Mariusz91

Ursus ktory lepszy

Polecane posty

Chota    12
Ktory lepszy Ursus 3512 czy c360 3P ;)

a pod wzgledem czego lepszy i do czego lepszy ja wole 3p choc 3512 nowsze ale jak sie jedzie 3p to czuc ze sie jedzie a 3512 male itp wiec na glowny to lepszy 3p a na pomocniczy to lepszy 3512


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Osobiście wolałbym URSUSA 3512...bardziej komfortowy, moim zdaniem lepiej się prezentuje itd...wszystko widać po cenie...URSUS 3512 jest dużo droższy, ale za to młodszy...choć silniki mają te same, ja zdecydowanie wole 3512... ;)

 

POZDRAWIAM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak dla mnie lepszy jest 3p ponieważ ma on więcej biegów jak 3512 i według mnie są one lepiej zestopniowane chociaż 3512 będzie napewno cichszy (zwłaszcza skrzynia i zwolnice)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Tak jak już ktoś napisał jako główny lepszy jest 3p bo jest cięższy, ma więcej biegów i więcej pociągnie. 3512 to do lżejszych prac. Sam widziałem jak 3512 niemógł sobie poradzić z pługiem 2skibowym. Co prawda ziemia była IIklasa i było twardo, ale c-360 szła bez większych trudności na takim samym polu i po tej samej uprawie (kukurydza). 3512 to do prasy kostki, do siewnika itp. Pewnie zaraz sie posiadacze 3512 odezwą z oburzeniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Ale jak do 3512 założyć opony od 360 i go dobrze dociążyć to bedzie lepiej szedł jak nie jeden 3p360 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

No niewiem bo jak za głeboko pług poszedł to silnik spadał dość gwałtownie z obrotów, a jak facet troche podniósł żeby ulżyć to traktor wyrywało z bruzdy i tżeba było cofać i taka to była robota :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Pewnie traktorzysta był do bani i nie umiał się nim posługiwać - nikogo nie chce obrazić... ;)

 

Albo traktor był już trochę zużyty, może przydałoby się zrobić mu remont generalny... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Myśle że było poprostu za ciężkon na niego. Dodam, że MTZ też na takim samym polu (drugi sąsiad) nie dawał rady z4*40 i musieli odjąć jedną skibe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja bym wybrał 3212/MF 255 ponieważ:

- pompa hydrauliczna jest tłoczkowa i jest niemalże niezniszczalna,

- można pracować z podnośnikiem podczas wyłączonego WOM,

- tylnie mosty tak nie wyją,

- i wg. mnie łatwiej się wsiada i pracuje tym ciągnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Ja bym wybrał 3212/MF 255 ponieważ:

- pompa hydrauliczna jest tłoczkowa i jest niemalże niezniszczalna,

W galerii są zdjęcia z wymiany pompy z twojego 4514 :), jednak da się zniszczyć :) W moim mf pompa jest słabsza niż była kiedyś, a nowa kosztuje dużo więcej od zębatej ;) . Na dodatek nie można jej wyłączyć :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
W galerii są zdjęcia z wymiany pompy z twojego 4514 :), jednak da się zniszczyć :) W moim mf pompa jest słabsza niż była kiedyś, a nowa kosztuje dużo więcej od zębatej ;) . Na dodatek nie można jej wyłączyć :) .

 

A czy jest jakiś sprzęt, który się nie psuje...?? :)

 

Wszystkie maja jakieś awarie...jedne większe, drugie mniejsze...nie ma sprzętu idealnego... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6441    2

3p będzie na pewno tańszy, ale za to starszy. Lepiej radzi sobie w cięższych pracach- jest cięższy, ale i tak wolałbym 3512. Przede wszystkim jest nowszy, no chyba że kupisz jakiegoś starszego mf255. 3512 jest cichszy i bardziej komfortowy, a jak będzie z komfortową kabiną 07s to już wogóle, w lekkich pracach- z prasą kostką, rozsiewaczem, siewnikiem itp. będzie sobie spokojnie radził, a jak gleby słabsze to i z pługiem będzie śmigał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Ja osobiście bym wziąl C-360 3p bo mojim zdaniem pociągnie więcej niz 3512, jest cieższy i ma lepiej " rozmieszczone " biegi, ale ma tez wady takie jak: wlony podnośnik, wyjąca skrzynia i zwolnice. I 3512 i C-360 3p ma jakies wady i zalezty ale ja bym wziął C-360 3p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267
W galerii są zdjęcia z wymiany pompy z twojego 4514 :), jednak da się zniszczyć :) W moim mf pompa jest słabsza niż była kiedyś, a nowa kosztuje dużo więcej od zębatej ;) . Na dodatek nie można jej wyłączyć :) .

 

Heh, to są nawet moje pompy, ale ona była wymieniana tylko dlatego że fabryczna była jakaś wadliwa...[o cene nawet nie pytajcie] :)

No ja mam MF 255 19 lat i pompa działa jak nowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmichalkw    0

A czy ktoś z was ma jakieś porządne uzasadnienie dlaczego ceny 3512 w ostatnich latach tak poszły w góre? Zreszta nie tylko jego. Wszystkich ciągników. W 2003 roku chcieliśmy kupić 3512. Ceny oscylowały już od 20 tys. za 25 mozna bylo kupic ładny egzemplarz. Niestety plany sie pokrzyżowały i zbudowalismy magazyn. Teraz plujemy sobie w brode ze go nei kupilismy. Pracowalibysmy nim 4 lata i sprzedali z zyskeim ;/ To jest interes. Dlaczego ceny używanych tak poszły w góre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

dlaczego ceny poszły w górę? proste prawo rynku jak sie zwiększa popyt a podaż nie to cena idzie do góry czyli prościej bo rolnicy maja więcej kasy jak kiedyś i chcą kupować maszyny a te z tej okazji drożeją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Z tego co podaje KONEDATA to 3p robili w latach 1981-93, a 3512 robili od 1984 a do kiedy to niewiem. Ale w to co tam pisze o ich masie, że 3512 waży okołon 2500 kg a 3p tylko 2100 kg to mi trudno uwierzyć. Masy chyba bez obciążników podali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferguson235    0
Z tego co podaje KONEDATA to 3p robili w latach 1981-93, a 3512 robili od 1984 a do kiedy to niewiem. Ale w to co tam pisze o ich masie, że 3512 waży okołon 2500 kg a 3p tylko 2100 kg to mi trudno uwierzyć. Masy chyba bez obciążników podali.

 

z tego wynika ze 3p jest lzejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj