therider

john deere 6105D czy zetor forterra 105

Polecane posty

therider    7

zastanawiam się który z tych będzie lepszy, proszę o pomoc.

(sorry chodziło mi o john deere100 D)

Edytowano przez therider

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Ja brał bym jd. Jednak zetor nigdy nie dorównał jd no i jeszcze te Forterry, dopóki ich nie było tylko te stare zetory z roku 90 było wszystko dobrze, zakład nieźle się prowadził dopóki nie wprowadzili Forterry. Stoję przed podobnym dylematem JD czy Fendt ale biorę fendta, a tobie radze wziąć JD

 

1. Twój post nie wnosi nic konkretnego do tego tematu.

2. Dopóki pisze się razem i przez ó

3. Kiedy Zetor produkował samochody dla Opla?

Edytowano przez danielhaker
błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Tylko tak zetor ma półbiegi a ten model JD jak sie nie myle nie ma ich tylko ma rewers elektrohydrauliczny , półbiegi to jest ważne w pługu i transporcie dobrze sie sprawdza w zetorze ehr a w Jd brak plusem dla Jd jest to że ten jest mechaniczny ale jest wąski i wysoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Ten jeleń prawie nic nie ma, jedyna jego wyższośc to rewers EH i sprzęgło mokre (może jeszcze CR)

Jak dla mnie skrzynia o 9 przełożeniach w ciągniku około 100KM to jedno wielkie nieporozumienie <_<

Ogólnie ta seria skierowana chyba jest do ludzi ślepo zamaptzonych w ta marke

Osobiscie wolałbym nawet Farmtraca 7100 czy Pronara 5236 lub 5135 jak tego JD bo chyba w podobnych pieniądzach będą :D


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

kamin60 jeszcze nie ma w sprzedaży zetora frontera, A JD o 9przełożeniach i mechanicznych rozwiązaniach jak w c-360 to lekka lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Ja bym brał zetora jednym słowem tego JD nie chciałem nie chce i nie bedę chcieć tego modelu dla mnie on odpada zetor mi sie zdaje w tym starciu wygra samymi przełożeniami to ja mam 75koni ciagnik i mam 12 do przodu i do tyłu a nie 9 :P trochę różnicy jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

ja mam forterre z 2008 roku mam zrobione 4 tys. godzin i chodzi jak burza a jd to seria 6030 raczej ale to już sporo droższe traktory a zetorem całkiem przyjemnie się jeździ ja polecam zetora a ze starymi zetorami (10145) mam raczej złe doświadczenia i teraz znowu kupił bym forterre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ReMeK8250    30

Ja też uważam że Zetor może być dla ciebie lepszy ale weź Forterre HSX no chyba że cenowo Ci nie pasuje. Jednak 30 przełożeń w przód i 30 do tyłu to już coś podobno rewers w nich chodzi rewelacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
therider    7

ten ciągnik będzie miał sporo roboty bo będzie musiał pracować z:

pług unia tur 4x35 a w przyszłości jakaś obrotówka z resorem,

agregat unia kombi 3.7

talerzówka unia cut 3.2

joskin 8400

tytan 8

prasa new holland 6090 crop cutter

i transport przyczepa 10t

a jak jest u nich ze spalaniem?

a może jakiś inny będzie lepszy?

budżet mam do 150 tyś netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

Na twoim miejscu brałbym Forterrę lub Forterrę HSX. Ten JD to w skrócie jedno wielkie nieporozumienie. Oglądałem go u dealera jak zamawiałem R-kę. Siłowniki na podnośniku są mniejsze niż w moim. Jak bys chciał już koniecznie coś z Jeleniem to 5100M lub 5100R, ale na pewno będą droższe od Forterry.

Pozdr.

Edytowano przez lukas15

Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Ale do tego lżejszy bezie ten JD M,R 4 napewno nie pociagnie 4 skib w cięzkich warunkach i ciężkich glebach ale napewno lepszy od serii D przy tych maszynach co masz to półbiegi bedą dobrym rozwiazaniem ja bym brał Zetorka ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Forterra HSX jest fajna ale najmniejsza 100-konna to wydatek 160 tyś netto patrząc na allegro, może zastanów się nad Proximą Power 110 tylko pytanie jaka ta obrotówka ma w przyszłości być, 4 skibowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

Tak samo jak wszyscy powyżej, na Twoim miejscu zainteresowałbym się Forterrą lub Forterrą HSX bo ten John Deere jest trochę przegięciem. Wystarczy sobie porównać dane techniczne obu ciągników. Z serią 5M to John Deere świetnie trafił bo ta seria jest chętnie brana ze względu na korzystną cenę względem wyposażenia ale 6D już tak się nie przyjmie jak 5M.

6D to nie jest to samo co 6030. To są całkiem inne ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj