Polecane posty

qazi    61

Bierz Lely, to najlepsza ze wszystkich, miałem na pokazie i jak by mi tylko fundusze pozwoliły to bym ją kupił tylko że za tą co miałem pokazową chcieli 135 tyś :/

a jakie inne prasy testowałeś? miałeś claasa, krone, mchale, jd, kuhn, galligani ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Sam mam krone i najgorsza nie jest. Kuhn tydzień przed Lely ale porównując do Lely to wrażenia nie zrobiła :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to jeszcze mchale przetestuj i zdanie o lely trochę się zmieni pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

A testowałeś Lely? :) Niestety wątpię że tę Mchale wyczaje gdzieś bo w okolicy nie ma takich a od Lely mam sąsiada dilera :D xDD


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oskaro1014    0

Rocznie starą welgerka rp 12 robiłem okolo 2,5 tyś balotów siana i słomy . Ale teraz gdy zmienie prasę to liczba balotów pewnie się zmniejszy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

A testowałeś Lely? :) Niestety wątpię że tę Mchale wyczaje gdzieś bo w okolicy nie ma takich a od Lely mam sąsiada dilera :D xDD

nie testowałem ale widziałem jak pracuje, i wybrałem mchale, zresztą jak większość w mojej okolicy w ostatnim czasie, np u mnie we wsi w 2012 przybyły 2 mchale i 1 lely, w sąsiedniej wsi 2 mchale i 0 lely gdzie rok wczesniej proporcje były odwrotne, ale wystarczyła jedna prasa mchale aby sytuację zmienić i zeby mchale było więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Mimo wszytko kupił bym Lely :D U nas znowu wgl. mchele nie spotkasz ;)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Ile masz koni? :D Ja MF 125 km jak nia prasowałem to powiem Ci szczerze że miał co robić :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oskaro1014    0

Kurde Ci powiem ,że nie wiem dokładnie :D . w dowodzie ma wbite 130 km ,ale handlarz co od niego kupowałem twierdził ,że 120 km i nie wiadomo komu tu wierzyć .

 

fergusnoki a jak prasowałeś nią to ile miałeś założonych noży w rotorze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

nie testowałem ale widziałem jak pracuje, i wybrałem mchale, zresztą jak większość w mojej okolicy w ostatnim czasie, np u mnie we wsi w 2012 przybyły 2 mchale i 1 lely, w sąsiedniej wsi 2 mchale i 0 lely gdzie rok wczesniej proporcje były odwrotne, ale wystarczyła jedna prasa mchale aby sytuację zmienić i zeby mchale było więcej

A może to z tego powodu że Danex filię w Grajewie otworzył ?Akurat byłem tam świadkiem sceny jak posiadacz McHale skarżył się tam i to sporo na prasę-tak że wszędzie są kwiatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

nie jestem pewien ale coś koło 10 :) nie wiem dokładnie bo miałem tylko na 2 dni i nie oglądałem jej tylko od rana do nocy w polu :D


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oskaro1014    0

A tedy jo ;) . Ja tam do słomy będę miał zdjęte wszystkie a do sianokiszkonki z 5-6 założę . Ja wole jak ta trawa jest troche dłuższa a nie sieka której potem na widly nie idzie nabrać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Ale ja mialem noze zalozone, ale chyba tam bylo takie cos ze one nie ciely slomy tylko woli sie krecily i popychaly slome, jakos tak bylo ;)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oskaro1014    0

aaa no chyba ,że tak ;) . W niej jest opcja zmniejszenia zagęszczenia ,to może za dużo miałeś ustawione ? :D . Bo u nas sąsiad ma john deerke 960 podczepioną 6930 i puchnie przy niej ;) . ale zmniejszył zagęszczenie na chyba 50 % i tera jakoś daje radę :D a baloty i tak są jak beton twarde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

A może to z tego powodu że Danex filię w Grajewie otworzył ?Akurat byłem tam świadkiem sceny jak posiadacz McHale skarżył się tam i to sporo na prasę-tak że wszędzie są kwiatki.

może tak może nie ale nie wszystkie prasy mchale były brane w Danexie a tylko 2 sztuki w tym moja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

O tak... zbijanie to ona ma dobre, przejechałem raz wkoło, wyszedłem z ciągnika a tu beton :) naszczęście w pore to zauważyłem i zmniejszyłem ubijanie :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huta64    3

witam, którą prase bardziej polecacie Lely Welger RP 445 czy Krone Comprima 155?? która z tych pras jest lepsza, maja lepszy zgniot? jakie są wasze opinie na temat ich temat? Prasa będzie zbierała ok 30 ha trawy na każdy pokos + bardzo dużo usługowo będzie pracowała. Ooo... i jeszcze jedno czy Lamborgini 1060 Premium da rade w tych prasach z nożami? Z góry dzięki za pomoc w tym wyborze. :)

Mam ten sam problem Lely Welger RP 445 czy Krone Comprima 155 chociaż bardziej jestem przekonany do krone..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlo1706    14

Jeżeli się nie mylę, to Krone Comprima 155 jest na zasadzie półzmiennej komory, czyli zachowuje się tak jak stałokomorowa. A Lely to jest typowa zmiennokomorowa. Jeżeli źle mówię to mnie poprawcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
normalny    0

Witam, czytajac wszystkie wasze wpisy, zdumienie moje nie ma granic. Porównujecie maszyny które jakością, zaawansowaniem technologicznym i żywotnoscia bardzo sie różnią. Nie bede porównywał krone bo ona jest poza podium, ale MChale i Welger jest wart nie mało. Prasy Mchale z tego co słyszałem produkowane sa na Węgrzech, na rynku wtórnym łatwo znaleść prasy z 2009 i 2010 roku z rynku angielskiego, albo francuskiego. Świadczy to o niezadowoleniu klientów tą maszyna. Maja przepracowane ok 5000 balotów i już sprzedawane za 2/3 ceny nowej. Z kolei Welger zmiennokomorowy sprzedawany jest z licznikiem przynajmniej kilkunastu tysiecy bel i sam znalazłem ogłoszenie na którym była prasa z 2006 roku z licznikiem 49 000 sztuk.. Zanim wybrałem prase to duzo czytałem, oglądałem sprawdzałem. I najbardziej byłem zadowolony z Welgera 445. Może nie jestem do końca obiektywny ale po za poznaniu sie z budowa maszyny i specyfikacja techniczną zauważyłem, że w ciagu swojej całej historii to Welger wytyczał trendy w rozwiazaniach technicznych dotyczących np. podbieracza, czy nabardziej zapozyczonej przez innych producentów opuszczanej podłogi tak jak to zrobił MChale. Dodam jeszcze że trzy pasy to nie najlepsze rozwiazanie, no i trzeba zwrócić uwage na zamykanie klapy. WELGER 445 ma zamki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

bo najlepszym rozwiązaniem jest 1 pas,

co do zamków to v660 tez je ma, chociąż zamki to dla mnie nie argument,

 

a co do używanych 2-3letnich pras to założe sie że więcej z małym przebiegiem znajdę lely niż mchale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Tak, to przedstawiciel jednej z firm (już zbanowany za multikonto)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostek183    5

Belarka już jest ma podwórku, można obejrzeć w galerii.;P

Edytowano przez kostek183

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pietras892
      Sprzedam rozsiewacz Lely Centerliner SL
      2200l dwu talerzowy
      wysiew do 36m.
      hydrauliczne zastawianie i regulacja poziomu
      rok produkcji 2001
      nie wypracowany w dobrym stanie
      nie malowany
      nie używany w polsce
      cena 6300zł do niewielkiej negocjacji
       
       
       

       
    • Przez marioc14
      Witam
      Czy ktoś z uzytnikow pras promujących krone spotkał się z takim problemem że w momencie uruchomienia prasy z nożami materiał zamiast dostawać się do komory zwijajacej przedostaje się pomiędzy górnym wałkiem a belkami łańcucha komory zwijajacej co w konsekwencji powoduje gięcie się belek oraz tej blachy z przodu co jest za rolka z siatką i mechanizmem siatki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Dodam że łańcuchy w komorze zwijajacej zostały wymienione na nowe rok temu. Pozdrawiam 
       
    • Przez sebekwolkasos
      Link do ogłoszenia: https://www.olx.pl/oferta/zgrabiarka-lely-hibiscus-455-s-malo-uzywana-CID757-IDsg5nD.html
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy ktoś może się orientuje czy w Zgrabiarce Krone 421 Swadro uzupełnia się może jakiś olej albo smar??? Bo z tego co ja wiem to niby jest tak jakiś płynny smar, ale producent przewiduje dożywotnie nasmarowanie z tym że ciekawe ile lat producent przewiduje że na maszyna będzie pracować. Jeśli ktoś by wiedział to proszę o jakieś info bo może trzeba by było coś tam uzupełnić.
    • Przez Kuba284
      Witam
      Jaka jest różnica między rozbijakiem krone 6.70/6 a 7.70/6?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj