Mariusz91

Ursus ktory lepszy

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To wg was może 235 też zrobi więcej? ;) Rozumiem, że jesteście zachwyceni 3512, ale takie rzeczy możecie opowiadać ludziom którzy nie robili nigdy 360. Na przykład mam takie pola, że 360 miejscami ledwo radzi sobie ze średnimi bronami 5 i tam mf nie ma czego szukać bo po prostu nie wyjedzie pod górę. Z talerzówką też nie wszędzie wyjedzie, tak samo grzebie z siewnikiem itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Może i tak, chociaż nie wiem czy 3512 dużo ustępuje c360 przy górkach, o ile wogóle ustępuje:P Jak masz MF na cienkich kapciach i bez obciążników to się nie dziwie, ze Ci nie pasuje.. U mnie napewno c360 nie dorówna 3512, talerzówka w ferdku 2H, w c360 3H, to samo w siewniku, jedynie agregat c360 może 3H, ale wątpie, brony po oranym ferdek 2H, c360 3H, pole tez bym wolniej zaorał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
Z tego co widziałem to 3p w polu idzie sporo lepiej niż 3512.... :)

 

3512 w 3 skibach trzeba jechać powoli...A w przypadku 3p jest naprawde sporo szybciej :D:)

Jechać powoli :);):) Ja swoim U3512 orze pługiem trzy skibowym szerokim składany z dwóch pługów

Na 3-4 klasie ziemi i wcale nie jedzie powoli tylko zap*****cza

Widziałeś kiedyś mf 255 w kultywatorze z 16 łapami? Ferdek wchodzi w ziemię szybciej niż kultywator laugh.gif, a 360 jedzie na połowie gazu.

Mój kultywator ma 16 łap z wałkiem(zdjęcia w galerii) i obie 3512 bardzo dobrze radzi na 1 szosowej

Sam mam Ursusa 3512 i c 360 i uważam że dużo więcej zrobi Ursus 3512 a porównywać wygodę pracy w 3512 a w c360 :)

@Mariusz x a ty kiedykolwiek pracowałeś Ursusem 3512 że uważasz że jest słabszy od 3p???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0
To wg was może 235 też zrobi więcej? ;) Rozumiem, że jesteście zachwyceni 3512, ale takie rzeczy możecie opowiadać ludziom którzy nie robili nigdy 360. Na przykład mam takie pola, że 360 miejscami ledwo radzi sobie ze średnimi bronami 5 i tam mf nie ma czego szukać bo po prostu nie wyjedzie pod górę. Z talerzówką też nie wszędzie wyjedzie, tak samo grzebie z siewnikiem itd.

Ale jedna sprawa, jeśli chodzi o prace tzw."ciężkie" to porównujemy C-360 3P do ursusa 3512 na kołach 14,9/28 a nie MF 255 lub 3512 na wąskich kołąch do C-360, bo to wiadomo, że 4 gary mogą więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@ Kamyk

Pracuje mf 255 na kołach 12,4/32 także co nieco wiem o tym ciągniku. Nie uważam, że jest słabszy( w końcu mają ten sam silnik) tylko, że ma mniejszy uciąg. Na moich polach masa ciągnika jest najważniejsza w pracach polowych, na równinach to już nie tak ważne i może dlatego nie możemy się dogadać ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

No chodzi mi o to że na 12,4 jest dużo słabszy niż na 14,9 i przez to ta różnica jest tak widoczna bo przy tych samych kołach różnica jest śladowa, lub nie ma jej wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
@ Kamyk

Pracuje mf 255 na kołach 12,4/32 także co nieco wiem o tym ciągniku. Nie uważam, że jest słabszy( w końcu mają ten sam silnik) tylko, że ma mniejszy uciąg. Na moich polach masa ciągnika jest najważniejsza w pracach polowych, na równinach to już nie tak ważne i może dlatego nie możemy się dogadać ;) .

Jak masz MF255 na wąskich kołach to może sobie nie radzić z kultywatorem 16łap

Mój jest na szerokich kołach i sobie bardzo bobrze radzi> I nie ma co przyrównywać MF255 na wąskich kołach12,4 do C360 3p na szerokich14,9 bo wiadomo że wtedy to 3p będzie lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Jak masz MF255 na wąskich kołach to może sobie nie radzić z kultywatorem 16łap

Mój jest na szerokich kołach i sobie bardzo bobrze radzi> I nie ma co przyrównywać MF255 na wąskich kołach12,4 do C360 3p na szerokich14,9 bo wiadomo że wtedy to 3p będzie lepsza

 

Mam na wąskich kołach i już prawie łysych i jakoś nie narzekam, no ale ciśnienie 0,8, obciążniki z 4011 i kabina, oraz umiejętna praca regulacją siłową, bez siłowej to fakt staje w miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Ja sie zgadzam z Mariuszem x. 3p bardziej nadaje sie do cięższych prac bo nie o to chodzi, że jest mocniejszy ale ma większy uciąg. A jakbym mial miec 3p jako główny to na pomocniczy lepszy by był 2812 niż 3512. Oczywiście nie kupił bym ani 2812 ani 3512 bo nie są warte tych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lechu0042    0

ja tam ma swojedo 3512 tzn to wtedy jeszcze był MF od 1990 roku i smiagam we wszystkim dbam o niego rzecz jasna płog 3 skiby i zajda nie ma problemu trzeba miec wyczucie i umiec sie ze sprzetem obchodzic jak kots nie ma daru to choc bys mu dał 912 z 3 płogiem gudziadzem to by powiedział ze nie idzie 3512 ma dobry układ kierowniczy oczywiscie trzeba smarowac inaczej kazdy bedzie ciezko chodził jak masz brac 3P to juz lepiej wez 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
jak masz brac 3P to juz lepiej wez 360

dlaczego tak uważasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Do pługa to może i lepsza by była zwykła c-360, ale tak to 3p jest lepszy. Mniej pali i jest szybszy pszedewszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

Celeronik odczułem po twojej wypowiedzi że 3512 tak idzie na każdej glebie.Ty masz lekkie ziemie to Ferdynand idzie na 1H.U mnie była by to orka zapewne na 4L. :rolleyes: A 360 na 2 jest szybszy od Ferdka na 4L??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

3512 na 4L pójdzie 6.11 a c-360 na dwójce pójdze 7.1 Nie znalazłem ile pójdzie 3p ale kiedyś przeglądałem instrukcje i pamiętam że 3p na każdym biegu jest troszke szybsza od zwykłej c-360. Tak samo 3512 jest wolniejszy na 1H (9.09) a c-360 9.9 więc 3p pójdzie ponad 10km/h. Z tego wynika, że 3p szybciej orze :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266
Tak samo 3512 jest wolniejszy na 1H (9.09) a c-360 9.9 więc 3p pójdzie ponad 10km/h. Z tego wynika, że 3p szybciej orze ;)

Jesteś tego pewien?

To jest teoretyczna prędkość, bo należy uwzględnić poślizg kół ciągnika.

Niezawsze ciągnik, którego koła kręcą się szybciej dojedzie prędzej od tego, w którym koła kręcą się wolniej :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli 360 3p ma katalogowo większą prędkość od 3512 to pojedzie szybciej od 3512, bo będzie miała mniejszy poślizg od 3512.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67
Nie powiedziałbym, w większości prac są wystarczające.

 

 

A wiesz co ja widziałem? :rolleyes:

 

 

Haha dobre. W ferdku z 3 skibami jeżdzisz na 1 szosowej (no chyba ze twardo to 4 polowa, ale wtedy ciągnik łapie spory poślizg i jest ogólnie wolno), w c360 z 2 skibami na 3 szosowej, a z 3 skibami na 2 szosowej (no chyba że piach i orka płytka to może 3 radzi ale wątpie). 2 szosowa w c360 jest wolniejsza od 1 szosowej w ferdku więc nie wiem jakim cudem sadzicie, ze c360 zaorze szybciej od ferdka.

 

Wydaje mi się, że większość widziała 3512 w polu bez obciążników na kołach. Jeszcze nie widziałem w swojej okolicy, aby ktoś miał oryginalne obciążniki, większość nie ma, albo niektórzy zakładają od innych ciągników. 3512 bez obciążników jest niczym, ale jak jest dociążony to idzie jak głupi.

 

 

nam to 3p to na 2 orka a podoranie to na 3 do pola 3p a do transportu i do siana itp to wolałbym 3512 bo lekkszy i zwrotniejszy


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2
Jeśli 360 3p ma katalogowo większą prędkość od 3512 to pojedzie szybciej od 3512, bo będzie miała mniejszy poślizg od 3512.

Też uważam że 3p bedzie miało mniejszy poślizg i pójdzie szybciej od 3512. Prdkości jakie podałem, że uzyskują te traktory to dane producenta a więc raczej wiarygodne. Zresztą sąsiad ma 3512 to widze jak sie męczy przy orce. Mam na myśli orke na II klasie ziemi, nie na piachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Zależy bo 60 u nas orzą na 3 a perkinsem na 2 biegu sory :rolleyes: a ferdek na 1 ciąga


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Porównujemy tu 3512 i c-360 3p a nie zwykłą c-360. Ale zgodze sie z tobą że zwykła sześdziesiątka więcej pociągnie w polu niż 3p a na pewno dużo więcej niż 3512.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

To chyba wiadomo c360 cztero cylindrowy i że zrobi więcej ale o ile więcej spali w porównaniu do 3P czy 3512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Z tym spalaniem przy cięższych pracach to może być różnie, ale napewno w lżejszych 4 cylindry więcej spalą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Ale przez to że 3p jest bardziej przeciążony większą masą i trakcją ma mniejszą trwałość silnik tak podejżewam :rolleyes:


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ale przez to że 3p jest bardziej przeciążony większą masą i trakcją ma mniejszą trwałość silnik tak podejżewam :rolleyes:

Mniejszą trawłość to ma skrzynia i sprzęgło w 3p niż w c360 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam mam pytanie dlaczego wskaźnik ciśnienia powietrza na dwuwskaźniku w c330 nie działa, czy trzeba kupić nowy czy da się to naprawić? (wszystko działa sprężarka chodzi oprócz wskaźnik) Wcześniej podłączałem ciśnieniomierz od opryskiwacza i działał ale jak podłącze do dwuwskaźnika to nie działa. Proszę o pomoc.
    • Przez Marioboss
      Witam. Nie wiedziałem, gdzie umieścić temat, więc daję w dziale ogólnym, a to bardziej pytanie na szybko. Ktoś może wie, czy można jeszcze gdziekolwiek dostać naklejki takie, jak wychodziły na ciągnikach z fabryki, które jeszcze niedawno (z tego co wiem) były normalnie w sprzedaży, a teraz wszędzie widzę te "podróby' jak ja to nazywam. Chodzi o naklejki takie,jak tutaj.
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-360-kpl-dzielone-p-23694.html
      Mam w domu jeden komplet właśnie takich, które kupiłem kilka lat temu, ale w obecnej sytuacji, gdy nigdzie tego nie widzę, to nawet szkoda je naklejać. Nigdzie tam nie widzę żadnego logo producenta, czy coś, stąd pytanie, czy ktoś nie wie, kto to produkował? Czemu nagle zmieniono wzór na taki niezbyt fabryczny? Te szablony, które można kupić w celu odtworzenia fabrycznych napisów, są widzę zrobione według oryginału i mają identyczne literki, jak fabryczne, takie same, jak na tych naklejkach. Czy pozostaje jedynie opcja dorabiania u kogoś takich naklejek? Znajduję stare aukcje z allegro, z 2020 roku, gdzie te naklejki jeszcze były.
      Z naklejkami do reszty modeli jest tak samo
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-330-kpl-dzielone-p-23693.html
      Dziwię się, że ludzie, którzy chcą mieć ciągniki po remoncie w jak najbardziej zbliżonym do fabrycznego wyglądzie, nie zwracają uwagi na takie szczegóły. Z tego co widziałem, to są już zdaje się w sprzedaży naklejki w fabrycznym wzorze, na maski starego typu, te okrągłe, wiec dziwię się, że nikt nie produkuje tych nowszych naklejek z lat 80-90 w fabrycznym wzorze.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj