Hydraulika-Silowa

Przewody hydrauliczne w maszynach rolniczych – Wasze doświadczenia i problemy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć, jakie są Wasze - dobre i złe - doświadczenia z przewodami hydraulicznymi, stosowanymi w maszynach rolniczych.

Wymieńmy się spostrzeżeniami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Przewód jak przewód potrafia pęknąć u mnie trochę ich pękło przy prasie od podbieraka , w turze w przyczepie i przecieranie sie przewodów ale najgorsze to jest zapowietrzenie wyjścia cisnieniem że nie mozna środka wcisnąć i wtedy chlapie olej rozkręcać trzeba wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie do mojej samorobnej przyczepy leśnej jaki e weże załozyć takie grubsze jak w cyklopie czy te cinkie jak są orginał w przyczepach? jakie parametry bo na moje to założę chyba te cienkieco? proszę o pomoc boo musze wreszcie dokończyć dzieło

 

 

a co do pękania węży to zawór bezpieczeństwa za mocno przykręcony co? chyba?

 

Tak to napisałeś, jak byś pytał swoją przyczepę.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego @pawelrolnik89.

Dobór przewodu hydraulicznego musi być dokonany w taki sposób, aby wartość maksymalnego ciśnienia roboczego była równa lub większa od maksymalnego ciśnienia panującego w układzie.

W Cyklopie występuje standardowy wąż o średnicy fi 12,5mm jednooplotowy a jego ciśnienie robocze wynosi 16,0 Mpa. Nie jest to wyznacznikiem, że taki przewód sprawdzi się u Ciebie.

Im mniejsza średnica węża tym większe ciśnienie potrafi wytrzymać. Podam Ci to na przykładzie.

Wąż fi 06 jednooplotowy ciśnienie robocze 22,5 Mpa

Wąż fi 20 jednooplotowy ciśnienie robocze 10,5 Mpa

Wąż fi 06 dwuoplotowy ciśnienie robocze 40,0 Mpa

Wąż fi 20 dwuoplotowy ciśnienie robocze 21,5 Mpa

Jak widzisz są różnice. Istnieją węże z czterooplotową warstwą stalową. Zmniejsza się nieco ich elastyczność natomiast zwiększa się ciśnienie robocze, które na dla węża o średnicy fi 20 SP wynosi 38,0 Mpa lub SH 42,0 Mpa.

Proponuję dobrać przewody hydrauliczne w taki sposób, aby spokojnie wytrzymywały ciśnienie panujące w układzie.

 

Kolego @Fartrac675dt to prawda przewody pękają dlatego warto jest dobrze dobrać wąż hydrauliczny. Natomiast co do przetarć, można stosować osłony na przewody (metalowe lub z tworzywa) które skutecznie chronią przed tym zjawiskiem.

Edytowano przez Hydraulika-Silowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Średnicę przewodu trzeba dobrać również do przepływu jaki będzie w danym układzie - odbiorniku, aby nie powodować zwężeń które będą nam ograniczać przepływ oleju, zmniejszać wydajność i zwiększać temperaturę oleju.

 

W skrócie trzeba zmierzyć średnice wyjściowe z rozdzielaczy i wejściowe do siłowników i dobrać przewód o podobnym wymiarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj jest tak, że wyjście z np. rozdzielacza mówi nam jakiego przekroju mamy zastosować średnicę przewodu.

Jeśli średnica wyjścia z np. rozdzielacza to:

¼ cala - stosujemy wąż fi 6,3

½ cala - stosujemy wąż fi 12,5

1 cal - stosujemy wąż fi 25 itp.

Istnieją od tego odstępstwa ale przy bardziej złożonej specyfice układów.

 

Z doświadczenia i obserwacji mogę stwierdzić, że w większości przypadków uszkodzenie przewodów hydraulicznych powstaje ze złego, niedbałego sposobu montażu, niedopasowania końcówek przewodu i samego węża.

Wąż nie powinien być skręcony, ugięty w nieodpowiednim miejscu, ułożony w sposób powodujący jego przecieranie ani zbyt naciągnięty.

post-58315-0-05738500-1360510720_thumb.jpgpost-58315-0-57602200-1360510966_thumb.jpg

Ważny jest również dobór ze względu na temperaturę pracy. Przeciętny wąż hydrauliczny może pracować w temperaturach od – 40°C do +100°C. Istnieją jednak węże gotowe wytrzymać nawet +260°C. Na budowę takiego węża składa się teflonowy wkład, a jego zewnętrzną część stanowi nierdzewny oplot stalowy. Można go układać np. przy silnikach, chłodnicach itp. Tam gdzie od przewodu wymagana jest duża elastyczność, giętkość możemy sięgnąć po tzw. termoplastyki. Są to węże wykonane w specjalnej technologii, których podstawowym materiałem są termoplastyczne polimery (najczęściej poliester, poliamid, poliuretan), a wzmocnienie stanowią jeden lub dwa oploty tekstylne lub stalowe. Znajdują one zastosowanie przy niektórych podnośnikach, sprzęcie ratowniczym, przy podnoszeniu kabin itp.

Edytowano przez Hydraulika-Silowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel2012    35

Witam,sory za odkop,ale nie chcę zakładać nowego tematu,potrzebne mi węże długość 2m zakończone kolankiem do tego rożdzielacza: http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-40l-3-sekcyjny-gratis-i2953869363.html ,wiecie może od czego by były typowe?Bo nie chcę zakuwać,nie dość,że drożej to jeszcze latanina.Gdzie takie kupić?W grene nie mają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Typowe też ktoś zakuł. Cena porównywalna.

Jak dobry sklep albo zakład to żadnego ganiania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem czy kupisz coś odpowiedniego, bo większość maszyn ma przewody z gwintami metrycznymi M22, M18 a w tym rozdzielaczu, jeśli to Badestnost wyjścia są 1,2 ". Tak więc musisz mieć dodatkowo odpowiedni nypel. Najlepiej znajdź dobry zakład z hydrauliką i zakują Ci jak potrzeba, bez zbędnego obcinania, bo na twój przewód gwarancji nikt Ci nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

No wlaśnie nie chcę zakuwać bo drożej wychodzi kupić odciać i zakuć kolanko...

Że co?

Przewody są z metra cięte i zakuwane końcówki jakie chcesz. Proste, kontowe, oczkowe.

Koszt taki sam jak kupno takiego samego gotowego.

Wybierz się do dobrego sklepu i zapytaj. W mojej okolicy jest spory sklep z częściami w którym zakuwają przewody jakie się chce. A gotowe są i tak zakute przez nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel2012    35

U mnie 1m zakuty obustronnie to 50zł...Może znacie jakąć strone gdzie kupie 2m zakute jednostronnie kolankiem na klucz 22?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Na allegro są dostępne tego typu usługi.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno się nie zgodzić z kolegami @mtracz, @Thomas2135, bo czy przewód leży gotowy na półce w sklepie, czy producent wykona nowy, dokładnie pod zamówienie klienta, cena będzie podobna. Moim zdaniem dorobienie przewodu ma pewną zaletę - można dokładnie określić jego parametry. Ciśnienie, średnice i gwinty rzecz ważna, ale pamiętajmy, że klient może zażyczyć sobie długość z dokładnością do centymetra, odpowiedni kształt zakuć (np. kolanko 90°lub 45°) czy wzajemne położenie zakończeń (np. wzajemne położenie dwóch kolanek względem siebie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel2012    35

Wąż zakuty kolankiem M22x1,5,to jest wąż na klucz 22?Jak np przy głównym siłowniku tura 2a?Mi się wydaje ze na klucz 22 to są węze z gwintem wew m18x1,5,?

 

Chłopy pilnie mi potrzeba podać producentowi bo mi zakuwa przewód jakie oczko jest przy rurce hydrauliki przy c-360,tzn to oczko co się przykręca pod siedzeniem i idzie rurka do wyjsć.

Edytowano przez Daniel2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Określanie gwintu na tzw. „klucz” jest niewskazane ze względu na występowanie ryzyka nieprawidłowego odczytu. Klucz, a ściślej sześciokąt 22 może sugerować gwint 18x1,5 lub 3/8”. Jeśli jest to ładowacz czołowy Tur, to skłaniałbym się ku metrycznemu gwintowi M18x1,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby nie pozostać gołosłownym, chciałbym przestrzec i pokazać, jak łatwo dla niewprawionego oka o pomyłkę przy określaniu gwintu na tzw. „klucz”. Poniższe fotografie przedstawiają przykładowe zakończenia przewodu hydraulicznego fi 10.

post-58315-0-27632800-1361699690_thumb.jpg

Edytowano przez Hydraulika-Silowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Witam a ja mam pytanie jeśli potrzebuję około 10 metrów przewodu hydrauliczne najmniejszej średnicy to jaka może być orientacyjnie cena?? Czy można zastosować jakoś rurkę stalową i ją doginać odpowiednio?? Jaka cena byłaby takiej rurki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Sa w sprzedaży rurki do bizona bez końcówek ,

kocówki samozaciskowe kupuje sie osobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

A czy taką rurkę można wyginać samemu w domu bez specjalnych przyrządów?? I jak z tą końcówką zaciskową?? Jak takie rurki wychodzą cenowo w porównaniu do przewodów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Ceny nie pamiętam , na rurkę zakładasz nakładkę z wyjściem na waż , dwa klucze i mocno skręcasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lutek0666
      Witam mam pytanie czy ktoś ma jeszcze jakieś części do siewnika rosyjskiego talerzowego, głównie chodzi mi o tryb napędzający znajdujący się przy sprzęgle.
    • Przez MariuszMF2645
      Witam Poszukuje kubełków/Wkładek do Sadzarki Cramer DSD-2000


    • Przez Marcin9908
      Witam serdecznie, czy ktoś ma może do sprzedania noż do wycinaka Schrijver; wycinak starszej serii. Nowych niestety już brak w sprzedaży, a i nawet o używkę okazuje się że problem, a jeśli coś było to i tak w fatalnym stanie. Jeśli ktoś byłby w stanie pomóc w tym temacie to proszę na priv, z góry dziękuje.
      Długość (mm) 1730 Szerokość (mm) 110 Grubość (mm) 3
    • Przez MarcinCNC
      Zapraszam do współpracy. Dorabiamy części do maszyn. Teflon, Poliamid, Polietylen, Poliacetal. 
      Toczymy, frezujemy i wiercimy. Wykonujemy między innymi slizgi, rolki, prowadnice, podkładki, tulejki, redliczki i inne
      Po części do dorobienia zlecamy kuriera, dostawa po produkcji również kurierem
      Sprawdźcie https://skrawplast.pl/
    • Przez lukeX
      Witam
      Posiadam brona wahadlową u238.Stoi już od kilku lat nieużywana z braku sprzęgła brony.Nie mam do nie całego elementu mocowania wałka wom ,sprzęgła gumowego.I tu pytanie może ktoś posiadający takową brona mógłby zrobic kilka zdjęć tego elementu i do tego pomierzyć poszczególne elementy.A może ktoś ma takową brona i byłby w stanie dorobić ten element.Guma sprzęgła jest dostępna jako część zamienna ale niestety nie cały element.Bede wdzięczny za wszelką pomoc.Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj