Skocz do zawartości
chrobi123

jaki kredyt pomostowy na modernizacje

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
chrobi123    0

witam, jaki w jakim banku najlepszy kredyt na zakup maszyn na modernizację? jak jest z tą zdolnością kedywową jak to się liczy? ja mam 15ha pola swojego i dzierżaw 30 ha, spłacam kredyt klęskowy zostało 30 tys a wniosek mam złożony na 300tys zwrotu, czy jest jakaś szansa żeby dostać taki duży kredyt? poszę o rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAKUBB1988    0

też jestem ciekaw bo w niedługim czasie będę szukał takiego kredytu pod modernizacje tylko mniejsze sumy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzbr    988

Pieczątka banku w dowodzie rej. ciągnika, zastaw na pole/część pola, zabudowania, poręczyciel z dużym obrotem na koncie, jest wiele możliwości. Zróbcie sobie wycieczkę po bankach i będzie wiadomo w którym dadzą wam najlepsze warunki przy zakupie maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

melon10641    161

Powinni Ci dać bez większego problemu na pewno będzie hipoteka pod pole masz 15ha nie wiem jaka jest cena u Ciebie ziemi ale po 20tyś/ha to już masz 300tyś i jeszcze zastaw tych maszyn co kupisz i powinni dać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzbr    988

Negocjuj jak najmniej już posiadanych wartości pod zastaw. Najlepiej hipoteka pod nowe maszyny i jakiś kawałeczek pola, albo np. garaż, czy stodołę. Bo jak się noga podwinie to zostaniesz bez pola, a ono jest chyba najważniejsze w tym wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    189

Jak masz umowę z agencją podpisaną to tylko zastaw na maszyny, Raczej żadna hipoteka.Połowa wartości maszyny netto starczy na zastaw.Kredyt zależy, na 7, przy przyczepach, lub max na 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak jak pisał kolega powyżej zabezpieczeniem jest tylko sprzęt żadna hipoteka nie wchodzi w grę (chyba że idziecie do BS to tam hipoteka + sprzęt bo 15ha to byłoby za mało)

 

Zastaw rejestrowy na sprzęt (czyli żadnych wpisów w dowód rejestracyjny bo właściciel musi być tylko 1)

 

 

Jeżeli ciągnik stanowi 60% finansowanie wtedy możemy zrobić wszystko na 10 lat :)

 

W razie info proszę na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    11

w bgz zaoferowali mi pożyczkę leasingową dlatego, że jestem na vacie i chce sfinansować 100 % inwestycji...... pożyczka jest na 3 kwartalne raty, pierwsza rata vat, druga pieniądze z arimr i trzecia to co zostanie...... korzystał ktoś z tego ponoć to nowy produkt ? z 80 tys kwoty pożyczki odsetki jakieś 4 tys więc wychodzi dość korzystnie + ubezpieczenie maszyn 250 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


 • Podobna zawartość

  • Przez karol
   Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Przez jestem_z_miasta
   Cześć, 
   mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
   I nie wiem co z tym zrobić. 
    
   Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
    
   Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
    
   Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
    
   dzięki!
  • Przez Aries
   Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.
    
   Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.
    
   Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.
    
   ====================================================
   4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno
    
                              *   *   *
   1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
   W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
   http://www.informacj...ug-nowych-zasad
    
   Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
  • Przez coolman111
   Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?
    
   Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
   Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/
    
   Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
  • Przez Arni
   Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
   Jak to było u was?
    
    
   Pozdro Arni
×