Polecane posty

crystal169    12

Witam, mam zamiar kupić nowy ciągnik case 185 -200KM chciałbym się dowiedzieć od właścicieli tych ciągników jakie mają spalanie przy orce z jakim pługiem, i czy są warte polecenia , a może jakieś inne propozycje proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jest u mnie teraz puma chyba 180 na testach, jutro rozkminie mniej wiecej jak wyszła w orce, i w ogóle jak się sprawuje :) jak nie zapomne to Ci napisze ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasko    17

Witam, mam zamiar kupić nowy ciągnik case 185 -200KM chciałbym się dowiedzieć od właścicieli tych ciągników jakie mają spalanie przy orce z jakim pługiem, i czy są warte polecenia , a może jakieś inne propozycje proszę o pomoc.

 

Jestem właścicielem Pumy 210 z rocznika 2010 ze skrzynia Full powerschift 19ECO ciągik posiada:

-monitor AFS 300 w podłokietniku,

-5-elektrozaworów hydraulicznych,

-dodatkowy dżojstik w podłokietniku do sterowania przednim TUZ lub tylnimi elektrozaworami lub ładowaczem czołowym,

-4 prędkości wałska WOM 540,540ECO,1000, 1000ECO

-resorowana przednia oś

-reflektory ksenonowe

-opny 600/60/30 i 710/65/42

-pompa hydrauliczna o wydatku chyba coś 150 lub 160 litrów/minutę

-elektryczne lusterka

 

W tej chwili ciągik ma przepracowane 2100 MTG i uzywany jest do presowania dużych bel słomy 180cm trochę uzywamy go w transporcie ale głownie do bardzo ciężkich prac polowych orka (pług fortschrit 6 korpusów), siew (agregat uprawowo-siewny 4,6 metra ATLAS do tego za siewnikiem siewnik mazur 4,5 metra z redlicami talerzowymi - waga zestawu to 6 ton z pustym siewnikiem i dodatkowo na przednim TUZ-ie kultywator o szerokości 4,5 metra wuwczas waga pustego zestawu bez zboża 6,8 tony, uprawa scierniska broną talerzową KUHN DISCOWER 5,2 metra - 6 ton z wałem)

 

W orce pali od 15-22 L/ha w zależności jak głeboko jaka klasa ziemi itp.

W siewie pali 6-7 L/ha z samym agregatem uprawowosiewnym z tyłu ciągnika jak doczepie kultywator na przedni TUZ-ie do spalanie rośnie do 9-10 L/ha

Z brona talerzową pali 7,5-9 L/ha

 

Spalanie było sprawdzone pod dystrybutorem paliwa i według wskazań komputera pokładowego na chwilowym zużyciu oraz średnim zużyciu paliwa na ha.

Wskazania komutera są bardziej jak dokładne.

 

Ciągnik bardzo dobry polecam każdemu ale ciągnik ten moze być wyposażony w najnowsze osiągnięcia współczesnej techniki i jeżeli lubisz, umiesz obsługiwać i nie boisz się obsługiwać wszystkich pokładowych systemów jakie dała fabryka (a jest tu wszystko co mają najnowsze i największe modele JD i F) to jest to jeden z najlepszych ciągników na rynku.

 

Przed kupnem ciągnika sprawdziłem na testach wszystkie liczące się marki ciągników łącznie z bliźniaczym New Hollandem T7000 i stwierdziłem ze Case Puma daje najlepszy komfort pracy i najlepsze wyposażenie ciągnika w tych pieniądzach. Bo jak chcesz wyposażyć John Deera lub Fendta we wszystko to co możesz mieć w pumie to musisz dać minimum o 100 tyś zł więcej, a 100 tyś zł różnicy nie zwróci się nigdy.

 

Jeżeli się zdecydujesz na Pumę to polecam aby wziąć:

-resorowaną oś

-monitor dotykowy wbudowany w podłokietnik i są dwa AFS 300 lub AFS 700 ten ostatni jest dużo droższy i jest większy ale moim zdaniem bez sensu jest przepłacać.

-jak będziesz używać womu warto wziąć cztery prędkości daje bardzo juże oszczędności na paliwie.

-reflektory ksenonowe są dwa rodzaje może być tylko jeden centralnie na środku maski lub dodatkowo robocze na kabinie z przodu dwa i z tyłu kabiny też dwa.

-ramę silnika.

 

Resorowana oś ma trzy stopnie twardości (soft, normal, hard) ustawiane z poziomu podłokietnika - piękna sprawa.

W monitorze dotykowym masz wszystkie informacje o ciągniku i tysiące innch. W tym monitorze jest wszystko samych zużyć paliwa jest tyle rodzajów że więcej uż chyba nie można (zużycie paliwa: chilowe na/ha, chwilowe na godzinę, średnie na ha, średnie na godzinę, chwilowe na kilometr drogi, średnie na kilometr drogi, zużycie paliwa od startu zuzycie paliwa podczas drogi, łączne zużycie paliwa, na ile godzin zostało paliwa w baku, na ile kilometrów zostało paliwa w baku i na ile ha zostało paliwa w baku)

Dodatkowo w monitorze możesz ustawic sobie przepływy oleju na każdym zaworze hydraulicznym czasy przepływów możesz wpisać do pamięci monitora nie zliczona ilość maszyn jakie posiadasz w gospodarstwie możesz wpisać do pamięci wszystkie pola jakie masz w gospodarstwie wówczas pokaże Ci ile paliwa na jakim polu spaliłeś. Możesz ustwaić i dowolnie zmieniać zapisane 30 różnych funkcji jakie wykonujesz na uwrociu pola i ciągnik to później sam wykona no i możesz dowolnie zmieniać wygląd monitora oraz to co chcesz aby Ci się wyświetlało jak masz więcej kierowców to każdy może sobie skonfigurować wygląd monitora pod siebie i wpisać do pamieci.

 

A jak nie zamówisz monitora w podłokietniku to monitor który znajduje się na słupku kabiny pokazuje jednocześnie najwięcej informacji w porównaniu do monitorów konkurencji.

 

Reflektory ksenonowe uważam za konieczność bo różnica jest kolosalna jak włącze same reflektory ksenonowe to pozostałych reflektorów roboczych (a jest ich tyle samo co ksenonów) z poziomu kabiny nie widać że są włączone takie mocne światło dają ksenony w Pumie.

 

Jeżeli ciągnik ma być używany na 100% mocy pociągowej to polecam skrzynie Full Power schift mam takie dwa ciągniki jeden ma 6000 Mtg a drugi to opisywany wyżej i skrzynie sa bezawaryjne należy tylko je raz na jakiś czas skalibrować i będzie wszystko ok.

Natomiast gdy ciągnik będzie do lekkich prac możesz rozważyć skrzynię CVX - CVT oznaczenia różne ale skrzynia taka sama. miałem taki ciągnik u siebie w gospodarstwie na tenstach i jak podczepiłem do brony talerzowej to ciągnik za bardzo zwalniał pod górki lub w grząskim terenie - tracił na sile uciagu to jest efekt lepszego kofortu (brak wyczuwalnych zmian biegów) lecz skrzynia ta zabiera najwięcej mocy silnikowi ale to może być o 5-10% mocy zabiera więcej od skrzyni Full powerschift.

 

Oczywiscie ciagnik psuje się tak samo jak kazdy inny i jak ktoś Ci mówi że John deer lub fendt się nie psują to omijaj takich ludzi z daleka. Bo psuje się wszystko ale pytanie ile będzie miał robić rocznie MTG u mie robi średnio 1000Mtg rocznie a inny zrobi 300 Mtg roczni i wówczas powie ze mu się nie psuje. więc wszystko zależy od sposobu i intensywaności uzytkowania.

 

Ale te usterki co miałem to były błache sprawy.

 

Sorki za błędy ale jest już późnio i pisałem bardzo szybko przez co na pewno jakieś byki zrobiłem ale nie mam siły uż teraz tego poprawić.

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

widzę kolega wyzej się troche rozpisał , więc moje ja powiem tylko tak ogólnie, puma 185 była u mnie przez 2 dni, w orce 5skib- vogelnoot spaliła cos kolo 20l, choc w mulczowniku podobno też spalał 20, lub cos w tych granicach, trudno jest mi powiedziec dokładnie, ponieważ 2 dni to jednak troche za mało żeby wszystko obliczyc :P , ciągnik dośc fajny, choc z wnętrza przypomina mi NH sąsiadów :) , nie podoba mi się rewers, w kabinie troche mało miejsca, dobre jest to że wszystko masz w podłokietniku, który jest przymocowany do siedzenia, na "joysticku" jest troche za dużo przycisków, ale praktycznie wszystkie pomagają w pracy, np przycisk zmiany jazdy - przód-tył, hydraulika np do pługa. Panel boczny z przyciskami jest troche za daleko.

aa i przy tej wersji nie było przedniego tuza, wiec obciążnik nie wystarczał ( był za blisko ciągnika) przez co nie sprawował dobrze swojej funkcji,

to chyba tyle, sorry za błedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystal169    12

Bardzo dziękuje kolegom wyżej bardzo mi to usprawni wybór ciągnika i wyposażenia życze aby wasze ciągniki służyły jak najdłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj