chrobi123

jaki kredyt pomostowy na modernizacje

Polecane posty

chrobi123    1

witam, jaki w jakim banku najlepszy kredyt na zakup maszyn na modernizację? jak jest z tą zdolnością kedywową jak to się liczy? ja mam 15ha pola swojego i dzierżaw 30 ha, spłacam kredyt klęskowy zostało 30 tys a wniosek mam złożony na 300tys zwrotu, czy jest jakaś szansa żeby dostać taki duży kredyt? poszę o rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAKUBB1988    0

też jestem ciekaw bo w niedługim czasie będę szukał takiego kredytu pod modernizacje tylko mniejsze sumy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pieczątka banku w dowodzie rej. ciągnika, zastaw na pole/część pola, zabudowania, poręczyciel z dużym obrotem na koncie, jest wiele możliwości. Zróbcie sobie wycieczkę po bankach i będzie wiadomo w którym dadzą wam najlepsze warunki przy zakupie maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Powinni Ci dać bez większego problemu na pewno będzie hipoteka pod pole masz 15ha nie wiem jaka jest cena u Ciebie ziemi ale po 20tyś/ha to już masz 300tyś i jeszcze zastaw tych maszyn co kupisz i powinni dać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Negocjuj jak najmniej już posiadanych wartości pod zastaw. Najlepiej hipoteka pod nowe maszyny i jakiś kawałeczek pola, albo np. garaż, czy stodołę. Bo jak się noga podwinie to zostaniesz bez pola, a ono jest chyba najważniejsze w tym wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak masz umowę z agencją podpisaną to tylko zastaw na maszyny, Raczej żadna hipoteka.Połowa wartości maszyny netto starczy na zastaw.Kredyt zależy, na 7, przy przyczepach, lub max na 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak jak pisał kolega powyżej zabezpieczeniem jest tylko sprzęt żadna hipoteka nie wchodzi w grę (chyba że idziecie do BS to tam hipoteka + sprzęt bo 15ha to byłoby za mało)

 

Zastaw rejestrowy na sprzęt (czyli żadnych wpisów w dowód rejestracyjny bo właściciel musi być tylko 1)

 

 

Jeżeli ciągnik stanowi 60% finansowanie wtedy możemy zrobić wszystko na 10 lat :)

 

W razie info proszę na PW


Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

w bgz zaoferowali mi pożyczkę leasingową dlatego, że jestem na vacie i chce sfinansować 100 % inwestycji...... pożyczka jest na 3 kwartalne raty, pierwsza rata vat, druga pieniądze z arimr i trzecia to co zostanie...... korzystał ktoś z tego ponoć to nowy produkt ? z 80 tys kwoty pożyczki odsetki jakieś 4 tys więc wychodzi dość korzystnie + ubezpieczenie maszyn 250 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj