Mariusz91

Ursus ktory lepszy

Polecane posty

qazi    61

ale robione w późniejszych latach i z gorszych materiałów, dobrze ze mam porównanie 3p z 55z 75r w 55 skrzyni nie słychać prawie wcale a w 3p to most wyje i skrzynia sie odzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Nie wiem u mnie na III klasie i przy bagnie na glinie daje rade. Jak ktoś ma ziemie lepsze, to szkoda ciągnika i lepiej 4x4. Jakby ferdek nie dawał rady na 1H z 3 skibami, to wtedy trzeba jeździć z 2, bo na 4L to nie jest orka :rolleyes: Tak wogóle ile waży c360 netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukano    0

2170 Kg bez obciążników i kabiny

2700 Kg z obciążnikami i kabina

Dane z instrukcji obsługi :rolleyes:


Trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Wierz mi, żałuje się tylko i wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
Nie wiem u mnie na III klasie i przy bagnie na glinie daje rade. Jak ktoś ma ziemie lepsze, to szkoda ciągnika i lepiej 4x4. Jakby ferdek nie dawał rady na 1H z 3 skibami, to wtedy trzeba jeździć z 2, bo na 4L to nie jest orka :rolleyes: Tak wogóle ile waży c360 netto?

Mój też bez problemów sobie radzi z pługiem trzy skibowym na 1H na trzeciej klasie ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

@Kamyk514 a czy utrzymujesz odpowiednią głębokość??Celeronik ma lżejsze ziemie to utrzyma :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ziemie mam 3-4klasa na jednym polu mam podobnie drugą pola mam pół 3 i pół 4klasy z głębokością nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Jeżeli maiłbym wybierać miedzy C-360 a 3512 to bym wziął C-360, ale jeśli chodzi o C-360 3p to bym wziął 3512. Przynajmniej skrzynia i zwolnice by nie wyły i zdecydowanie szybszy podnośnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5
według mnie najlepszy ursusem jest 5314 zwrotny moc nie mała i spalanie ma wmiare

 

A co to ma do tematu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
według mnie najlepszy ursusem jest 5314 zwrotny moc nie mała i spalanie ma wmiare

 

Człowieku ty wiesz co piszesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lechu0042    0

lwpszy jest 3512 sam go mam juz ktoregos z kolei i smiagaja spoko bez problemu wiadomo ze jak sie chce to sie wszytko zajezdzi ale on jest lepszy od 3P tam te zwrrotnice sa zrabane no i jesli chodzi o czesci to beda duzo duzo dłuzej dostepne bo ciagnik jest w ciagłej produjcji po za tym nie jest stosunkowo trudna konstrukcja i wiele rzeczy mozna samemu zrobic ma jedna wade jest strsznie czuły na paliwo tzn ze musi ono byc dobre jak masz lac bylejaka biała rope to juz lepiej lej czerowona ja tak robie i juz chodzi tyle lat nie widze zadnej róznicy a nawet z pocztaku jak jeszcze pamietam to lepiej wchodził na obroty na białym i tak zostało do dzis ze jezdze na czerwonym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madwizz    0

jeżeli Ursus 3512 na szerokim ogumieniu to pewnie, że tego ;P


...pozdrawiam Mad_Wizz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Lepszy jest z pewnością 3512 przynajmniej nie wyją zwolnice ani skrzynia, hamulce się nie zapowietrzają i nie trzeba nic przy nich grzebać ma nieco mocniejszy podnośnik i wydajniejszą pompę jedynie jest trochę lekki i starsze modele miały nie szczelną kabinę ale to zawsze można poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi93    3

ja bym wybrał 3p , sam mam takiego uciąg bdb , w orce raczej nie ma problemów , choć zależy od warunków . No i końcu 3p jest cięży tak dla przykładu ostatnio widziałem 3512 z przyczepą drzewa i gdy podjeżdżał pod górkę to zaczął podskakiwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaldo    2

jeśli chodzi który ursus jest lepszy to powiem że zależy od ilości ha

jak miałbym wybierac między c 360 a 3512 wybralbym c360 natomiast

mając do wyboru c360 3p i 3512 wybrałbym 3512 chociaż silniki sa w nich takie same

 

 

 

P.S i tak żądzi 1224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Wolałbym 3512 ale na szerokich oponach i z obciążnikami.Ale z drugiej strony 2 biegi mniej.Czy 3512 zakleszcza się?


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

ja bym wybrał 3512 to jest ciągnik niemalże do wszystkich prac. Prasa kostkująca rolująca jakiś ograbiacz przetrząsacz (w żniwa ciągałem nim lawete z 26-cioma belami :P i dawał rade) . tak jak pisali poprzednicy lepszy podnośnik i mosty nie wyją i 3512 pług też pociągnie, ale C-360 3p wiadomo jest troche silniejszy cięższy lepszy do "grubszych" prac. Alej jednak wybrałbym 3512. Mam ursusa C-360 i 3512 (in. MF255) i jednak wolę jeździć 3512 ze względu na lepszy komfort i po prostu jakoś wolę nim bardziej jeździć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

W 3512 czy 255 biegi się nie zakleszczają to nie C-360 :P ale ułożenie biegów mógłby mieć lepsze, jednak już się przyzwyczaiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
ja bym wybrał 3512 to jest ciągnik niemalże do wszystkich prac. Prasa kostkująca rolująca jakiś ograbiacz przetrząsacz (w żniwa ciągałem nim lawete z 26-cioma belami :) i dawał rade) . tak jak pisali poprzednicy lepszy podnośnik i mosty nie wyją i 3512 pług też pociągnie, ale C-360 3p wiadomo jest troche silniejszy cięższy lepszy do "grubszych" prac. Alej jednak wybrałbym 3512. Mam ursusa C-360 i 3512 (in. MF255) i jednak wolę jeździć 3512 ze względu na lepszy komfort i po prostu jakoś wolę nim bardziej jeździć.

 

:P Pierwsze słyszę. 3p i 3512 ma ten sam silnik więc jakim cudem może być silniejszy?

 

 

czerwony jest dla moderatorów


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

Chodziło mi o to że C-360 3p jest cięższy i jest w stanie cięższe rzeczy ciągać.

A tu akurat porównałem swojego C-360 52 KM i 3512 47 KM a C-360 3p tez ma 47 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To powinieneś napisać że 3p ma lepszy uciąg.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Jeśli do 3512 założymy opony 14 i obciążniki jak ma 3p to wtedy będą równe szanse i dopiero można badać uciąg i myśle że jednak 3512 by wygrał, chociaż by dlatego że ma lepsze zwolnice które powodują mniejsze straty mocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz jakieś dane odnośnie strat mocy w zwolnicach planetarnych i zwykłych? Jak tak to się nimi podziel.

W c 360 w zwolnicy współpracują ze sobą 2 koła zębate, w MF 4, także nie wiem gdzie straty są większe. No i zwolnice i skrzynia nie mają wpływu na maksymalny uciąg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Akurat zwolnice i skrzynia mają wpływ na siłe uciągu :P no ale dlaczego sądzisz że nie mają????????

Bo to bardzo ciekawe

A co do tych czy lepsze to właściwie masz racje, głownie załeży to od ich stanu a nie rodzaju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj