Zaloguj się, aby obserwować  
Heniekii

Dostarczenie kombajnu przez dilera

Polecane posty

Heniekii    2

Koledzy mam taki problem ze diler mial mi przyprowadzic kombajn na podworko i on chce to zrobic tylko ze na mojej polisie oc,ac i do tego mam mu wystawic upowarznienie ze ich upowarzniam do dostarczenia kombajnu do mnie.

A mi z nowu to sie niepodoba bo myslalem ze to oni ubespiecza ten przejazd i w razie jak cos sie stanie to wtedy mnie nic nieinteresuje(tak jak jest to z przejazdem ubespieczonym na lawecie)

macie jakies doswiadczenia bo nie wiem co zrobic dzwonilem do ubezpieczyciela sie poradzic ma w poniedzialem dac mi znac jakie ida konsekwecje za daniem dilerowi upowaznienia przejazdu na mojej polisie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1512    0

kolego pracowałem kiedyś jako kierowca i wiem, że za towar odpowiada przewożnik od załadunku aż do chwili odbioru przez odbiorce.Więc w twoim przypadku też tak to powinno wyglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

nie wiem jak wam ale mi to dziwne sie wydaje...na moje to do czasu odbioru oni odpowiadaja za sprzet...

 


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

a ma ktos jakies doswiadczenia z dostawy sprzetu przez dilera do siebie na gospodarstwo?jak to wygladalo od strony prawnej.

 

Bo tak jak pisalem wyzej oni chca mi go przyprowadzic tylko ze na mojej polisie oc,ac a mojim zdaniem to oni powinni wziasc odpowiedzialnosc na siebie

 

znowu na lawecie przywiesc go niechca bo wiadomo koszty chodz jak rozmawialismy o dostarczeniu maszyny to rozmowa tyczyla sie lawety tylko ze nigdzie tego niemam zapisane moja winna tak to jest jak zakupy robi sie podczas siania rzepakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Z lawety to raczej tylko na serwis wjedzie. Muszą go przygotować, poskręcać posprawdzać z jeden lub dwa dni. Mi NH dobry dzień skręcali i sprawdzali.

A z serwisu to ty raczej powinienieś go ubezpieczyć Żeby na drogę wyjechać, zwłaszcza że już faktura będzie, i to już będzie twój kombajn. Jeśli nie chcesz jechać nim do domu to musisz wynająć kierowcę, z uprawnieniami do prowadzenia kombajnu.

Jak samochód się kupuję to do domu raczej nie przyprowadzają.

Osobiście nie dziwie się dilerowi a ty chcesz całą odpowiedzialność na dilera zrzucić, razem z kosztami.

Po drugi nie trzeba mieć polisy AC, tylko OC za 40 zł wystarczy wykupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

tomek73

 

widze ze chyba nieczytales tematu dokladnie

 

1diler podjol sie dostarczenia mi kombajnu na lawecie w cenie zakupu wiedz jest to oczywiste ze mam i dostarczyc kombajn wpelni przygotowany do pracy a nie w 3 kartonach

 

2kombajn ubespieczylem juz dawno bo p..... sie z jego przyszykowaniem i stolem dobry miesiac

 

3 ja na nikogo niechcem zrzucac odpowiedzialnosci diler w ustaleniach sam sie tego podjol w cenie zakupu a teraz on prubuje ciac koszty a nie ja bo mila byc laweta ubespieczona a jest prowadzenie kombajnu na kolach i na moim ubespieczeniu

 

4 masz 39 lat a kombajn warty prawie 500tys bys uzytkowal na samej polisie oc wartej 40zl?wez mnie nierosmieszaj a wrazie nieszczescia z winy operatora to co?500tys w bloto?ubespiecz tak swojego nh i nie doradzaj innym bo nic ciekawego nie masz do przekazania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

masz na umowie zapis że dealer ma Ci go dostarczyć na lawecie? Zasięgnij opinii pierwszego z brzegu radcy prawnego, powinien coś doradzić a Ty rządaj/upieraj się od dealera transportu na lawecie.

 

Mi ładowarkę też dostarczyli, a że stała w Wieliczce w oddziale IH to mnie to nie interesowało, wszystko przywieźli bez marudzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A to zwracam honor. Za mało szczegółów podałeś.

Napisałeś że "Myślałem że oni go ubezpieczą i przyprowadzą"

Czyli tak jak by nie był wcale ubezpieczony i ty myślisz że oni go ubezpieczą.

Masz kombajn ubezpieczony, więc tylko ubezpieczenie lawety wchodzi w grę.

A ty dogadany byłeś że poskładają, uruchomią i przyprowadzą pod dom.

40 zł można wykupić samą polisę oc na przejazd.

 

Kombajn zapłacony, ubezpieczony, poskładany, uruchomiony, czyli twój jest a nie dilera, tylko odebrać.

A tu im nie chce się i kombinują, Pewnie dogadałeś się ustnie i teraz to wychodzi.

 

Kolega ma sposób na takie sprawy. Jak coś ktoś mu powie, np. w banku że ma tylko 5 dokumentów przywieść, to każe ta napisać i podpis z pieczątką, jak potem urzędniczka zażąda jeszcze czegoś to wyciąga ten papier i każe jej jechać i załatwiać za niego.

 

Daleko masz do tego dilera, i jaka marka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

do dilera mam 50km a problem lezy w tym ze teraz zrobili autostrade a niema drog wzdluz autostrady alternatywnych sa odcinkami a puzniej trzeba kombinowac a taka maszyna jak sie pomyle to gdzie zawruce?to nie ciagnik bo tak bym sam go przyprowadzil a na dodatek musze przejezdzac przez sam srodek miasta ktorego ludnosc wynosi 125tys bo juz innego sposobu zeby nie jechac autostrada nie ma i tez niewiem czy mnie by nieshaltowali ciagniki tam jezdza ale kombajn ktory ma 3,7 szerokosci i 4 wysokosci to nie widzialem i dlatego wlasnie dogadywalem sie z dilerem zeby on go dostarczyl

 

tak jak pisalem wyzej ustalenia ze mi go przywioza na lawecie nie mam zapisanego w umowie,a oni kreca ze kazdemu dostarczaja kombajn jak juz to na kolach i na jego ubespieczeniu i jeszcze upowaznienie trzeba im wystawic a na lawecie to kola musza odkrecac i kupe czasu tak sie tlumacza ale teraz bo porzedtem bylo to mozliwe

 

jedno jest pewne sam jestem sobie winny ze nie zapisalem tego w umowie a oni to wykozystoja na swoja korzysc

 

jest ktos na tym forum kto ma podobny problem?

Edytowano przez Heniekii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

tomek73

 

widze ze chyba nieczytales tematu dokladnie

 

1diler podjol sie dostarczenia mi kombajnu na lawecie w cenie zakupu wiedz jest to oczywiste ze mam i dostarczyc kombajn wpelni przygotowany do pracy a nie w 3 kartonach

 

2kombajn ubespieczylem juz dawno bo p..... sie z jego przyszykowaniem i stolem dobry miesiac

 

3 ja na nikogo niechcem zrzucac odpowiedzialnosci diler w ustaleniach sam sie tego podjol w cenie zakupu a teraz on prubuje ciac koszty a nie ja bo mila byc laweta ubespieczona a jest prowadzenie kombajnu na kolach i na moim ubespieczeniu

 

4 masz 39 lat a kombajn warty prawie 500tys bys uzytkowal na samej polisie oc wartej 40zl?wez mnie nierosmieszaj a wrazie nieszczescia z winy operatora to co?500tys w bloto?ubespiecz tak swojego nh i nie doradzaj innym bo nic ciekawego nie masz do przekazania

to ty chlopie myslales ze ci jeszcze ac za pare tys diler wykupi :lol: wez sie ogarnij chlopie,kupiles kombajn masz fakture i ubezpieczenie to twoja broszka.na lawecie to ci przywioza jak masz to w umowie zakupu i na ubezpieczeniu ladunku (przewaznie od 100 do 300 tys zl) bez urazy ale tak jak ktos pisal prubujesz wszystko zrzucic na dilera a tego nik nie lubi.ps. wez troche ogarnij pisownie i mowe bo jak ktos idzie zalatwiac interesy i mowi "niechcem" i "ubespieczenie" to nie dziwne ze olewaja takiego goscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

szmergiel

 

jak pisalem chcialbym zeby wypowiedzial sie ktos kto mial taki problem,a twoja wypowiedz przypomina mi wujka dobra rade ktora nic nie wnosi a jak wnosi to rade mozna wrzucic do smieci

 

pisze z bledami ale ty czytasz z bledami tak jak bys mial downa

 

cala gra rozgrywa sie wlasnie o to ze diler sie podjol dostarczenia do mnie kombajnu i mi to powinno wisiec jak on go dostarczy ale przez ten czas to on powinnien byc odpowiedzialny za niego a nie ja i moje ubezpieczenie.i co ma do tego fakt ze mam fakture i ze jest moj?moj to on bedzie dopiero jak diler mi go dostarczy i podpisze protokol odbioru a do tego czasu to diler powinien w calosci ponosic za niego od[powiedzialnosc jak by wynajol lawete tak jak milo byc to by niebylo tego tematu i taki debil jak ty nie musial by tu sie odzywac

 

ja wykupilem juz dawno ac i oc wiedz co ty pie... ze chcem zeby mi go ubezpieczyl?on powinnien go tylko ubezpieczyc od ryzyka zwiazanego z transportem do mnie i to wszystko

 

a to ze nie mam tego w umowie to wiem ze jestr to moja wina i pisalem to juz wczesniej kilkakrotnie

 

wiedz nastepnym razem przeczytaj caly temat a potem doradzaj innym bo takiego goscia jak ty to ja mam gleboko w d*pie ktory niema zamiaru nic doradzic tylko gardzic kims i pisac cos co juz tu wszyscy wiemy

 

jak czytam wypowiedzi takich ludzi jak ty to niewiem po co te forum?mialo byc niby po to zeby sobie pomagac ale ta idea chyba juz wymarla

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

dziekuje koledzy za dobre chceci kombajn dojechal i jest wszystko ok

ide go opic zeby dobrze chodzil

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
egal    22

Zle poszedles do tematu. Trzeba bylo im niczego nie podpisywac. W razie wpadki- wypadku itp. poprostu nie podpisujesz protokolu zdawczo-odbiorczego i finito.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

egal

 

kolego przeczytaj moj post wyzej to zrozumiesz ze ja protokolu im nie podpisalem tylko dopiero jak mi go dostarczyli na gospodarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj