Zaloguj się, aby obserwować  
Heniekii

Pług 4 skiby obrotowy do Jd 6830 140km

Polecane posty

Heniekii    2

Witam potrzeboje plug o duzej wysokosci przestrzeni pod rama zeby sie niezapychal o dobrych odkladnicach do krycia i zeby lekko szedl,musi miec mocna obrotnice tak do 180km zebym pluga nierozciagnol na mocnej glinie i ilach

 

mysle o kunie multi-master 152 T na azurach i o v&n XSM tez na azurach+przedpluzki zebespieczenie kolek

 

kuna ma to leprze od v&n ze naraz ustawia sie pierwsza skibe i punkt ciagu

 

myslalem tez kupic plug vario ale jest spora doplata do tego ale jaki lux a akurat mam czesc ziemi mocne gliny ily czesc torfy gdzie mozna cala szerokoscia orac

 

ma ktos moze wyzej wymienione plugi?jak tak to niech sie wypowie jak kryje itp ogolnie jak sie nim pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromaro    9

Kuhn o ile się nie myle ma max rozstawienie na korpus tylko 45 cm, V&N ma 48 cm jak masz szerokie koła to moze warto wziąść pług szerszy.

ja mam Overuma i bardzo lekko idzie i polecam Overuma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

U nas spółdzielnia w tamtym roku zmieniła Overuma na Kuchna i teraz na Overuma nie chcą patrzeć. A do Kuchna teraz dokupili 6 skibę.

Z kolegą orałem Kuchnem to super krył, nawet bez przedpłużków, i raczej lekko szedł.

Kuzyn ma V&N , a ja mam KV i jak był u mnie i zobaczył jakimi ja lemieszami orzę, z dziobami, to powiedział że V&N na takich grubych to nawet by mu nie wszedł w ziemie. Orki u niego nie widziałem to nic nie mogę powiedzieć. Ogólnie jest zadowolony.

Mam Vario i super rzecz.Rozstawiam go na 55.

Ja kupowałem używkę i raczej schodzę z pługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Chcesz obrotnice mocną a zabezpieczenie kołek? Zamiast vario lepiej pomyśl o jakimś zabezpieczeniu zamiast kołka, bo się utrujesz z tym. zwłaszcza na glinie jak szybko bedziesz śmigał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

maromaro

Kuhn o ile się nie myle ma max rozstawienie na korpus tylko 45 cm, V&N ma 48 cm jak masz szerokie koła to moze warto wziąść pług szerszy.

ja mam Overuma i bardzo lekko idzie i polecam Overuma

 

Co ty mówisz kuhn ma rozstaw na 35 .40 .45 i 50 bo jestem posiadaczem kuhn multi master 112 i mam rozstawione na 50

Edytowano przez przemek121088

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ja mam 4 ustawienia na 35 40 45 i 50 może dlatego że ja mam odległość między korpusami 102 cm nawet w instrukcji obsługi jest opisane jak ustawić na jaką szerokość.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

kolega ma overuma cx wysokiego bo przeswit pod rama to chyba 1m i ma przedpluzki oraz odkladnice typu skandynawskiegoXXLi krycie jest najleprze jakie widzialem poprostu bajka tylko ze ta odkladnica ma za zadanie bardzo dobrze kryc i to robi ale kosztem kruszenia gleby i tu jest problem dlatego chem plug na azurach bo ma dobrze kryc oraz kruszyc ziemie

 

kolego to ze jest kolek na gline to nie zaden problem bo ja niemam kamieni a kolek wytrzymuje napur ziemi

 

a ma ktos z was vario jak to sie sprawuje bo ciagnie mnie do tego zeby dolozyc plug kupuje na prow to akurat

Edytowano przez Heniekii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj