Schadow

Przeróbka rozrzutnika na rozsiewać do wapna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Schadow    0

Witam. Chciałbym się zapytać czy ktoś próbował przerobić rozrzutnik do obornika na rozsiewacz do wapna jeśli tak to co trzeba kupić i czy w ogóle się to opłaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jaki rozrzutnik?

Po pierwsze- najlepiej żeby był hydrauliczny posuw podłogi.

Po drugie- żeby była z tyłu opuszczana burta przed adapterem żeby móc dawkować wapno

Po trzecie- adapter talerzowy który można zaadaptować z innego rozrzutnika lub zbudować od postaw.

 

Wszystko zależy ile masz do rozsiewania i ile trzeba by przerobić w rozrzutniku. Może lepiej kupić RCW :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Schadow    0

Właśnie tak się zastanawiam jaki był by mniej więcej koszt takiej przeróbki, i czy w ogóle by się to opłaciło, a co do rozrzutnika to mam jednoosiowy 3 tonowy. A co myślicie o zamontowaniu takiego silnika hydraulicznego http://moto.allegro.pl/silnik-hydrauliczny-orbitralny-bmp160-bmp-160-i2733076156.html ( to tego oczywiście talerze )

Edytowano przez Schadow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

W wynalazkach i udoskonaleniach ktoś takie coś zrobił obejrzyj strona 4 na dzień dzisiejszy może wykonawca coś ci podpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1825

Zastanawiam się nad takim doczepianym adapterem jak zrobił kolega z linku powyżej tylko na czym i w jaki sposób umocować te dwie tarcze aby się kręciły bo napęd to już się dorobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Jaki rozrzutnik?

Po pierwsze- najlepiej żeby był hydrauliczny posuw podłogi.

Po drugie- żeby była z tyłu opuszczana burta przed adapterem żeby móc dawkować wapno

Po trzecie- adapter talerzowy który można zaadaptować z innego rozrzutnika lub zbudować od postaw.

 

Wszystko zależy ile masz do rozsiewania i ile trzeba by przerobić w rozrzutniku. Może lepiej kupić RCW :)

Z racji rezygnacji ze zwierząt -> brak obornika, a także nastawiania się na uprawy polowe muszę trochę powapnować a jak znam życie zawsze będzie więcej do wapnowania niż się pierwotnie zakłada ;)

Stoi więc sobie ten rozrzutnik z Czarnej Białostockiej o ładowności 3,5tony, burty u spodu ciut skorodowane, podłoga druga ale tato znalazł maleńką dziurkę jak go mył więc pewnie za kilka lat wymiana, pneumatyka zdjęta, światła tylne też.

Sprzęt ogólnie nieumęczony itp. Opony idealne, nic nie pogięte itp.

 

No i do rzeczy. Zakup RCW - do 5 koła z transportem nic dobrego się nie kupi - albo po remoncie puszką farby albo strach oglądać.

 

Zastanawiam się podobnie jak twórca tematu czy dałoby się go jakoś przerobić na rozsiewacz do wapna.

Burty podwyższyć i zrobić drewniane aby nie rdzewiały lub ostatecznie metalowe, przednią siatkę wywalić, napęd posuwu mógłby zostać mechaniczny choć ciągnik z którym współpracuje ma gniazda hydrauliki zewnętrznej. Napęd talerzy - obojętnie, ewentualnie napęd telerzy mechaniczny a posuw hydrauliczny.

Czy da się jakoś w sesnsownych kosztach zrobić z tego RCW? Tylko tak aby jakoś to działało, powiedzmy że w tym roku posieję pewnie granulat wapna ale wolałbym wapnować co 4 lata raz a porządnie (rzepak).

Sprzedawać rozrzutnika szkoda bo nie jest skatowany ale nawet obecnie nie pracuje 10 godzin rocznie i stoi.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1825

Ja już sobie ramę mniej więcej obmyśliłem jak miała by wyglądać złomu nie brakuje jest z czego pospawać, napęd poprzez przykładnie kontową następnie poprzez koła pasowe i pasek.

Tylko jak na razie właśnie nie mam koncepcji na czym zamocować te talerze

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Myślę,że Ci pomoże ten filmik w czymś

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

no popatrzeć można ale gdybym miał robić to:

- z tyłu klapa do regulacji dawki i zabezpieczenia wapna bo jednak jeździ się po drogach publicznych,

- tarcze wysiewające ciut dalej wysunięte żeby wapno trafiało na tarcze a nie poza nie,

- coś w skrzyni do odsiewania większych brył (bo może się to przydać)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

NApęd tarcz powinien być pod nimi, bo od niego się odbija wapno i ląduje za tarczami. No i klapa by się przydała do dozowania ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

tylko można zrobić zwężkę jak tutaj ale pod lekkim kątem aby przy przesuwie taśmy wapno nie spadało poza tarcze i lądowało od razu na ziemi.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

przylacze sie bo to samo po glowie mi chodzi. jak rozwiazac problem rownomiernego posuwania tasmy? oryginalnie tasma posuwa sie skokami, da sie to regulowac? u mnie niestety ta regulacja nie dziala i nie wiem w jakim stopniu mozna to robic.

na w/w filmie widac ze to najwiekszy problem z przerobionym rozrzutnikiem.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

czyli zamiast tego calego mechanizmu przesuwu musialbym zastosowac silnik hydrauliczny, mozecie napisac jakiego powinienem szukac?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Witam.

Jak myślicie - sprawdzi się dołożenie żmijki do rozrzutnika obornika i wysiew kredy pylistej? Mam rozrzutnik w dobrym stanie i nie używam go już, bo brak hodowli, a sprzedać szkoda. Oczywiście przerobienie tylnej burty, uszczelnienie itd. Wapno będzie czyste i suche (kupuje w big-bagu). Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

RCW też mam, tyle, że wysiew normalnie na talerze. Jeszcze przemyślę sprawę, w razie czego żmijkę założę do RCW. Chyba, że kupie od razu Amazone z wysiewem żmijkowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj