jack83

pług privat roto/ross

Polecane posty

jack83    28

witam.

czy ktoś na forum ma pług tej marki 2+1+1 na zabezpieczeniach srubowych?mam problem z rozszyfrowaniem regulacji.jaka jest maksymalna szerokość robocza tego pługa??

ewentualnie kupie piąty korpus.

pomóżcie

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Witm mam czeskiego rossa pokaż jakąś fote twojego to podpowiem ja mam roto 440 3+1+1 na max moge rozkęcić na 44cm korpus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

też masz lemiesze dwuotworowe??

u mnie regulacja odbywa sie za pomoca trzech magicznych śrub regulacyjnych z których dwie sa od siebie zależne(trójkąt) nie moge zmieniać kąta skib

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak nie masz regulowanego kąta skib to nie masz regulowanej szerokości roboczej pługu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

nie jestem pewien czy masz racje

nawet w takiej starej UG mozesz regulować trochę szerokośc za pomoca zaczepów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Nasze pługi napewno sa różne wspólna maja tylko firme u mnie lemiesze sa na 3 śruby regulacja szerokości jest bezstopniowa ogromna śruba rzymska idąca od przodu pługa do 3 odkladni daj jakąś fote

 

gdzie zaopatrujesz się w części ? swojego chce przerobic pod lemiesze kuhna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty masz pewnie tylko regulacje pierwszej skiby a nie szerokości całego pługu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

jak nie masz regulacji śruba tak jak ja to sprubuj cięgnami przy płozach skręcić go napewno wysunie sie dalej tylko nie wiem jak bedzie sie prowadzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

pozwoliłem sobie na link z galerii gdyż niemam żadnych fotek swojego

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/237815-mtz-82/

 

mam dokładnie taki jeśli u siebie nie masz tej dużej rzymskiej śruby którą widać na foto spróbuj cięgnami przy płozach na dole za odkładnicą masz rzyską śubę jeden koniec przykręcony do odkladni drugi do płozy gdy ją skręcisz by była krutsza ściąniesz płoze do środka przez co zmniejszy się nacisk płozy na ściankę bruzdy a tym samym pług zabiwrze wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

ja nie mam śrub przy płozach.ale na tym długim odciągu mam srube rzymska. czyli jak ja maks.skróce to bedzie najszerzej??co z tymi srubami z przodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

tak jak ją skrucisz bedzie szerzej niestety ale nic innego bez foty mechanizmu nie wymyśle jak szeroko ci zabiera teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skręcisz na maks i co ? Pług będzie ci strasznie napierał na ścianke bruzdy i cie z niej wyrzuci, płozy muszą być równolegle do kierunku jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

teraz zabiera 1,2m jutro na polu bede kombinowal i porobie zdjecia tych srub u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Skręcisz na maks i co ? Pług będzie ci strasznie napierał na ścianke bruzdy i cie z niej wyrzuci, płozy muszą być równolegle do kierunku jazdy

 

 

 

właśnie przeciwnie mniej napiera przez co pług łapie dalej u mnie kombinując właśnie tak udało się uzyskać 1,5m z 3 skib czyli jak bym miał 3,5 odkładnic bez 4 bo z wałem niedał by rady dlatego kombinowałem tak jak zmienisz pozostałe nastawy pługa powinno sie uzyskac tylko dodatkową szerokość bez pogorszenia prowadzenia mi to zajęło prawie cały dzień :unsure: ale warto było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosiak    0

szukam opini na temat pługa  PRIVAT ROTO 440,  poniewasz mam zamiar kupic taki. szer na korpus 44 cm do ciagniak mf 3080 (100km). szkam na wasze opinie mysle ze mi pomozecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj