dentka17

Dzierżawa gruntów rolnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dentka17    5

Witam

 

 

W gazecie lokalnej widnieje napis, mianowicie ogłasza przetarg ofertwoy na dzierżawe 235 ha gruntów rolnych na cele rolnicze. Co to znaczy przetarg ofertowy? Może wie ktoś w takiej sytuacji jakie mogą mieć wymagania aby wydzierżwić taką ziemię? Jaką złożyć im oferte, aby oni byli zadowoleni i ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

haha,dopiero Ci zamknęli taki temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Zamknęli zamknęli, ale kazali znaleźć podobny, a jak nie to w innym dziale napiać ponieważ w złym napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ofertowy tzn ze wysylasz oferte ale nie znajac ofert innych

 

w praktyce wyglada to tak ze Ci co sa blizej tego co wydzierzawia wie jaka oferte zlozyles np Ty i podpije o np 10zl i on wygrywa wiec szanse na dzierzawe sa nikle. Zreszta czyje to gospodarstwo? Agencji czy prywatne?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas na parafialne są takie przetargi że składasz w kopercie ofertę potem ogłaszają tylko kto wygrał ale nie mówią ile dał. Dla mnie takie przetargi są bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Czyli chodzi im o to ze oni dają mi te hekatary do uprawy a ja im płace za to ze dzierżawie tą ziemie tak? to mają być takie ofert ze za te 235ha daje np. 100 tyś zł. tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

A ma może ktoś z was wzór na oferte dzierżawy gruntów rolnych? chodzi mi głównie o to co ma tam byc zawarte. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Panowie te 235ha jest bez sprzetu i maszyn tylko nie wiem czy z budynkami. Więc opłacałoby się wydzierżawić to i wziąć od kogoś usługe na obrobienie tego? Ile by to kosztowało?

 

A ziemia to taka: a to po prawej stronie to co to jest? tozestawienie ogólne

 

 

 

Klasa ziemi (ha)

Zestawienie ogólne

RIIIa

3,25

R

215,94

RIIIb

14,95

Ł

8,95

RIVa

90,11

Ps

22

RIVb

69,16

Ls

12,3

RV

28,59

Lz

1,78

RVI

8,98

Ws

1,09

RVIz

0,9

S

0,1

ŁIV

6,68

N

4,63

ŁV

2,27

dr

4,56

PsIV

15,18

B

5,37

PsV

6,82

Bi

0,6

LsIV

2,35

W

0,7

LsV

5,9

278,02

WsIV

1,09

N

4,63

dr

2,42

263,28

 

 

Opłacałoby się to jakby miał obrabiać to prywatny rolnik?

Jakbym na klasie gleby IIIa,IVa i IVb =175ha zasiał rzepak z usługi i koszenia to jakbym na tym wyszedł? Umie ktoś zrobić takie obliczenia? A na reszcie np. pszenżyto, jeczmien, owies i trawy.

Edytowano przez dentka17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Nie to nie ich grunty, oni maja coś tam pod Gdańskiem, aż tak głośno jest o Drutex'sie ?

Panowie to jak pomozecie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nie wiem czy głośno, ale z tego co pamiętam oni chcieli zejść z tych gruntów pod Bytowem, a tam było około 200ha, aby Ci pomóc musieli byśmy wiedzieć w jakiej kulturze się znajdują i jaka jest zasobność gruntów, od rzepaku nie radziłbym zaczynać, jak już to od kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Z jakich gruntów pod bytowem? Kulturze czyli czy było orane i siane tak? Mysle ze było. Czemu nie od rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nie pamiętam numerów działek, ale dwa lata temu oddali to w dzierżawę, w tym sezonie sami to uprawiali a teraz chcieli to spieniężyć, w kulturze czyli jaka zawartość próchnicy, pH itd, rzepak to roślina o bardzo dużych wymaganiach agrotechnicznych i wymagająca dużej wiedzy i troskliwego prowadzenia plantacji, Ty nie masz nic wspólnego z rolnictwem i chcesz wydzierżawić 200ha? sam czynsz to koszt minimum 200tys. zł + koszty uprawy 400-800tys. zł w zależności od rodzaju uprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Koszt czynszy równy dopłatom? To nikt tego nie weźmie. Kolega pisał ze na 200ha potrzebuje 7 tyślitrów paliwa i ponad 10 ton nawozów i do tego srodki ochorny roslin i materiał siewny, ale do paliwai materiału sa jakieś zwroty nie? Od najmłodszych lat pomagam wujkowi w gosp. czyli nie jestem lajkiem w tych sprawach aż takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Czynsz równy dopłatom to nie jest zbyt wygórowany. U nas trza jeszcze dopłacić z 800-1000 zł.

Paliwa potrzeba z 60 litrów na 1 hektar, i to raczej skromnie.

Saletry z 300-450 kg na 1 ha.

Środki z 200-500 zł na ha.

Jesteś laikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Autorze tego zacnego tematu. Zbliża się zima. Sanki już gotowe? Liście pozagrabiane? Chyba nie, skoro piszesz takie głupoty.

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Stasiek S jak masz pisać takie odpowiedzi to lepiej nic nie pisz, tego mod już nie widzi ze % sie należą dla pana wyżej.

Czyli 1800zł za hektar czynszu tak? To ciekawe kto to bierze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ktoś kto jest w stanie tyle zapłacić, czyli zarabia na tym co najmniej 50% więcej, ja jestem skłonny do dzierżawy za max 1200zł/ha, więcej mogę zapłacić wyłącznie za grunty w dobrej kulturze w niewielkiej odległości od mojego gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Chyba nie w "Kurierze Bytowskim" takie ogloszenie? ;p

@dentka17 nie obraz sie ale nie widze w przyszlosci Ciebie obrabiajacego te grunty. Masz skromne pojecie o kosztach, przychodach badz mozliwej oplacalnosci uprawy tych gruntow a to co koledzy z lawki mowia to wiesz mozna dac jako scenariusz do bajki dla Andersena gdyby sie tym jeszcze trudzil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj