Hydraulika-Silowa

Przewody hydrauliczne w maszynach rolniczych – Wasze doświadczenia i problemy

Polecane posty

mf255    0

Podepnę się pod temat.

Kupiliśmy używany pług obrotowy i agregat uprawowy. I teraz żeby nie mieszać oleju w ciągniku, wypadałoby wyczyścić im hydraulikę.

Takie pytania mam:

Jak bardzo spuszczać się na czyszczenie hydrauliki żeby było dobrze? Czy wystarczy wylać olej z siłowników, czy przedmuchiwać/płukać? Czym?

Jak spuścić olej z siłownika w pługu? Siłownik ma przykręconą kostkę i do tej kostki wchodzą przewody hydrauliczne. (Pług marki Agrolux)


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Oznacz sobie dokładnie przewody na zamku hydraulicznym i odkręć je. Te z szybkozłączkami powieś tak by z nich olej ściekał, a te od siłownika włóż do pojemnika wyjmij jednego bolca mocującego siłownik i ręcznie zsuwaj go i rozsuwaj. Jak masz olej jaki stosujesz w ciągniku to wlej trochę w obydwie strony siłownika i ponownie z niego wypchnij.

Same przewody możesz całkiem poodkręcać i przelać je olejem a na końcu przedmuchać powietrzem.

Kiedyś do płukania układu hydraulicznego używano ON, ale nie wiem jak resztka może zadziałać z nowym typem oleju. Dlatego układ przepłucz takim olejem jaki masz w ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

Problem w tym że kostka z siłownikiem jest skręcona i wchodzą do niej tylko węże od ciągnika.

Tak jak tu: http://agromechanika.technikboerse.com/pictures/49007087/a6f6c935-8b80-4191-8438-a91a86b8c0cb.jpg

 

W instrukcji jest napisane, że jeden z przewodów jest ciśnieniowy, a drugi zwrotny. Natomiast ta kostka sama odwraca przepływ oleju automatycznie.

Czyli gdybym odkręcił końcówkę z węża zwrotnego i skierował ją do baniaka, a przewód ciśnieniowy podłączył do ciągnika i puścił ciśnienie, dopóki z węża zwrotnego nie poleci "właściwy" olej, to będzie dobrze?


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Mi wydaje się, że tak jak chcesz zrobić to na pewno się nie uda. Jak chcesz by przez siłownik przeciekał olej z jednej na druga stronę? Jak by tak było to siłownik by był uszkodzony.

Ta kostka to zamek hydrauliczny, który ma nie puścić oleju z siłownika jeśli nie pojawi się ciśnienie od strony zasilania(ciągnika). On nie odwraca przepływu oleju, robi to rozdzielacz w ciągniku.

Tak jeden przewód jest ciśnieniowy, a drugi zwrotny gdy przekręcasz plug w jedna stronę, ale gdy w drugą czyli rozdzielaczem w ciągniku zmieniasz przepływ oleju to przewody zmieniają swoje funkcje.

Podczep pług do ciągnika. Podepnij jeden przewód z pługa do ciągnika. Drugi przewód ze zdjętą końcówką do bańki. Podnieś pług do góry i rozdzielaczem w ciągniku przekręć go. (Pług musi wykonać pełny ruch, jeśli pług nie chce się przekręcić to znaczy że przewód jest od strony siłownika która jest pełna oleju i nie wykona suwu zamień przewody miejscami. Do ciągnika musi być podpięty przewód od pustej strony siłownika.)

Następnie przewód z ciągnika zdejmij i do bańki bez końcówki. A ten z bańki do ciągnika po założeniu końcówki. I przekręcić pług.

I jeszcze jedna taka zmiana przewodów i przekręcenie pługa.

Po tym zabiegu pozbywasz się starego oleju, oraz wymieszanego, bez wpuszczania go do ciągnika. Resztka nie powinna mieć już znaczenia. Ale sekwencje możesz powtarzać jeśli uznasz, że olej jest brudny. Lub rozebrać siłownik i oczyścić ręcznie.

Tak bym to widział.

Pozdrawiam mtracz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

Witam,zrobiłem ładowacz do bel,big bag itp. zamocowany na przód do zasilenia siłownika wykorzystałem jedną parę wyjśc hydraulicznych(siłownik dwustronny) i wszystko byłoby dobrze gdyby nie to, że jak podnoszę i opuszczam ramię(na pusto) to ciągnik wyraźnie czuje obciążenie,słychac jak silnik ma ciężko czyżby przewody hydrauliczne były za cienkie średnica w środku 10mm,gwint 18mm, i jeżeli to tak zostawię coś może wysiąśc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

A dławika nigdzie po drodze nie ma, złącza dobrze dokręcone (jeżeli skręcane )?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

jeżeli są to szybkozłącza to czy jest jakiś sposób żeby to sprawdzic bo już się naszykowałem na wymianę tych szybkozłączy łącznie z przewodami na większe tzn.13mm w środku i gwint 22mm takie wejście mam w siłowniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Spróbować połączyć bez szybkozłączy lub rozebrać wyrzucić środki i sprawdzić.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

rozebrac tego dziadostwa nie wiem jak ale podłączałem siłownik bezpośrednio z tyłu na krótkich przewodach i było tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaki to ciągnik? W 60-kach np czasem dźwignia wędruje za daleko i dławi rozdzielacz, bo suwak po otwarciu kanału znów go zamyka. Sprawdzałeś czy dźwignia w różnych położeniach tak samo dławi ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

ciągnik to Case JX100u a co do dźwigni to jest tak że jak jak przesunę ją tylko trochę wtedy jest lepiej ale siłownik wysuwa się wolno a jak dźwignię przesunę w położenie aż zaskoczy zapadka siłownik idzie szybciej ale silnik to mocno czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to musisz pytać właścicieli tych ciągników. Może gdzieś jest zawór dławiący do wyjścia hydraulicznego? Nowego ciągnik anie mam, więc nie wiem co tam może siedzieć. Próbowałeś podnieść i opuścić ładowacz przy innym ciągniku? Tak najprościej sprawdzisz czy to coś w ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

przy innym ciągniku nie próbowałem bo nie bardzo mam jak ale przyczepę kipruje jak szalony a tam przewód jest grubszy więc podjąłem decyzje że zmienię złącza i przewody na większą średnicę i zobaczę co wtedy będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Może któryś przewód został za mocno zaciśniety przy produkcji i ma bardzo mały przekrój, który dławi przepływ oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

zmieniłem przewody oraz wszystkie połączenia na większe tzn.z gwintem 22mm i jest super,silnik prawie w ogóle nie reaguje przy podnoszeniu jak i przy opuszczaniu,oczywiście bez obciążenia,czyli wniosek końcowy-przekrój przewodów był za mały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najczęściej spotykane na rynku to chyba rozdzielacze Dinoil, Danfoss i Galtech. Pewnie są i inne.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Czy pompa od cyklopa 40l/min, starej produkcji ale nie używana, będzie dobrze chodziła na dużym rozdzielaczu od HDSu i na przewodach fi-10mm?

Parząc na nią od strony wałka z rowkiem pod wpust w którą stronę powinna się obracać?

Czy przewody w jednym oplocie wytrzymają ciśnienie 180bar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Wie ktoś może jaki jest gwint na przewodzie hydraulicznym zasilania jojstika w koparce Fermec 128

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poszukać w firmach, które zajmują sie hydrauliką siłową – tam można takie przewody dostać. Na pewno odradzam kupowanie marketowych rzeczy, które siadają przy większym obciążeniu. Z tego, co wiem to Witzenmann takie przewody dobre oferuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy. Zakupiłem przyczepę leśną z uszkodzoną pompą. W sklepie doradzili mi zakup pompy 106l z multiplikatorem do zasilenia przyczepy. Od pompy leci przewód z koncówkami 1 i 1/2 cala do rozdzielacza. Wiec dośc spory, taki sam na powrocie. Wyjścia na siłowniki są 1/2 cala zredukowane do 3/8 cala i dalej wąż 3/8 do każdego siłownika . Cisnienie w układzie na zaworze przelewowym ustawione jest na 150 bar a wałek WOM napędzający pompę aż staje. Pompa zasilana jest Fendem 308 z wałka odbioru mocy

 

 

http://www.sklepdlarolnika.pl/pl/p/MULTIPLIKATOR-Z-POMPA-ZEBATA-WYDAJNOSC-do-106Lmin/3350

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Do tej wydajności pompy musisz zastosować odpowiedniej wydajności rozdzielacz 


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tej wydajności pompy musisz zastosować odpowiedniej wydajności rozdzielacz

 

Możesz bardziej rozwinąć swoją wypowiedz ??? Na starej pompie hydraulika działa niestety uszkodzeniu uległ korpus od strony wałka i można powiedzieć ze zmieliło zęby w srodku. Stara miała wydajność 90 litrów a ta ma 106 przy 2000 obrotów na silniku lub 540 na wałku.

 

Rozdzielacz jest monoblokowy pokażnych rozmiarów siedmio sekcyjny. NIestety bez oznaczen producenta. Przyłącza są srednicy 1i 1/4 cala więc będzie miał dużą wydajność.

 

Według moich spostrzeżen zawór przelewowy nie działa poprawnie. Mam zamiar założyć na zasilaniu pompy dodatkowy zawór przelewowy i sprawdzić czy będzie zatrzymywać wałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lutek0666
      Witam mam pytanie czy ktoś ma jeszcze jakieś części do siewnika rosyjskiego talerzowego, głównie chodzi mi o tryb napędzający znajdujący się przy sprzęgle.
    • Przez MariuszMF2645
      Witam Poszukuje kubełków/Wkładek do Sadzarki Cramer DSD-2000


    • Przez Marcin9908
      Witam serdecznie, czy ktoś ma może do sprzedania noż do wycinaka Schrijver; wycinak starszej serii. Nowych niestety już brak w sprzedaży, a i nawet o używkę okazuje się że problem, a jeśli coś było to i tak w fatalnym stanie. Jeśli ktoś byłby w stanie pomóc w tym temacie to proszę na priv, z góry dziękuje.
      Długość (mm) 1730 Szerokość (mm) 110 Grubość (mm) 3
    • Przez MarcinCNC
      Zapraszam do współpracy. Dorabiamy części do maszyn. Teflon, Poliamid, Polietylen, Poliacetal. 
      Toczymy, frezujemy i wiercimy. Wykonujemy między innymi slizgi, rolki, prowadnice, podkładki, tulejki, redliczki i inne
      Po części do dorobienia zlecamy kuriera, dostawa po produkcji również kurierem
      Sprawdźcie https://skrawplast.pl/
    • Przez lukeX
      Witam
      Posiadam brona wahadlową u238.Stoi już od kilku lat nieużywana z braku sprzęgła brony.Nie mam do nie całego elementu mocowania wałka wom ,sprzęgła gumowego.I tu pytanie może ktoś posiadający takową brona mógłby zrobic kilka zdjęć tego elementu i do tego pomierzyć poszczególne elementy.A może ktoś ma takową brona i byłby w stanie dorobić ten element.Guma sprzęgła jest dostępna jako część zamienna ale niestety nie cały element.Bede wdzięczny za wszelką pomoc.Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj