Zaloguj się, aby obserwować  
piecewo

agregat uprawowo siewny

Polecane posty

piecewo    0

witam mam taki problem chce kupić siewnik do zboża ale od razu zastanawiam się nad zestawem upr-siewnym ale czy mój mtz82 zczymś takim da sobie rade.ps mam pare górek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

No MTZ 82 radzi sobie z agregatem uprawo - siewnym 3 metrowym, tylko będzie pewnie problem z przodem, będziesz go musiał dociążyć, chyba że masz tura no to spoko...zerknij do galerii PIOTRUS89...ma taki zestaw...a z tymi górkami to chyba nie będzie problemu ( chyba nie są aż tak duże), gdyż z uciągiem nie ma problemu, problem staje się wtedy gdy trzeba podnieść taki agregat, wtedy przód dźwiga...ale jak go dobrze dociążysz to nie będzie problemu... ;)

 

POZDRAWIAM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Właśnie taki mtz powinien spokojnie latać z takim 3m zestawem uprawowo siewnym....@Piotruś89 taki ciaga bez większych problemów..... ;)

 

Jak nie masz tura to zdało by sie na przód założyć z 200-300kg.... :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Tak jak koledzy napisali wyzej, 3.0m bedzie w sam raz. Mam MTZ82TS i agregat "made in stodola" 2,7m, no i ciagnik go nie czuje. A tak 450kg bedzie w sam raz ;)

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=31145

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=31291

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=31295


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Zadziwiają mnie te mtz'ty :)

 

Mnie też, wyglądają na bardzo porządne maszyny... ;)

 

Ciekawe, czy wszystkie są takie, bo lysyrolnik, piotrus89 nie narzekają na nie, chwalą je...a niektórzy na nie narzekają, mówią że to złe, awaryjne maszyny... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Mnie też, wyglądają na bardzo porządne maszyny... ;)

 

Ciekawe, czy wszystkie są takie, bo lysyrolnik, piotrus89 nie narzekają na nie, chwalą je...a niektórzy na nie narzekają, mówią że to złe, awaryjne maszyny... :)

bo najczesciej mają do powiedzenia (podkreślam ze nie zawsze) Ci co nie są posiadaczami takiego ciągnika -mi osobiście od kąt tylko pamiętam to się dobrze on kojarzy :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
bo najczesciej mają do powiedzenia (podkreślam ze nie zawsze) Ci co nie są posiadaczami takiego ciągnika -mi osobiście od kąt tylko pamiętam to się dobrze on kojarzy :)

 

Zgadzam się z tobą...u tych osób ciągniki te ciężko harują, są głównymi ciągnikami na dosyć dużej powierzchni...tak samo wszyscy mówią że MTZ nie nadaje się do tura bo albo będzie wpół pękał albo przedni most będzie nawalał...u piotrus89 ciągnik ten jest wykorzystywany, przewoził nim big - bagi, bale z sianokiszonką ( nie są takie ciężkie ale trochę ich jest ) i nic mu jakoś nie nawala, nie pęka wpół, nic z nim jeszcze nie robił... ;)

 

Ten temat pierwszy post... :)

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?showtopic=5652

 

POZDRAWIAM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

To moze ja coś wtrące, MTZ to twarda bestia, najepiej belarus, do 82 wystarczy z 300kg na przod do tego zestawu upr-siew jak mój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

ja bym proponował 3m i bierny a górki to da sobie rade spokojnie :)

ni i oczywiście dociąż przud

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus21    0

mam pytanie czy mtz 82 da rade zagregatem uprawowo siewnym 2,5 m? jestem nowy na forum więc jesli temat jest w złym miejscu to proszę o przeniesienie w dobre miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Da radę na spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

to zależy czy zwykły 82 80 KM czy 82 z turbiną 90 KM. Z 2,5 m bierny pójdzie i ten mniejszy ale z aktywnym może mieć problem jeśli ciężka ziemia i pagórkowaty teren

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabarz    43

można dokupić cały kompletny zestaw turbo do mtz'a 82 dodaje 20 km i nie potrzeba wymieniać tłoków oraz innych podzespołów silnika koszt turbiny około 1900 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Dodać doa najwyżej 10 koni i do tego wersja silnika turbo ma wzmocnione korbowody i wał przynajmniej tak powinno być. A co do wahadłowego to sporo lżej idzie od brony wirnikowej, wirnikowa dla efektywnej pracy musi mieć troche koni!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus21    0

chcę właśnie kupić agregat aktywny, a czym się różni brona wirowa od wachadłowej? ziemie mam III IV klasę pola trochę pagórkowate a mój Mtz to zwykły 80 koni ale w mocy powinien dać radę tylko niewiem czy wałek sobie da radę i na zawracaniu czy nie będzie go podrywać

Edytowano przez piotrus21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj