Rayan

Dlaczego John Deere

Polecane posty

tommy66692    2254

Wiem że gorsze jak JD....Ale jak dużo..??Czy użytkownicy nowych Zetorów mają duże awarie??

 

Pytam sie bo w mojej okolicy nikt nie ma nowych ciągników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Połowa ludzi którzy kupili Zetora w ciągu ostatnich 3 lat nie kupiłaby ponownie: problemy z ceramiczną tarczą sprzęgłową, ciężko włączające się biegi, podskakiwanie ciągnika w polu i transporcie, dość wysokie spalanie.

 

Choć znam ludzi którzy mają 2-3 letnie NH i pokupili Zetory ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Nazwałem cie chłopcemm bo wygladasz na avarcie na młodego silnego umiesnionego niczym Błekitna Belgijska :) fakt mało traktorów ma w tej klasie to co podałes ale sa takie co maja ale nie chce rzucac słów a wiatr pewnie jestes uzytkownikiem 5820 basic albo advence??? rewers mechaniczny?. to co napisał robertbara jest bardzo madre róznorodnosc musi byc jak w przyrodzie. zgodze sie ze konstruktorzy JD moga zadroscic rodzinie CNH np ich skrzyni bezstopniowej o jej zaletach w innym dziale pisał MAV pobiła bezstopniowa Fendta który był pionierem w tej dziedzinie natomiast JD moga zazdrosici niektórych silników choc znam przypadek 8320 w którym pekł wał korbowy! na gwarancji całe szczescie! ale co charaterystyczne dal firmy o dobrym imieniu cała seria pechowych osobników z góry miał wymieniony wał nie wazne czy chodzi czy juz pekł wada fabryczne wymiana. dmuchali na zimnie. o co my sie tutaj spieramy chyba tylko o kolor maski i połozenie dzwigni biegów ;) prawde mówiac traktory z takim samym wyposazeniem róznych firm kosztuja praktycznie tyle samo!


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Plusem JD jest to ze sami produkuja podzespoly do swych maszyn. Chodzi mi o silniki i skrzynie. A nie jak inni producenci wkladaja silniki innych firm. JD prowadzi swoja polityke. Uważam że skrzynia bestopniowa AP tez jest dobra i nie ustepuje wiele skrzyniom CNS (one to chyba sa ZF). JD istnieje dlugo na rynku Swiatowym i jest liczacym sie producentem. Przez ten czas wyrobil sobie dobra renome wsrod urzytkownikow na calym swiecie produkujac niezawodny i trwaly sprzet. Jest to liczaca sie powarzana firm. Nie wiem jak to bedzie teraz, czy traktory wytrzymaja po 15tys mth bez remontu, zwlaszcza jak projektuje sie według zasady 'minimum materialu maximum wytrzymalosci' czy to wystarczy.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@luk2782 hehe nic się nie zmieniłeś.... ;) ostatnio mało Cię było na AF i widać :) bo wojetek3222 ma JD 5720 w wersji advence z rewersem hydraulicznym, nie myl z mech... i uważam w tej klasie i cenie jego JD nie ma sobie równych pod względem paramertów i wyposażenia...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
@luk2782 hehe nic się nie zmieniłeś.... :) ostatnio mało Cię było na AF i widać :) bo wojetek3222 ma JD 5720 w wersji advence z rewersem hydraulicznym, nie myl z mech... i uważam w tej klasie i cenie jego JD nie ma sobie równych pod względem paramertów i wyposażenia...

JD 5720 advence ma rewers hydrauliczny, ale jest on sterowany mechanicznie poprzez linkę i przez co za lekko nie chodzi :)

tak samo półbiegi przełączane pod obciążeniem (grupy biegów głównych zresztą też) są sterowane za pomocą linki. Elektrohydrauliczne przełączanie pólbiegów i rewersu jest dostępne w opcji :) i w tej klasie ciągników lepszą przekładnie zdaje się ma MF 5435 Dyna-4 i uważam, że względem wyposażenia i ceny stanowi poważną konkurencję dla JD... :)

 

@pioter jak byś miał wybierać teraz pomiędzy MF 5435 Dyna-4 a JD 5720 to na co byś postawił?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Plusem JD jest to ze sami produkuja podzespoly do swych maszyn. Chodzi mi o silniki i skrzynie. A nie jak inni producenci wkladaja silniki innych firm. JD prowadzi swoja polityke. Uważam że skrzynia bestopniowa AP tez jest dobra i nie ustepuje wiele skrzyniom CNS (one to chyba sa ZF).

 

Silnik produkują sami natomiast skrzynia bezstopniowa jest ZF w 6020 i 6030, 7030 Premium, w górę od 7020 Waterloo już jest ten John Deerowski AP. Nie wiem czy coś nie zamotałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@LowRider

 

a JD w której wersji??? ;)

 

jeździłem jednym i drugim ale nie za dużo więc trudno stwierdzić, ale chyba lepiej się jeździ na Dyna-4...zależy do czego ma byc ten ciągnik, bo jednak MF jest trochę większy i jako główny ciągnik to postawił bym raczej niego...natomiast przy ładowaczu czołowym też trudno powiedzieć, bo MF ze skośną maską, z kabiną Visioline i Dyna-4 jest wręcz stworzony do ładowacza tylko szkoda, że bez ramy jak w JD...

nie wiem jak to wygląda cenowo...

 

wydaje mnie się że MF ma lepszą pozycję za kierownicą, wyżej się siedzi-lepsza widoczność, choć to może być juz przyzwyczajenie :)

 

gdyby mój MF miał Dyna-4,skośną maskę, kabinę Visioline,ładowacz czołowy, przedni TUZ i koła 440/65-28 i 54/65-38 to napewno nie zamieniłbym się na Jasia :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
MF ze skośną maską, z kabiną Visioline i Dyna-4 jest wręcz stworzony do ładowacza tylko szkoda, że bez ramy jak w JD...

wybierasz taki ladowacz zeby mial rame do tylnej zwolnicy i jest git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

hmm o spalaniu napisał tylko @robertbara, reszta siedzi cicho, nie robiliście pomiarów czy wam wstyd, że JD tak dużo pali. ;).

JD jest znaną i popularną wśród rolników marką (spytajcie jakiegoś mieszczucha o marke ciągnika to wam powie JD :) ), bo ma bardzo rozwiniętą sieć dilerów, chyba żadna inna marka w Polsce nie ma tylu komisów. JD ma też dobrą reklame, chyba w każdym piśmie rolniczym jest chociaż mała reklama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Mozliwe ze jest tak jak piszesz robertbara. Ja sie nie wglebialem w temat skrzynek az tak bardzo.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Kurcze o spalaniu Jelonka jest osobny temat to przecież nie będę pisał kolejny raz!! Tylko wspomniałem. Takie podsumowanie...traktor nie do jazdy na pusto. W obciążeniu na pewno nie wstyd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertN    1

Wydaje mi się że jak by john deery nie był dobre to nie miały by takiej renomy jak mają(a wg. mnie mają dobrą). Pronar na pewno nie będzie uważany za wspaniałą marke, chodźby nie wiem jak by był rozreklamowany(bez urazy wszystkim posiadaczom pronara)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Ano siemasz PIOTER :) troszeczke chorowałem w ciagu ostatnich 3 dni dlatego tak mnie wciagło duzo wolnego czasu ale od jutra znowu jazda. teraz mysle ze bede czesciej tu zagladał. ciekawe wpadłem w ten temat jak hiena miedzy lwy i troszke kąsam ;)

Wracajac do JD to jak juz powiedziałem mozna sobie palce połamac przy rewersie zastanawiam sie bo ne pamietam czy zmiane predkosci obrotów wałka dokonuje sie dziwgnia która połaczona jest linka z mechanizmem odpowiedzialnm za zmiane predkosci? MF ta seria ze scieta maska ma exstra widocznosc dla mnei JD do 6030 to taki wysoki kanciak z przycietymi rogami nie podoba nie sie jego sylwetka szeroki tylnie słubki kabiny jakis taki no filozofia kształtu dnie przemawia do mnie. dobrze ze nie jest to głównym argumentem wyboru :)


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obikey    0

Wracając do sedna tematu... Uważam , że John Deere serii 8030 wyróżnia się w swojej klasie silnikiem o pojemności 9.0 litrów. Ma dzięki temu duży moment i jest nie do zdławienia :-)

Poza tym firma ta jako jedna z nielicznych, bądź nawet jako jedyna posiada własną sieć satelitów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

@pioter

gdyby mój MF miał Dyna-4,skośną maskę, kabinę Visioline,ładowacz czołowy, przedni TUZ i koła 440/65-28 i 54/65-38 to napewno nie zamieniłbym się na Jasia smile.gif

 

już za parę dni będą identyczne koła u mnie tylko nie z czerwoną maską:) (bez ramy nośnej ale za to z ramą ładowacza i czołowego i TUZ montowaną pod tylny most)

 

Jeśli chodzi o JD to marka ma pozycję wysoką i dlatego jest to ciągnik popularny. Obecnie wiele czołowych firm posiada nowoczesne rozwiązania. Różnice w parametrach technicznych nie są przeważnie zbyt wielkie, choć JD przeważnie wygrywa. Najważniejsza dla ciągnika jest trwałość, a tego nie da się zmierzyć tylko trzeba ciągnik kupić i popracować parę lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19
Wracając do sedna tematu... Uważam , że John Deere serii 8030 wyróżnia się w swojej klasie silnikiem o pojemności 9.0 litrów. Ma dzięki temu duży moment i jest nie do zdławienia :-)

Poza tym firma ta jako jedna z nielicznych, bądź nawet jako jedyna posiada własną sieć satelitów.

Fakt jak widziałem go w orce to naet jak miał ciezko pod górke i pług poszedl głebiej to w miejscu buksował ale silnik na obrotach to moze o 100 spad ma zapas mocy


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

JD ma rame pelna tzn przez cały traktor a nie jak ursus lub inne do skrzyni biegów. Rama jest w kształcie ceownika co sprawia ze jest odpoerna na skrecanie i moze przenosic duże napreżenia. Nie złaniesz go. W testach DlG (czy jak sie one tam nazywaja) JD wypada przyzwoicie. Moc na walku i siła uciagu sa niewiele mniejsze od tych jakie podaje producent. Pewnie to tez zależy od skrzyni. Np. Fendt ma siele na walku nieznacznie wieksza od deklarowanej przez producenta. Niektórzy narzekaja tu na vario ;)


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19
tyle jeżdże i rewersem palce nie połamałem, dziwne to Twoje stwierdzenie ;):D

dla mnei było ciezko jak cholera :) wczesniej jezdziłem NH w tej klasie czy df to tam rewers chodzil lekko i ruszenie nie było tak płynne w JD


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Takie leciutki włączanie też ma swoje minusy. Przy wychodzeniu z ciągnika można kurtką lub czymś innym zawadzić i ciągnik z łatwością rusza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Z tym rewersem może być tak że jak nowy to ciężko chodzi a potem jak zrobi z 10 20 godzin to leciutko się już przesuwa. Rober nawet gdybyś go szarpnął jak wchodzisz czy wychodzisz z ciągnika to i tak on nie ruszy jak nie siedzisz na fotelu(taki przydatny bajer ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BartoszK
      Posiada ktoś może instrukcję obsługi do John deere 6820? Najlepiej w pdf
    • Przez ENDRIUROL
      Witam
      Pacjent John Deere 66 20
      Bezpieczniki za siedzeniem
      Znikły mi plusy na radio radio nie działa który bezpiecznik jest od plusa radia.
      Czy ma ktoś schemat bezpieczników od 20 wersji będę wdzięczny
    • Przez Kasa997
      Witam mam taki problem wyskakuje mi błąd d1A co z tym zrobić??
    • Przez Jaca303
      Witam mam taki problem. John Deere 1850 na kolumnie kierowniczej ciśnienia oleju zrzuca simering ten  na górze kolumny na walku kierowniczym. Kolumna Nowa bo na starej był ten sam objawy. Co może być przyczyną?
    • Przez AdrianAndrzejewski
      Witam Panowie mam pewien problem z ogrzewaniem w John deere 7530 premium.Jelonek wyposazony jest w climatronic po przestawieniu na cieple powietrze np 26C ciagnik nie grzeje.Temperatura silnika nie przekracza 75c przejechalem traktorem 25 km i to byla max temperatura .Teraz Pytanko co moze byc winne Termostat ? .daje obrazek tylko na nim wylaczona jest dmuchawa ale po wlaczeniu i tak mimo 26.5 leci caly czas zimne powietrze:(.Jest to moj pierwszy pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj