kissmy...

kontraktacja rzepaku

Polecane posty

aro1975    324

ja myślę że poczekam do wiosny, zima w lutym może pokazać co potrafi, ale cenę dobrą proponują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Dziś mamy 8 stycznia, jeszcze dużo może się wydarzyć w 2014 r miesiąc marzec proponowali 1550 zł netto, więc nie wiem czy 1450 zł to jest super oferta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Dziś jeszcze nie wiadomo jak przetrwają rzepaki (i nie tylko) wczoraj -8 dziś -1 a na sobota/niedziela nadają +6/+7.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

słaba cena, zasiewy tegoroczne są mniejsze i nie wiadomo co luty pokaże. styczeń jest bardzo dziwny parę dni temu -20 a na sobotę do +10 nadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Dzisiaj dzwoniłem i dostałem ofertę 1450 netto w kuj-pom. Ale pan powiedział żeby się jeszcze trochę wstrzymać bo mogą ceny podskoczyć. miejmy nadzieję że miał rację :)  tak trochę liczę na ok 1500 :)  A co wy myślicie o cenach? podpisał już ktoś? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    823

widzę, że piszą chłopaki z mojego regionu, więc zapytam - gdzie najlepiej zakontraktować rzepak w naszej okolicy?? lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Teraz to chyba świć, lubycza królewska a przed żniwami Nowosad łaszczów najlepiej płaci. 

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    823

u pana nowosada właśnie w zeszłym roku przed żniwami złapałem kontrakt, może nie rewelacyjny ale w przeciągu tych 2-3 tygodni zbioru parę złotych zostało względem ceny rynkowej. o świciu słyszałem nie najlepsze opinie jeśli chodzi o skup, w zeszłym roku jak się orientowałem w kontraktach w podobną porę to np w lubyczy mówili po cenie jaka będzie w żniwa + coś tam.. Mnie by bardziej interesowało, np teraz zakontraktować po tych 1500zł i jakoś by to było, bo chyba wątpliwa sprawa, że cena będzie w żniwa oscylować w granicy 1.5-2tys, chociaż czytałem, że chyba są mniejsze zasiewy rzepaku zarówno w Polsce jak i bodajże w Niemczech.. Chociaż i paliwo tanie to i na bio więcej szło pewnie nie będzie.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    823

jeden znajomy handlował z nimi to nie był zadowolony, bo np umawiali się na taką i taką cenę, a jak przyszło co do czego to ta cena kilka zł się różniła na niekorzyść rolnika, nie wiem czy też na tonarz nie narzekał ale tego nie jestem pewny. Ja nie sugeruję się takimi pojedyńczymi wypowiedziami, jak mam z kimś handlować to będę dopóki sam się nie przejadę, ale może coś w tym jest skoro już do nich nie wozi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ja w tym roku z nimi handlowałem cen taka jak na umowie, próby tez dobrze były zrobione więc ja na nich nie narzekam. A poza tym to niech się ten rolnik nie dziwi że mu cenę uwalił jak to było tylko na słowo mówione a nie na umowę pisemną bo wtedy nic mu nie mógł obniżyć. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    823

ale mówisz o łaszczowie czy innym oddziale? Ja od nich brałem tylko pojedyńcze środki i jakieś nawozy, to nie mam też co narzekać. Pierwszy rok z nimi handlowałeś? A propo kontraktacji to wiesz może konkretnie jakie warunki proponują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Teraz nie wiem na jakich będzie warunkach. A w tym roku wywozilem do Łaszczowa a środku jak kupuje to raczej w Zamościu.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Środki ochrony Świć ma nie za tanie??? już lepiej i taniej kupować gdzie indziej. U niego różnie bywa w tamtym roku dał tak jak na umowie, bo jakby przygrał to tony by nie kupił bo Nowosad mu wszystko wykupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ja tam rzadko kiedy kupuję u niego środki ochrony, jak już to nasiona zboża lub rzepaku. Ale zdarzyło się że i u niego kupowałem środki ochrony. Co do umów zobaczymy jak w tym roku będzie z tym i który z kupujących będzie proponował lepsze ceny u tego się będzie kontraktować. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J4reck1    3

Dzisiaj dzwoniłem i dostałem ofertę 1450 netto w kuj-pom. Ale pan powiedział żeby się jeszcze trochę wstrzymać bo mogą ceny podskoczyć. miejmy nadzieję że miał rację :)  tak trochę liczę na ok 1500 :)  A co wy myślicie o cenach? podpisał już ktoś? pozdrawiam

 

 

Myślicie już o kontraktach na zbiory 2015? Dzisiaj Chemirol zaproponował 1450zł netto...

Powiedzcie Panowie na jakiej zasadzie są te kontraktacje jeśli macie zagwarantowaną cenę. Ostatnio dzwoniłem do paru elewatorów to kontraktacja tak, ale tylko z cena rynkową co dla mnie się mija z celem. Może ktoś powiedzieć gdzie można zakontraktować w lubelskim na stała cenę przyzwoitą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    628

Ja ostatnio miałem podpisane z Chemirolem z gwarancją ceny.... Wiadomo albo stracisz albo zyskasz ale cena jest gwarantowana. Oczywiście jest to cena wyjściowa za rzepak technologiczny, potem są potrącenia za zanieczyszczenia czy też wilgotność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J4reck1    3

Tak nie da się ukryć jest ryzyko. Ale cena jest zagwarantowana i wiesz co i za ile.  Dzwoniłem do Krupca to mi powiedzieli ze kontraktacja z cena rynkowa jak pisałem wyżej  tzn jaka będzie cena w żniwa to taka mi dadzą. A po ostatnim roku jak był rzepak po 1000 zł to bez sensu taka kontrakcja. Dlatego gdzie można umowę podpisać z stała cena ? I jakie warunki są tej umowy/kontraktacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    628

nie wiem gdzie w Twoim rejonie można kontraktować... Najkeiej oddziały Chemirolu, Agrolok, Osadkowski etc...

min jednym z warunków umowy jest jara umowna w przypadku niedostarczenia towaru... bodajże było to 20% wartości kontraktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj