kissmy...

kontraktacja rzepaku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
benek79    16

Ja do jednego z punktów mam 1.5km a na plac 14 a wiec wybór jest prosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
multi7    1

Czy podpisujecie kontrakty na rzepak ze zbiorów 2014r ? Jeśli tak to za jaką cenę i na jakich warunkach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebciu    3

witam mi jak na dzien dzisiejszy proponuja cene 1780zl za tone przyjezdzaja do gospodarstwa i odbieraja sami kazda ilosc ja mam teraz 10ha rzepaku pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

coś mi się nie chce wierzyć na tą cenę-ja dzisiaj mam ofertę na 1405 zł netto, a najwyższa cena jaka była to 1465 zł. Jak ktoś by mi dał taką cenę jak piszesz to bez wahania bym podpisał umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebciu    3

ja sprzedaje z po takiej cenia jaka jest cena matif a na dzien dzisiejszy jest 1704zl za tone ja oddaje rzepak do niemiec bez posrednikow i dlatego mam cene taka wysoka dodam jeszcze ze jesli potwierdze do nich cene jaka mnie interesuje to potem po takiej cenie sprzedaje chodz by byla nizsza niz w dany dzien czy miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy to tylko w Erze. Handlowałeś z tą firmą?

Edytowano przez paktofonikas1987

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

no nie wiem czy tak do góry-przed świętami majowymi 1420 zł, a dzisiaj 1330!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

u mnie to samo przed swiętami kontrakty były po 1450, dzisiaj 1370 - paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151
Napisano (edytowany)

Patrząc na matif nasuwa mi się jedno pytanie, ciekawe czy w żniwa będzie w ogóle 1200 zł/t.

Edytowano przez krychu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

też się boję, że w żniwa będzie słaba cena! Od kilku dni na giełdzie Matif tylko spadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebciu    3

jak narazie idzie do gory dzis jest juz 1517zl za tone i ma isc do gory bo duzo powymrazalo rzepaku i zpadla sredia zbiorow i mam nadzieje ze bedzie szedl jeszcze te powodzie co zapowiadaja w najblizszych dniach zobaczymy co bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
Napisano (edytowany)

a jednak matif dzisiaj na minusie

w jakim rejonie powymarzały rzepaki?

pani nie chciała mi zakontraktować więcej jak 3t/ha - mówiła że różnie może być - pożyjemy zobaczymy

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
typoli    2

musi w górę iść bo środki uprawy jego do tanich nie należą. Aby się ten nakład chociaż zwrócił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

u mnie kontraktują po 1300 zl. Na pewno nie warto ryzykować kontraktu za takie pieniądze.Lepiej czekać na żniwa i na ceny.To nie jest tak ,że rolnicy chcą sprzedać a kupujący "ewentualnie" z łaską wziąść .U mnie w okolicy rzepaku od groma-jeden tylko zakontraktował za 1500 zł i inni mu zazdroszczą ;) .Ludzie już u mnie zaczynają panikować i jeden drugiego pyta o kontraktacje i wzajemnie się nakręcają ,że nie będą mieli komu sprzedać.

Taka jest sytuacja-ja na pewno nie podejmuje jeszcze żadnych kroków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez czekam. Wóz albo przewóz.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

niema co się podniecać do żniw jeszcze zostało trochę czasu jeszcze nie wiadomo ile rzepaku doczeka oglądacie pogodę ja przyjdą upały to i burze a z nimi grad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj