pablo121

deutz fahr cz renault czy same

Polecane posty

pablo121    0

Witam wszystkich! Chciałbym się spytać co sądzicie o ciągnikach marki deutz fahr, renault i same.Chciałbym się dowiedzieć jak one się sprawują ile palą,jak z częściami i naprawą ,jaki polecacie chodzi mi żeby miał tak od 80 do 90 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Witam!!

Ja też próbuję się coś dowiedzieć na temat Deutza, ale jakoś nikt nie podejmuje mojego tematu. NMie wierzę,że nikt nie ma nic do powiedzenia.

Z tego co ja się orientuję to SAME jest robiony na podzespołach DEUTZ-a. Deutzy chwalą za niskie spalanie i trwałość,ale mają jakieś cisnieniowe smarowanie skrzyni biegów. Ja szukam coś około 100KM.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Z własnego doświadczenia poleciłbym Deutz Fahra. Przede wszystkim mocny, solidny ciągnik. Jak na swoją klasę to mało pali. Oryginalne części może są droższe niż do Ursusa ale wytrzymałe.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

Same, Deutz, Lamorgini. Te same ciągniki różniące się kolorem maski.

Do 100KM z oferty Deutza są 2 rozsądne opcje - Agrotron K410 lub Agrofarm 420.


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Może nie tylko kolorem ale także wykonaniem (jakością).


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Z tego co ja się orientuję to SAME jest robiony na podzespołach DEUTZ-a. Deutzy chwalą za niskie spalanie i trwałość,ale mają jakieś cisnieniowe smarowanie skrzyni biegów. Ja szukam coś około 100KM.

 

Obecne Same, Lamborhgini, Hurlimann i Deutz-Fahr to są te same ciągniki, składane z tych samych podzespołów rózniące sie jedynie marką i kolorem :P

Ale jeśli chodzi o ciągniki z lat 80 to jest juz coś innego bo Deutz-Fahr chyba dopiero w 1995r dołączył do koncernu Same twoząc SDF :)

Co do samych DF to jeśli chodzi o te starsze - wiatrem chłodzone - to sa dobre, proste maszyny natomiast o nowych rózne opinie sie słyszy :huh:

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

50 tys zł brutto mam rozumieć?

No w tych pieniążkach możesz poszukać Agrotorna, Agroplusa. Ciągnika z końca lat 90, lecz za te pieniążki nie będzie nic cudownego, chyba, że jakiegoś DX'a chcesz, ale to konstrukcja nieco starsza. Standardowo należy zwrócić uwagę na wycieki, prace silnika, działanie EHR (o ile jest).


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

A jeżeli chcesz coś starszego to polecam serię DX. Stabilna, mocna budowa, z elektroniki to tylko światła, jak na tamte lata to bardzo komfortowy. Bez problemu zmieścisz się w budżecie.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

, z elektroniki to tylko światła, jak na tamte lata to bardzo komfortowy.

Światła to elektryka!!! Z elektroniki to były wersje z elektronicznimi wyswietlaczami, EHR i PowerShiftem :)

 

50 tys zł brutto mam rozumieć?

No w tych pieniążkach możesz poszukać Agrotorna, Agroplusa. Ciągnika z końca lat 90,

Za tyle to juz bedzie padaczka a nie Agrotron - Agroplus podobnie :P

Sensowniejszą opcja jest AgroPrima i AgroXtra lub ewentualnie AgroStar jak cos bardziej ubajerowanego :D


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2511    6

ja polecam agroprima 4.51. posiadam takiego i nie narzekam jak do tej pory. jak na razie uważam że jest dość ekonomiczny na pusto pali niecałe 4 litry na godzinę podczas zwożenia słomy to 5 litrów nawet nie przekroczyłem a ciągam około 8 ton słomy. w pługu 4 skiby obrotowy ustawiony na 160 cm dawał radę na 4 klasie ale to już trochę ciężko miał spalał koło 13 litrów na hektar w agregacie uprawowo siewnym 3 metry też nawet dał radę ale takie wielkości to za duże do tego ciągnika taki agregat to 2,7 wystarczająco i ładnie będzie śmigał a pług to jakieś 3 skiby obrotowe wystarczy. jedynie to trzeba uważać na żeberka na tulejach silnika bu się nie zapchały bo wtedy będzie się grzał, jeśli będą czyste to dobry olej lać tylko i w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Czemu agregat 3m to za dużo? Dx 4.50 chodził z Famarolem o tej szerokości bez żadnych problemów ba wcześniej ciągał go Zetor 5340 :D Ale jesli masz na mysli np: Aresa z 3 rzedami zębów to co innego ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2511    6

no może trochę źle się wypowiedziałem chodziło mi o to że w świeżo zaoranej ziemi to może mieć trochę ciężko gdyż będzie się topił i ciężko będzie miał natomiast na wiosnę po ziemi zaoranej na zimę to da sobie radę gdyż ziemia jest wtedy dobrze że tak powiem zleżała może inaczej ubita to wtedy chodzi prawie po wierzchu ale to i tak czuje obciążenie a nie na tym polega żeby zrobić w ziemi agregatem aby powierzchni lecz ją dobrze wymieszać i ubić a do tego to już potrzebne jest trochę mocy bynajmniej tak mi się wydaje i tak uważam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mamjuzdosc
      Witam, Jaki powinien być luz zaworowy w silniku Deutz 1000.6 AT 130KM, traktor Same Antares II 130 Turbo?
      Nie znalazłem nigdzie konkretnych informacji na ten temat. Pozdrawiam.
    • Przez JasiekAgriculture
      Witam mam problem z ciagnikem same Explorer 60 88r mam spory luz na pedale sprzęgła przez co rewers wchodzi ciezkawo z lekkim zgrzytem wie ktoś może jak podregulowac pedał lub co innego zrobić? 
       
    • Przez gogo500
      witam posiadam ciagnik same laser 90 i mianowicie co uzupełnie olej w silniku do stanu max pojezdze pare dni i oleju  nie  ma ciagnik  nie kopci a zauwazułem ze zwieksza sie stan w tylnich zwolnicach co moze sie dziac??
    • Przez Kargul652
      Witam. Mam problem z ciągnikiem same iron 150s a mianowicie sam w czasie jazdy, pracy przy wyłączonym napędzie i blokadach, z balastem i bez, oś sama podnosi się i opuszcza,co to może być za przyczyna? 
    • Przez Rafał11
      Witam, otóż dziś zauważyłem w moim Same że kopci na niebiesko. Gdy wyciągam bagnet oleju na odpalonym silniku nie wygania oleju po odkręceniu nakrętki od wlewu oleju też nie wygania oleju. Jak dodam gazu ciągnik ma normalny dźwięk chodzi ładnie równo pracuje. Czym może byc spowodowane że kopci na niebiesko??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj