Zaloguj się, aby obserwować  
zimnyfull1

Pług do śniegu

Polecane posty

zimnyfull1    1

Witam!

Mam Ursusa c330 i chciałbym na zimę zrobić pług do śniegu, podnoszony hydraulicznie.

Niestety w moim ciągniku poprzedni właściciel zdemontował instalacją hydrauliczną zewnętrzną. Tzn. podnośnik (tylny tuz) jest, działa ale niema nic poza tym. Wiem, że kiedyś była tam hydraulika do podnoszenia przyczepy, a odbywało się to chyba wajcha z prawej strony skrzyni, ta obok włącznika wałka. Nie jestem dokładnie tego pewien. :wacko: W najbliższym czasie popatrzę dokładnie na tą instalację i opiszę co i jak.

Liczę na kilka wskazówek jak podłączyć siłownik dwustronnego działania do tego wehikułu.

Z góry dziękuję za informacje.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Ta dźwignia włączasz pompę hydrauliczną (jest jedna do tuza i wyjść) możesz zrobić wyjście z rozdzielacza tego pod siedzeniem. Wystarczy przekręcić kawałek rurki szybkozłącza i gotowe, działa w środkowym położeniu dźwigni tej samej co tylny podnośnik. Problem tylko na tym że możesz tam podłączyć jedynie siłownik jednostronny. Żeby podłączyć siłownik dwustronnego działania musisz dołożyć drugi rozdzielacz, wpinasz go też do tego rozdzielacza pod siedzeniem ale w miejsce gdzie masz teraz taką pętle z góry tegoż rozdzielacza na bok. I to by było na tyle. Jeżeli miało by być tylko do tego pługu przemyśl czy opłaca Ci się drugi rozdzielacz może wystarczy zrobić podnoszenie siłownikiem a opuszczanie swobodne pod ciężarem.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnyfull1    1

Jak będę miał dostęp do aparatu zrobię parę zdjęć.

Czy taki zastaw byłby ok?

allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-p40-1-sekcyjny-3-8-i2717373374.html

allegro.pl/silownik-hydrauliczny-dwustronnego-dzialania-nowy-i2770206731.html

+ węże do tego i wasza pomoc w podłączeniu :)

Edytowano przez zimnyfull1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Nadało by się to. Tylko ja na Twoim miejscu jak już bym kupował rozdzielacz to co najmniej dwu sekcyjny, dużej różnicy w cenie nie będzie Zawsze może do czegoś później będzie potrzebna druga sekcja to już nic nie będziesz musiał zmieniać. Do wstawiania linków ma na pasku powyżej okna wiadomości masz specjalny przycisk.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnyfull1    1

A więc zrobiłem kilka fot. Przepraszam, że tak brudno w ciągniku ale niestety pogoda jest jaka jest ...

dscf1266w.jpg

 

 

dscf1267x.jpg

 

dscf1270z.jpg

 

dscf1271g.jpg

 

dscf1272e.jpg

 

dscf1273jm.jpg

 

Podobno kipper z przyczepy był włączany przez zamknięcie zaworu doprowadzającego olej do rozdzielacza podnośnika i otwarcie zaworu, który kończy się wężem do przyczepy.

Chciałbym to wyrzucić i zrobić od podstaw ma rozdzielaczy dwu sekcyjnym.

 

Do pługu śniegowego lepszy będzie rozdzielacz z sekcją pływającą ? Co to jest ta sekcja pływająca?

Edytowano przez zimnyfull1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszcz8    40

Mam zdjęcia mojego starego rozdzielacza . Zrobione od tyłu jak siedzenie było zdjęte .

post-39044-0-82357300-1352408873_thumb.jpg

 

Do tych przewodów zaznaczonych na czerwono jest podłączony rozdzielacz . Ten po lewo to chyba zasilanie a po prawo powrót lub odwrotnie . Na zielono jest zaznaczone miejsce do którego mam podłączony ładowacz czołowy TUR . Można też do tego podłączyć szybko złącze które może zasilać tłok jednostronny . Niestety widzę że kolega ma rozdzielacz starego typu i tego tu niema .

 

Nie radziłbym zakładać tłoka dwustronnego działania , ponieważ jeśli za bardzo opuścisz pług to może ci on unieść przód traktora .

 

Najtańszą i najprostszą możliwością podnoszenia pługa do odśnieżania jest puszczenie stalowej linki pod traktorem i przyczepienie jej do belki podnośnika . Jeden z użytkowników AF miał tak zrobione , tylko nie pamiętam który .

Edytowano przez leszcz8

Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Więc po kolei.

jesteś pewien że to 330 ? Bo rozdzielacz masz od 325/328. Z tym że tam jest namieszane i ze zdjęć tylko domyślam się co i jak. Oryginalnie wygląda to tak że rurka wychodzi z pokrywy i biegnie do rozdzielacza ponieważ to rozdzielacz od 328 to niema w nim możliwości wyprowadzenia wyjść do kipru ani wpięcia innego rozdzielacza. Ja bym zrobił to tak że przewód wychodzący z pokrywy pościłbym na dołożony rozdzielacz dwu sekcyjny ( jedna sekcja na ten pług druga do kiprowania). Z tamtego rozdzielacza wyjście połączył z wejściem rozdzielacza pod siedzeniem. Te wszystkie zawory co tam masz bym wywalił. W ten sposób wszystko będzie Ci działać zawsze niema możliwości jak teraz że zamkniesz obieg oleju i rozwalisz pompę.

Sekcja pływająca oznacza że siłownik nie jest zablokowany w danym położeniu a może się unieść przy pługu do śniegu jest to plus że na nierówności że się uniesie i tyle. Minus byłby taki że na bardziej zbitym by CI unosiło i nie zbierzesz. Z doświadczenia wiem że w ciapku nie jest to potrzebne bo jest on leciutki i się cały troszkę uniesie. leszcz8 a co złego w tym że się przód uniesie. Sam tak często robiłem żeby zbity śnieg lepiej zebrać przez kilka lat żadnych problemów czy uszkodzeń z tego powodu nie było

Sprawdź jeszcze czy przy dźwigni blokady mostu mas z korpusu wystający okrągły dekielek - filtr oleju

Edytowano przez ukasz

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnyfull1    1

Sprawdź jeszcze czy przy dźwigni blokady mostu mas z korpusu wystający okrągły dekielek - filtr oleju

Tak wystaje tam taka jak by puszka.

Generalnie ten traktor to wielka ciekawostka. Ojciec nigdy nie za bardzo zastanawiał się czy to rzeczywiście oryginalny 30'stka czy składak.

Mi jednak wydaje się że to składak. Kabina z błotnikami jest od Białoruśki, cała deska rozdzielcza inna, itp.

Jednak ciągnik w dowodzie ma że jest z 77 roku, więc zmodernizowana 28 to to nie jest raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

skoro jest ten filtr to jest to 330 z tylko rozdzielacz od 328


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszcz8    40

Zrób zdjęcie całego traktora .


Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez mon
      Witam! Mamy problem z ursusem c330. Otoż nie chce podnosić. Zastanawiamy sie co to moze byc. Myślicie ze to moze byc zwiazane z popsuciem pompy hydraulicznej?? Jezeli tak to ile ona kosztuje?? Licze na pomoc. Czekam na pytania i istotne informacje na ten temat. Dziekuję z góry
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Patrykkkz
      Witam mam pytanie jak pisze na instrukcji mf,a 255 zeby przełączyc dzialany hydrauliki zewnętrznej z dzialana dwustronnego na jednostronne trzeba przykrecic do 5mm czyli jeden obrót czy jak ???      działanie rozdzielacza 


    • Przez rami
      witam   zaciął mi się EHR   i nie chce opuścić ramion  lampa pomarańczowa miga ale żadne pokrętło i przyciski na błotnikach nie działają może ktoś wie jak usprawnić  żeby działał jak należy 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj