korek i przejechać się. Oczywiście najlepiej aby nie był zatankowany do pełna. Potem sprawdzić węże paliwowe, czy nie są załamane, przyciśnięte itd. Potem można sprawdzić pompe zasilającą i bak. Nie wiem czy w tym modelu jest jakieś sitko w pompce? Radze starannie rozbierać. Aby nic nie porysować, zniszczyć. Jeśli serwis zobaczy jakieś ślady mogą byc problemy.

darasw1    0

Jutro jak znajdę trochę czasu to posprawdzam te przewody, mam nadzieje że nic tam poważnego się nie okaże bo jak widać na serwis nie można liczyć.

macko25    5

jeśli spadek mocy a paliwo jest dobrze to może być membrana na pompie wtryskowej.u mnie tak było mam pompę wtryskową delphi lucas i była pęknięta membrana która rurką od kolektora ssąsego do pompy wtryskowej podaje jakie ciśnienie i ustawia dawkę paliwa

darasw1    0

macko25 a jakie ty miałeś objawy? bo w moim jak narazie nic nie znalazłem w układzie paliwowym ale wiadomo że za głęboko na gwarancji nie można szukać żeby się nie przyczepili. Co do tej membrany to można ją wymienić bez rozbierania pompy i jaki był koszt tej naprawy?

P.S. Dziś dzwoniłem do serwisu przypomnieć im że mój ciągnik jest niesprawny, a oni na to że coć sobie wymyślam i nie przyjmą mojego zgłoszenia, jakaś parodia!

Michufarmer    21

Napisz pismo do nich email, albo listem poleconym. Jak będą w kulki lecieć Rzecznik Praw Konsumenta ;)

Rozmowy telefoniczne nagrywaj, masz do tego prawo bez uprzedzania osoby, z którą rozmawiasz.

krycha094    7

ja miałem podobny przypadek ale w 5465 i okazało sie że filtr paliwa był zatkany ciągnik niekiedy było cieżko uruchomić nieraz wcale nieszło i na pedał gazu reagował bardzo wolno

macko25    5

darasw1 tzn powiem tak ciągnik zaczął dymić ale powiedzmy to taki ciągły dymek był tym mocniejsze obciążenie to bardziej dymił i od razu poczułem że nie ma coś mocy powinnień bardziej silnik przyspieszyć a on był bardzo słabo przyszpieszał z obrotami co do membrany można łatwo odkręcić bez wyciągania pompy i zobaczyć czy nie jest dziurawa

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez ToMclo
      Witam
      Potrzebuje kilku czesci do deutz fahr, a w mojej okolicy nie ma zadnega sklepu z czescimi do niego, moze ktos wie czy w Województwie podlaskim jest jakis serwis lub sklep z czesciami do Deutz fahr
    • Przez eugeniusz30
      Witam forumowiczów !

Mam do was pytanie czy u was wulkanizatorzy bez problemu wymieniają opony od ciągników bo ja mam z ty poważny problem jesem obecnie w domu jedynie z żoną i niemam nikogo do pomocy przy zmianie ogumienia a co jeden wulkanizartor odmawia wykracając się a to brakiem czasu a rozmiarem ogumienia. Czy to normalne czy naprawde wulkanizator nie jest w stanie zmienić opon od dużego ciągnika ?
    • Przez yacenty
      Jakich znacie niezależnych serwisantów na Dolnym Śląsku?
      Chodzi mi o ludzi/firmy, które nie są dilerami maszyn stąd odpadają mi tutaj firmy typu Polboto, Osadkowski, Agrohandel, Agroas, Jaskot itp
    • Przez karolek83
      Witam. Chciałbym podzielić się moimi spostrzeżeniami. Mianowicie chodzi mi o bardzo kiepską jakość usług świadczonych przez DELERÓW nowych maszyn rolniczych. Od września mam praktyki u dużego i znanego delera maszyn rolniczych (nazwy firmy wolę publicznie nie ogłaszać) poprzez praktyki miałem możliwość zobaczenia jak wygląda taki zakład od środka, szedłem tam z nadzieją że zobaczę profesjonalną kadrę mechaników , od których czegoś się nauczę itp. Jednak ciężko użyć słowa ,,mechanik'' . Ludzie pracujący dzisiaj w dużych serwisach, są zatrudniani na zasadzie znajomy , brat , wujek itp. Ich wykształcenie oraz poprzednie miejsca pracy nie mają w ogóle nic wspólnego z techniką rolniczą ( są kucharze , brukarze) ale ni jednego porządnego mechanika. w serwisach bardziej się dba o to aby szyby błyszczały niż o fachowe naprawy po gwarancyjne. Dużo było klientów którzy skarżyli się na to że na przyjazd mechanika od zgłoszenia mijają nieraz 2 tygodnie i to w czasie żniw a jak już ktoś przyjechał to widać było jakby w ogóle nie ogarniał to nie do pomyślenia !!!
      Morał jest taki panowie uważajcie na debili którzy tylko udają profesjonalny serwis a w zasadzie klientów mają głęboko gdzieś, jeśli kupujecie skomplikowaną maszynę za grube tys. to zamiast na markę patrzcie na serwis , i jeszcze coś w tych największych sieciach delerów mających kilka oddziałów są zazwyczaj najgorsze warunki a co za tym idzie obsługa. NIESTETY ROLNIKA CHCĄ WYDYMAĆ NA KAŻDYM KROKU WSZĘDZIE ...
    • Przez Rodos
      Serwis mechanika i napawa Ciagnikow Rolniczych Fendt i MF.Kompletne naprawy silnikow, skrzyn biegow, elektryki i hydlauliki. Dojazd do klienta badz naprawy u siebie na warsztacie ( bardziej w okresie zimowym).Dostep do czesci oryginalnych jak i zamiennikow. Okolice Szczecinka woj. zachodnio-pomorskie.Wiecej informacji na priv badz e-mailowo :

fendtmfmech@gmail.com