Famer21

Brona talerzowa? Proszę o pomoc wybór

Polecane posty

Famer21    6

Witam. Ostatnio słyszałem jak ludzie mówili i widziałem w polu jak ludzie pracowali czymś w rodzaju brony talerzowej. Szukam w necie podobnej do tej co widziałem w polu jak rolnik pracował nią w polu, ale nie mogę znaleźć takiej samej lub bardzo podobnej. Składała się ona z 1 części chyba rząd talerzy bardzo blisko siebie, kawałek pola przejechany nią wyglądał jakby podorywka i uprawa jednocześnie. Słomki nie było widać prawie, ziemia wyglądała jakby po podorywce i wyrównana jak "zagarniaczach" w siewniku. Wybaczcie słownictwo, ale nie wiem jak sie dokładnie nazywają te części. Jeden rolnik powiedział, że po skoszeniu zbożna, przejeżdża tą maszyną i potem odrazu siew, a raz na 2 lata orka. Drugi znowu miał podobną, ale rozkładaną i już w dwóch rzędach, ale równiez talerze bardzo blisko siebie. Wie ktoś może o co mi chodzi :) ? Szukam tego i nie moge znaleźć takiej samej lub bardzooo podobnej. Hmm wiem tyle, że bardzo ciężka maszna, i potrzeba mocnego traktora do tego minimum 120koni.. Z traktorem nie ma problemu w Fendcie 712 by szła, ale no maszyny nie potrafie znależć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Nie, tą widziałem, ale właśnie nie taka. Tamta miała talerze płaskie zakończenia i były one prosto ustawione nie pod kątem. Rezultat po przejechaniu był taki, że te talerze "przecinały"? ziemię, a z tyłu blisko za nimi coś w rodzaju rolki uprawnej. Kurcze żałuję, że nie miałem aparatu.. ;/ Musiała dość głęboko ryć w tej ziemi, bo pole wyglądało jak po podorywce, a nie po gruberowaniu..

 

Z przodu miał coś podobnego do tych talerzy co ta maszyna ma z tyłu, tyle, że bardzo blisko siebie bliżej niż te na zdjęciu:

http://adrianolek.co...iw=1280&bih=642

 

a z tyłu to co ta ma z tyłu podobne:

http://www.korbanek....a_xrvp_165.html

 

Że też nie znam fachowej nazwy i tak błądze wpisujące różne nazwy...

Edytowano przez Famer21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Nie, nietety nie :) To było na podnośnik nie na kółkach, wyglądało jak wał z prostymi talerzami blisko siebie, a w rzędzie takie pierścienie uprawiające.. szerokie ok 2,8 metra. Ale praca z ta maszyną jak marzenie. 3w1 w sumie. Bo w ziemie dość tak te talerze wchodziły, a druga rolka uprawiała ziemie i efekt po przejechaniu jak po sianiu.. Ziemia czarna, wyrównane, a raz przejechane. Tylko dość ciężki sprzęt, dość masywnie wyglądało (ok 30 talerzy w odspękach ok 8cm), a za talerzami na mocowaniu rolka z piercieniami uprawowymi cambella chyba.. Case mx150 miał trochę roboty z tym dość wył ciągnik..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Kurcze namieszania Wam narobiłem, sorry chłopaki. Ale byłem pod wrażniem jak za 1 razem zrobiło się prace za 3 razy.. Bez podorywki/gruberowania, uprawania i orania, ziemia tak przygotowana, że siać można było.

FInn i razor, Nie ;/ to okrągłe talerze były, okrągłe zakończenia jak talerz kuchenny, a z tyłu wał uprawowy pierścieniowy jak w campbella..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

to może namaluj nam jakiś szkic... bo każdy z nas ma inną wyobraźnie... ;) wtedy bedziemy wiedzieli czego i jak to może wyglądać bedziemy szukać...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Staram sie znaleźć w necie coś podobnego, ale nic z tego. Pewnie ma to odpowiednią nazwę, ale nie znam jej..

Miała ona takie talerze jak w tej maszynie po środku tylko, że było ich więcej i gęściej ustawione, tworząc coś w rodzaju dwóch talerzy razem złożonych środkiem do siebie. tj. weźmy 2 talerze i ułóżmy jeden na drugi i zrobi się taki "bęben" a w nim jakieś 4-5 cm przestrzeni i to przecinało ziemię, a szła głęboko dość..

http://www.maszynyfa...rowy_p_107.html

 

a druga część, za tym wałem talerzowym wyglądała podobnie do tego Cambrigde

http://www.agrofoto....51_40_11328.jpg

 

Całość była złączoną w 1 maszynę, w kolejność, pierw talerze, potem ten wał. ok 3 metrów szerokie, i dość masywnie wyglądało..

Maszyna szła dość głęboko, ziemia wyglądała jak po orce czy podoryce i równiótka, idealnie wyrównana jak po siewie po zgarniaczach z maszyny.. Brak słomki, bryły nic. Co prawda szła w mocnym ciągniku, i też miał co ciągnąć, więc zakładam, że dość ciężka.. Słyszałem, że gość robi w ten sposób, że po skoszeniu pszenicy, jęczmienia przejżdża tak maszyną i potem prosto do siewu.. Wydaje mi sie to przesadą, bo ok szła głęboko, ale nie tak jak orka (20-30cm).

Edytowano przez Famer21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

no kolego... nie wiem... nie mam pojęcia jak to może wyglądać a tym bardziej jak się nazywa... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

Catros chyba też odpada.

A jakieś inne poszlaki? Kolor, oznaczenia, jakieś odczucia co do wieku?

 

Te talerze były ustawione równolegle do kierunku jazdy?

Miały jakiś napęd, czy działały biernie?

Edytowano przez mf255

NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Ustawione do kierunku jazdy prosto. Bez napędu, tak jak rolka zagarniacją w gruberze. Kolor czerowny, bordowy. Firmy nie wiedziałem za duża odległość patrzyłem z dali, jak zobaczyłem jak wygląda ziemia, pole po przejechaniu kawalka ziemi raz to byłem w szoku.. Wygląd jakby sie spodorowało i uprawiło bronami (a przy tym zostają bryły, a tam brak). Napędu nie miało, wchodziło w ziemie ok ja wiem..15cm, i pozostawiało takie hmm paski, naciecia w ziemi..

Nie, nie catros, on ma z tymi takie zagarniacze i pozostawia bryły..

Nic szukam dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

http://www.akpil.pl/pl/produkt/107

 

Sam taką kupie, wcześniej były zdjęcia ze ścierniska, lub mylę się i te zdjęcia raczej filmik na YT widziałem, ale bajka.

 

 

To nie ten filmik ale efekt bajka i po qq!!


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

tomek73, niedaleko miejscowości, gdzie wujek mieszka. Tylko, że głupio jest się spytać gościa co to za maszyna.. Szukam aż znajde.NA 100% to nie polska maszyna, pierwszy raz widze, że tak ziemie przewórciło jak podorywka i uprawiło lepiej jak brona.. Koszt by nawet nie mial wielkiego znaczenia i 60tyś by sie dało spokojnie jeśli taki efekt ma być po 1 przejechaniu ścierska po pszenicy, jęczmieniu.. A w necie tego wszytkiego jest od .... tyle różnych maszyn..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

Mi się to uparcie kojarzy z jakąś maszyną do strip till'u lub czymś takim.


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

tomek73, ale mnie tam w okolicach wszyscy znają z pól jak kosze zboże u wujka czy usługi robie, czy traktorem, ja bym pojechał mi to dumy nie szarpie, ale wujek i dziadek by sie ze wstydu spalili, że o takie coś pytają czy ja zapytałem - eh tak to jest na wsi. Samemu trzeba kombinować, a potem może sie tym chawlić, ale nie pytać o to..

W sumie to nie jest ważne poprostu piękna robota tym jest, ale no będę szukał tego. Jak znajde pokaże na forum o co chodziło żebyście sami mogli wyprobować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

U nas takiego problemu nie ma.

Ale co myślisz o tej z Lemkena. Koło nas takie mają i pięknie robią Pole op wjechaniu w ścierń wygląda jak po uprawie, równiuteńkie żadnych górek i nierówności. Fakt że 6 metrów i Case 450km.

Sąsiad ma podorywkowy farmeta triolenta z dwoma wałkami z tyłu i w podorywce dość robi, ale pod siew to ładnie wychodzi.Jednak wałki robią robotę.

Ja mam Crosa z Uni pół zawieszanego, i po tym wale oponowym rewelacji nie ma. Najlepiej jak przed siewem uprawie jeszcze kompaktorem.

Myślę nad założeniem wału za kołami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Farmer a co ty taki wstydliwy ? Trzeba było iść do chłopa na pole i popatrzeć (w pysk by ci nie dał a jakby nawet, morda nie szklanka ) zapytać a nie teraz szukasz igły w stogu siana.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

A jak nie, to chociaż z partyzanta zdjęcie tego zrobić, łatwiej by było :P


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj